حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند/ تغییرات فدراسیون در ۲ سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند/ تغییرات فدراسیون در ۲ سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد

حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند/ تغییرات فدراسیون در ۲ سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سرمربی تیم ملی هندبال گفت: متاسفانه مربیان ایرانی هیچگاه شرایط و امنیت شغلی و حق‌الزحمه مربیان خارجی را نداشتند و نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

- اخبار ورزشی -

علیرضا حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط اردوی تیم ملی هندبال کشورمان جهت حضور در مسابقات انتخابی المپیک، اظهار داشت: چهارمین مرحله اردو درحال برگزاری است. ۲۰ نفر از بازیکنان در این اردو حضور دارند. لژیونرهایی که در لیگ‌های رومانی، قطر، ایتالیا و فرانسه داریم در این اردو حضور ندارند. ما بازیکنان جوانی در اردو داریم که از اولین مرحله تمرینات خود را آغاز کردند.

وی در ادامه افزود: با توجه به بررسی‌ها لژیونرها قطعا به مسابقات انتخابی المپیک نمی‌رسند. با وجود اینکه این مسابقات در روزهای IHF برگزار می‌شود و باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهند، با حضور بازیکنانمان در مسابقات مخالفت کردند به همین دلیل از موجودیت و پتانسیل‌های‌مان حداکثر استفاده را می‌بریم.

سرمربی تیم ملی کشورمان تاکید کرد: مسابقات ما ۱۷ اکتبر شروع می‌شود اما در رومانی در این زمان مسابقات لیگ و ۲۰ اکتبر مسابقات باشگاه‌های اروپا برگزار می‌شود. برای مثال تیم دیناموبخارست که علیرضا موسوی و سعید حیدری‌راد در آن حضور دارند، ۲۰ اکتبر درگیر مسابقات لیگ اروپاست. ‌ در لیگ‌رومانی ۱۷ و ۲۰ اکتبر مسابقات برگزار می‌شود و باباصفری و سایرین بعد از آن زمان می‌توانند به تیم ملی اضافه شوند که زمان مناسبی نیست و مسابقات مرحله مقدماتی تمام شده است.

حبیبی در خصوص اردوهای تدارکاتی تیم ملی هندبال گفت: حدود یک هفته در تهران اردو داریم. با تیم جوانان یک بازی تدارکاتی داشتیم، دوشنبه راهی اصفهان می‌شویم و همراه تیم جوانان و سپاهان، تورنمنت چهارجانبه‌ای را با تیم عراق که در این شهر اردو زده، برگزار کنیم. بعد از آن، اردو یک هفته تعطیل می‌شود و سپس راهی قطر می‌شویم. طبق هماهنگی با قطر، ۱۰ روز قبل از مسابقات راهی این کشور می‌شویم و دو بازی تدارکاتی را با این تیم برگزار می‌کنیم.

وی افزود: بازی تدارکاتی و دوستانه با قطر در زمان مناسبی نیست چون زمانی برای اصلاح مشکلات و نقاط ضعف‌ها وجود ندارد اما باز هم غنیمت است. بازیکنان ما جوان هستند و نیاز به بازی تدارکاتی داریم و نیاز است با تیم‌های قدرتمند بازی کنیم تا خود را محک بزنیم. با باشگاه‌های قطری هم رایزنی کردیم تا چند بازی دوستانه با آنها داشته باشیم ولی بازیکنان این تیم‌ها در اختیار تیم‌های ملی و ساحلی قطر بودند. اگر تیمی که در گروه دیگر حضور دارد، زودتر در قطر حاضر شد با آنها بازی دوستانه برگزار می‌کنیم.

سرمربی تیم هندبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا با برگزاری ۵ هفته از دیدارهای لیگ برتر، چهره‌های جدیدی به اردوی تیم اضافه شده، گفت: ما در پست وسط نه الله‌کرم استکی و نه پویا نوروزی و مهراد صمصامی را در اردو نداشتیم و رضا شجاعی از بازیکنان نیروی زمینی شاملی کازرون و عضو تیم ملی جوانان را به اردو دعوت کردیم. لیگ هم رصد شد و در حال حاضر بازیکنان حاضر در تیم از بهترین‌های لیگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: چهار اردو بیشتر نداشتیم و همین چند بازی تدارکاتی در اصفهان می‌تواند تنها آزمون ما برای انتخاب نفرات نهایی باشد. پس از اردوی اصفهان ترکیب نهایی را اعلام می‌کنیم.

حبیبی در خصوص مسابقات انتخابی المپیک و عملکرد ایران در این مسابقات با توجه به شرایط موجود گفت: ما مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم. اول اینکه بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا تا خرداد امسال تیم ملی هیچ برنامه‌ای نداشت در صورتی که رقبا در این زمان کار کردند از اسفند ۹۷ تا خرداد ۹۸ که لیگ تمام شده بود بازیکنان در تعطیلی مطلق بودند و تمرینات منسجم نداشتند. بعلاوه چهار مرحله اردو و بدون بازی تدارکاتی را پشت سر گذاشتیم. تغییرات فدراسیون در دو سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت‌ها شد. مدیریت جدید هم از سه چهار ماه پیش رسما کار خود را آغاز کرد. از طرفی چند بازیکن ما درگیر مسابقات ساحلی بودند و لژیونرها را نیز در اختیار نداشتیم که اینها بخشی از مشکلات بود.

