انجمن «گزارشگران صلح» اعلام موجودیت کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

انجمن «گزارشگران صلح» اعلام موجودیت کرد

خبرگزاری میزان- انجمن گزارشگران صلح به عنوان یک مرکز مردم نهاد بین‌المللی با هدف استفاده از ظرفیت رسانه‌ای ایران و جهان برای برقراری صلح با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد. تاریخ انتشار: 09:22 - 30 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۵۱۳۲۲
انجمن «گزارشگران صلح» اعلام موجودیت کرد - 1

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ انجمن گزارشگران صلح به عنوان یک مرکز مردم نهاد بین المللی با هدف استفاده از ظرفیت رسانه‌ای ایران و جهان برای برقراری صلح با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.بیانیه اعلام موجودیت انجمن گزارشگران صلح به این شرح است:

یک حرف صوفیانه بگویم اجازت است‌

ای نور دیده صلح به از جنگ و داوری

(حافظ)

انسان در روزگاری زندگی می‌کند که استبداد و خودکامگی بسیاری از دولت‌ها و حکومت‌ها، صلح را دستمایه و مستمسک جنگ افروزی‌های خود کرده و شاهد آن هستیم که خشونت و جنگ، ترور و تروریسم، فقر و مهاجرت، بی خانمانی و آوارگی، نقض مکرر و مستمر حقوق بشر و نهادینه شدن آن در بسیاری از مناطق جهان، شورش‌ها و اختلافات مذهبی و قومی، تحریم‌های بین المللی دارویی، بهداشتی و غذائی، بحران محیط زیست و خشکسالی علیه بسیاری از ملت‌ها، موجب کم رنگ شدن روزافزون صلح و عدالت شده است.همه این موارد بیانگر فاصله و نشانه‌های نگران کننده بین وضعیت موجود و تاسف بار جهان و وضعیت مطلوب و عدالت خواه و صلح جو است. این مهم زنگ خطری بر وضعیت کنونی انسان امروز و لزوم برون رفت از بحران‌ها و نابهنجاری‌های سیاسی و حقوقی داخلی و بین المللی کشور‌ها و تلاش برای حرکت در مسیر «صلح پایدار» است، آنگونه که زیبنده نام انسان باشد.

کد ویدیو دانلود

بر اساس آنچه سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد – یونسکو – اعلام داشته، برای برقراری صلح لازم است تا چشمهایمان را بر واقعیت بحرانی کنونی در حوزه‌هایی از جمله آموزش باز کنیم و راه را بر آموزش‌هایی که ترویج گفتمان تنفرزا می‌کند، ببنیدم. این امر میسر نمی‌شود مگر با آموزش کیفی که به وسیله آن افراد را برای ایستادگی در مقابل ندا‌هایی که آنان را به خشونت فرا می‌خواند، توانمند کنیم. همچنین برای مقابله با تخریب تنوع فرهنگی و آزار و اذیت اقلیت‌ها، باید از میراث به عنوان نیرویی برای تفاهم متقابل پاسداری و برای رویارویی با جهل، باید زمینه‌های آزادی بیان را فراهم کنیم. همچنین باید بی‌امان با نژادپرستی، تبعیض، افراطی‌گری و مخدوش‌کردن و سوءاستفاده از هویت‌های فرهنگی و مذهبی مبارزه کنیم تا جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به احترام به کرامت انسانی، حفظ عزت نفس و امنیت نزدیکتر شود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

انجمن گزارشگران صلح به عنوان یک مرکز مردم نهاد بین المللی با هدف استفاده از ظرفیت رسانه ای ایران و جهان برای برقراری صلح با صدور بیانیه ای اعلام موجودیت کرداینک انجمن گزارشگران صلح با حضور تعدادی از فعالان رسانه، فرهنگ و هنر که دغدغه صلح داشته و در این راستا گام‌های کوچک، اما بزرگ برداشته‌اند، فرصت حضور در زیست جهان امروز را به دست آورده تا به سهم خود برای ادای دین خویش با رصد آنچه در جهان امروز بر کرامت و حقوق انسان می‌گذرد، فعالیت جمعی اش را آغاز کند.

ما بر این باوریم که صلح صرفا به معنی نبود جنگ نیست، اما از آنجایی که جنگ از ذهن انسان شکل می‌گیرد، صلح را باید از همانجا ساخت.

ما باور داریم که صلح فضیلتی است که از نیروی جان مایه می‌گیرد، بر این اساس باید آن را به قانون ابدی زندگی تبدیل کنیم. زیرا صلح بیانگر درونی‌ترین آمال انسان‌ها برای با هم زیستن، آزاد زیستن و برابری در کرامت است.

ما در نظر داریم با توجه به اهداف و ماموریت‌هایی که برای خود ترسیم کرده‌ایم، تمامی فعالیت‌ها و تلاش خود را بر اشاعه فرهنگ صلح و دوستی بین تمامی انسان‌ها فارغ از نژاد، رنگ، زبان، مذهب، قومیت و قدرت معطوف کنیم و از دولتمردان، سیاستمداران، سازمان‌های داخلی و بین المللی دولتی و غیردولتی می‌خواهیم تمامی تلاش خود را بر ریشه کن کردن زمینه‌هایی که نفی صلح می‌کند، متمرکز کنند.

ما صلح را مبتنی بر حسن نیت، گفت‌وگو و احترام به حقوق و منافع متقابل دولت‌ها و ملت‌ها در چهارچوب منشور ملل متحد، قوانین و الزامات حقوق داخلی و بین المللی و حقوق بشری می‌دانیم و خواهان اجماع نظر دولت‌ها و کشور‌ها در جهت نهادینه کردن صلح پایدار و پرهیز از انحصار طلبی و افراطی‌گری هستیم.

باشد که تلاش‌های بی دریغ انسان‌های پاک نهاد، آرمان صلح را به واقعیتی نزدیک و عینی تبدیل و چهره زیبای هستی را نمایان‌تر کند.

بیا که نوبت صلحست و دوستی و عنایت

به شرط آنکه نگوییم از آنچه رفته حکایت

(سعدی)

انجمن «گزارشگران صلح» اعلام موجودیت کرد - 21انجمن «گزارشگران صلح» اعلام موجودیت کرد - 22

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. فریبا نادری بازیگر سریال تلویزیونی ستایش اعلام کرده که دخترش متولد تورنتو کانادا است. جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران، برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا حاشیه‌ساز شد.

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

روحانی: حقوق‌ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

نظرها

اخبار بیشتر