سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
پی بردن به آنکه سی اس85 شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس4 (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی خواهد! البته فاصله زیادی میان دو خودروی نامبرده وجود دارد. اما به هرترتیب حاصل کار به عنوان یک خودروی چینی محصول جذاب و قابل توجه به نظر می آید.

عصرایران- در یکی از مطالب اخیر به معرفی مدل "سی اس75 پلاس" از چانگان پرداختیم؛ محصولی جذاب با طراحی کاملا متفاوت که تغییرات عمیقی با تولیدات قبلی این کمپانی چینی در زبان طراحی دارد. به رغم شباهت‌ها و حتی اتهاماتی که می‌توان به چانگان در زمینه طراحی نسبت داد، سی اس۷۵ پلاس یک محصول جذاب برای مخاطب و نمایه‌ای از رشد سطح تولید در کمپانی مذکور است.

مطلب مورد اشاره را می‌توانید اینجامطالعه کنید.

اما چانگان یک محصول متفاوت دیگر در کاتالوگ فروش جدید خود قرار داده که آن هم به سبک سی اس۷۵ پلاس یک محصول متفاوت و مشتری پسند است. چانگان با این تولیدات می‌تواند رقیبی جدی برای سایر کمپانی‌های چینی باشد.

سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. قیمت پایه این خودرو حدود ۲۱ هزار دلار و در گران‌ترین نمونه به ۳۰ هزار دلار نزدیک می‌شود که با این رده قیمتی می‌تواند رقبای خود را در بازار به یک چالش اساسی دعوت کند.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 5سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 6

در ادامه مطلب امروز نگاه دقیق‌تری به مدل مذکور خواهیم داشت، با گروه خودروی عصر ایران همراه باشید:

طراحی

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 10

پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! البته فاصله زیادی میان دو خودروی نامبرده وجود دارد. اما به هرترتیب حاصل کار به عنوان یک خودروی چینی محصول جذابی به نظر می‌آید. در نمای جلو نیز ردپایی از توارگ فولکس واگن دیده می‌شود.

اکس۴

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 14

توارگ

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 17

سی اس۸۵ هماهنگی مناسب و کم نقصی را میان عناصر تشکیل دهنده نمای جلوی خودرو به نمایش می‌گذارد. چراغ‌های زیبا با جزئیات بالا و چیدمان جذاب و یک گریل (جلوپنجره) توسعه یافته که بخش اصلی بامپر جلو (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. در طرفین بامپر چراغ‌های مه شکن بصورت سه ردیف موازی مقابل هم قرار گرفته‌اند و بخش‌های کرومی، زیبایی این منظره را چند برابر کرده است.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 20سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 21سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 22سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 23سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 24

طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! به منظور افزایش جزئیات طراحی در بخش بدنه شاهد حضور خطوط و زاویه‌های متعددی هستیم که یک راهبرد کاملا موفق در شکل گیری این محصول بوده است.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 26

هنگامی که از نمای کناری به سی اس۸۵ نگاه می‌کنیم، چشم مخاطب بی اختیار اسیر خط شانه بسیار قوی این خودرو می‌شود که تا تقریبا تا انتهای درب عقب ادامه دارد و آنجا یک جابجایی شکل گرفته و مسیر جدیدی تا لبه‌های کنار چراغ‌های عقب آغاز می‌شود. در قسمت پایین درب‌ها و تقریبا بالای رکاب نیز حجم سازی طراحان چانگان پیش روی مخاطب قرار دارد که زیبایی نمای جانبی را افزایش داده است.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 28

شیب سقف دقیقا همان مسیری را طی می‌کند که در طراحی ب ام و اکس۴ شاهد هستیم. رینگ‌های استاندارد به نظر مقداری برای این اندام کوچک می‌آیند که احتمالا اکثر خریداران ترجیح می‌دهند تا آنرا با نمونه‌ای بزرگ‌تر تعویض کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار تکنولوژی ایران و جهان

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 31سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 32

در نمای عقب نیز یک هارمونی زیبا را شاهد هستیم که تمامی عناصر به خوبی در جای خود قرار دارند. در سی اس۸۵ چانگان بازهم خروجی‌های اگزوز دوقلو در هر طرف را مدنظر قرار داده که برای پیشرانه انتخابی اغراق آمیز به نظر می‌رسد دقیقا شبیه حالتی که در مدل سی اس۷۵ پلاس بدان اشاره کردیم.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 34سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 35سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 36سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 37

ابعاد

طول خودرو ۴۷۲۰ میلیمتر

عرض ۱۸۴۵ میلیمتر

ارتفاع ۱۶۶۵ میلیمتر

فاصله بین محورها ۲۷۰۵ میلیمتر

وزن خالص ۱۷۳۰ کیلوگرم

کابین و امکانات هوشمند

چانگان تلاش کرده تا در کابین سی اس۸۵ نیز یک منظره لوکس را پیش روی مشتریان خود قرار دهد. استفاده از مواد باکیفیت دارای بافت نرم و تزریق فناوری روز به آن بخشی از راهبرد کمپانی در این مسیر بوده است.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 46

از جمله امکانات این خودرو می‌توان به این موارد اشاره کرد: یک نمایشگر ۱۰٫۲۵ اینچی که جایگزین نشانگر سنتی اطلاعات آمپر شده و یک نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی دیگر در مرکز کنسول جلو ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی در نظر گرفته شده است. چراغ‌های مطالعه در ردیف جلو و عقب، نورپردازی ویژه خوش آمدگویی ورود به خودرو، آینه‌های برقی، رادار پارک، دوربین دید عقب، سقف پانورامیک، نمایشگر وضعیت باد لاستیک‌ها، ترمز ضد قفل، ترمز اضطراری، سیستم پایدار الکترونیکی، سیستم‌های کنترل در سراشیبی (DAC) و سربالایی (HAC)، دوربین نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک خودکار، کروز کنترل تطبیقی، نوربالا و پایین اتوماتیک، بلوتوث، دستیار صوتی سیستم سرگرمی، ایزوفیکس برای صندلی کودک، گرم کن صندلی جلو و عقب، تنظیم برقی صندلی راننده و سرنشینان، برف پاک کن هوشمند.

آلبوم تصاویر کابین سی اس۸۵/ (۲۴ تصویر)

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 49سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 50سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 51سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 52سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 53سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 54سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 55سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 56سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 57سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 58سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 59سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 60سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 61سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 62سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 63سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 64سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 65سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 66سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 67سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 68سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 69سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 70سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 71سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 72

باید توجه داشت که این خودرو از نظر امکانات در ۴ تیپ تولید می‌شود که برخی امکانات هوشمند مانند برف پاک کن هوشمند، کروز کنترل تطبیقی، درب باک برقی، دوربین نمایش نقاط کور دید راننده، دستیار پارک هوشمند و چراغ مه شکن در این مدل‌ها بسته به قیمت اضافه می‌شود.

پیشرانه

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 75

برای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. گزینه دوم به یک موتور ۱٫۵ لیتری توربو با خروجی ۱۷۸ اسب بخار مربوط می‌شود. این محصول از جعبه دنده ۸ سرعته خودکار برند آیسین و همچنین سامانه چهارچرخ محرک استفاده می‌کند.

سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ظرفیت باک این خودرو نیز برابر با ۵۸ لیتر است. در نمونه ۲ لیتری این خودرو در شهر ۱۱ لیتر، در بزرگراه ۶٫۶ و در حالت ترکیبی ۷٫۹ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند.

مازیار دانیالی

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 79سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 80سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 81سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر) - 82

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
روز پایانی این هفته یعنی ۲۸ مهرماه معادل ۲۰ اکتبر مصادف با روز جهانی پوکی استخوان است. پوکی استخوان یک بیماری مربوط به سوخت‌وساز بدن است که در آن استخوان ضعیف و شکننده می‌شوند و با کوچکترین ضریه‌ای ممکن است بشکنند. پوکی استخوان در زنان شایع‌تر از مردان است و از هر دو زن بالای ۵۰ سال یکی نفر به علت این عارضه دچار شکستگی استخوان می‌شود. این اطلاع‌نگاشت عوامل خطرسازی را که شما را در معرض پوکی استخوان قرار می‌دهند، نشان می‌دهد.

ظریف: واقعا خیال می‌کنید ابزار نظامی است که کشور ما را حفظ کرده است؟ + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
پاسخ‌های وزیر خارجه به ادعای مخالفان؛ ظریف: واقعا خیال می‌کنید ابزار نظامی است که کشور ما را حفظ کرده است؟ + فیلماقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در جلسه با فعالان شبکه‌های مجازی، به برخی ادعاهای مخالفان پاسخ داد. / خبرآنلاین
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
ایتالیایی‌ها معمولا غذاهای ایرانی را دوست دارند اما نه همه‌ی غذاها را.» پیمان یزدانی - عکاس و گردشگر - نیز که تا کنون به ۲۰ کشور سفر کرده و سابقه تجربه زندگی سه ساله در ایتالیا را دارد، در این‌باره معتقد است: «کمتر کسی در کشورهای دیگر با غذاهای ایرانی آشناست مگر آنکه همسایه ایرانی داشته یا به یکی از رستوران‌های ایرانی در آمریکا یا اروپا رفته باشد. خارجی‌ها برخلاف غذاهای ایرانی، غذاهای عربی مثل «حمص» و … را خوب می‌شناسند. مشکل غذاهای ایرانی این است که طبخ آنها دشوار است و طرز تهیه آنها نیز به زمان نیاز دارد. چون در غذاهای ایرانی و پخت خورش‌ها همه چیز با هم جوشانده می‌شوند، مزه غالبی وجود ندارد و این موضوع چندان باب میل ایتالیایی‌ها نیست.» مردم آلمان هم شناخت کافی از خوراک‌های ایرانی ندارند. در این صورت بهترین راه برای رضایت بیشتر گردشگران از غذا، استفاده از غذاهای ایرانی مورد پسند گردشگران چینی است.

فیلم | نشت نفت از نفتکش سابیتی واقعیت دارد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

معرفی یک فناوری اختصاصی برای مرسدس بنز/ خودروهای جدید بنز برای نوزادان لالایی گفته و آنها را می‌خواباند! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- مرسدس بنز با معرفی «پروتکل کودک» باردیگر یکی از اولین‌های صنعت جهانی خودرو را به نام خود ثبت کرد. البته این فناوری هنوز در خودروهای مرسدس بنز فعال نشده است. همانطور که در فیلم مشاهده شد؛ پروتکل کودک یک ویژگی جدید برای سیستم اطلاعات سرگرمی مرسدس بنز با نام اختصاصی MBUX است. در نهایت نیز برنامه جدیدی که برای سامانه تعلیق هیدرولیکی هوشمند اختصاصی مرسدس بنز (با نام اکتیو بادی کنترل) تعریف شده؛ تکان‌های گهواره‌ای خودرو را آغاز می‌کند تا همه چیز برای آرامش فرزندان مشتریان مرسدس بنز فراهم شود! بدین ترتیب تجربه‌ای متفاوت از رانندگی با مرسدس شکل می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سعدالله زارعی: یمنی‌ها استراتژی خود را تغییر دادند/ آل‌سعود مجبور است پایان جنگ یمن را اعلام کند/ عملیات آرامکو ۶ ماه زمان برد/ اول جنگ یمنی‌ها به دنبال آر پی جی بودند/ هادی محمدی: برای سعودی‌ها افت پرستیژ دارد بگویند یک گروه ضعیف چنین بلایی سر ما آورده است

مشرق‌نیوز1 روز قبل

گیاهانی که باید به صورت پخته مصرف شود

سلامت نیوز1 روز قبل

افزایش قیمت پژو ۲۰۶ و پراید

تابناک8 ساعت قبل

امکان افزایش نرخ سود بیمه‌های زندگی

اقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

نگاهداری: بددلان در دانشگاه‌ها یأس و ناامیدی را ترویج می‌کنند

فارس1 روز قبل

بازیگران زن ایرانی که منافق شده‌اند؟ + تصاویر

سینماپرس1 روز قبل

نبرد اپلیکیشن‌ها در دانشگاه اصفهان

ایسنا1 روز قبل

نقص امنیتی در واتس‌اپ کشف شد

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

تیم ملی توقعات را برآورده نکرد/ خستگی، روحیه والیبالیست‌ها را پایین آورد/ با برنامه‌ریزی می‌توانستیم جزو چهار تیم برتر جام باشیم

برنا19 ساعت قبل

مرد بی‌دفاع کرد و سرنوشت کور اردوغان

خبرآنلاین1 روز قبل