وی یادآور شد: اگر لیگ برگزار نمی‌شد و بازیکنان در اختیار تیم ملی بودند، به هندبال کشور ضربه می‌خورد و بازیکنان نمی‌توانستند آمادگی خود را تا بعد از مسابقات حفظ کنند. در بسیاری از کشورها از جمله قطر لیگ بعد از مسابقات انتخابی المپیک و جهان آغاز می‌شود ولی اگر این رویه در ایران در پیش گرفته می‌شد باشگاه‌ها ضربه می‌خوردند. البته ما بازیکنان با انگیزه‌ای داریم که از عملکرد آنها رضایت داریم و پر تلاش تمرین می‌کنند. بچه‌ها هم قسم شدند تا یک نتیجه شایسته در مسابقات داشه باشند.

سرمربی تیم هندبال کشورمان در خصوص تاریخ اتمام قراردادش با فدراسیون و حفظ این تیم تا مسابقات انتخابی جهان گفت: متاسفانه مربیان ایرانی هیچگاه شرایط و امنیت شغلی و حق‌الزحمه مربیان خارجی را نداشتند و نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. در این مقطع زمانی کوتاه که فدراسیون توان جذب مربی خارجی نداشت سعی کردم به هندبال کشور کمک کنم اما نمی‌دانم در آینده برای تیم ملی و بنده چه اتفاقی خواهد افتاد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حرکت عجیب یک دروازه‌بان

همشهریهمشهری23 ساعت قبل

بسکتبال NBA؛ ۱۰ حرکت برتر بازی‌های پیش فصل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

گل سرژ گنابری به آگزبورگ (آگزبورگ ۱-۲ بایرن مونیخ)

طرفداریطرفداری22 ساعت قبل

هر بازی برای پرسپولیس، حکم فینال دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان افزود: هر بازی برای ما یک فینال است و ما باید حتما این بازی را ببریم. ما با تیمی بازی می‌کنیم که گل‌های زیادی زده و خورده است. درباره تیم ملی هم بیشتر نگران کسانی هستم که بازی نکردند چرا که آن‌ها دو هفته با ما نبودند و این مسئله باعث می‌شود تا ریتم آن‌ها به هم بخورد. وی افزود: نورالهی در یک بازی کامل و در یک بازی هم ۳۰ دقیقه بازی کرد و بیرانوند و کنعانی‌زادگان هم در دو بازی ثابت بودند. از طرفی بشار رسن هم مشکل پاسپورت دارد و به این بازی نمی‌رسد، اما در مجموع با همه مشکلاتی که وجود دارد به این بازی خوشبین هستم. برای بازیکن مهمتر از همه این است که در خدمت تیم باشند و با تمام توان بازی کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هفته نهم لیگ برتر انگلستان از امروز آغاز شد و دو تیم نیوکاسل و چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج به مصاف هم رفتند. نکته جالبی در این ترکیب نیوکاسل به چشم می‌خورد و در ماه‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، حضور دو برادر یعنی شان و متئو لانگ‌استاف در ترکیب این تیم است، اما سرهنگ علیفر، گزارشگر این بازی در دقیقه ۲۶ اعلام کرد که لانگ‌استاف‌های ترکیب نیوکاسل نسبتی به هم ندارند! علیفر این اشتباه را در حالی انجام داد که چند هفته قبل و در جریان بازی لوانته و رئال مادرید اعلام کرده بود که سیدجلال حسینی، بازیکن تیم لوانته است. جالب این است که او به علت این اشتباه تعلیق شده بود ولی با عذرخواهی دوباره به صداوسیما برگشت. باید دید برخورد مدیران شبکه صداوسیما با اشتباه‌ها مکرر علیفر چه خواهد بود؟ ۲۵۵ ۲۵۱
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، زلاتان ابراهیموویچ پس از جدایی از منچستریوناتید راهی لوس آنجلس گلکسی شد و تا دسامبر امسال نیز با این تیم قرارداد دارد ولی او قصد ندارد به فوتبالش در آمریکا پایان دهد و رویای بازگشت به سری آ را در سر می‌پروراند. ستاره سوئدی ۳۸ ساله که سابقه بازی برای هر سه تیم بزرگ ایتالیا یعنی یوونتوس، اینتر و میلان را دارد، در مصاحبه جدید خود با نشریه گاتزتا دلو اسپورت از تمایلش برای بازی در ناپولی خبر داد. زلاتان گفت: «دو ماه برای فکر کردن در مورد آینده و اتخاذ یک تصمیم درست وقت دارم. از مستند اخیر مارادونا لذت بردم و این همه عشقی که مردم ناپولی به دیگو دادند، من را تحت تاثیر قرار داد و ترغیبم می‌کند تا برای ناپولی بازی کنم. ضمن اینکه کارلو آنچلوتی بزرگ هم مربی ناپولی است.» رابطه با مورینیو: «او همیشه آقای خاص باقی خواهد ماند.

نظرها

اخبار بیشتر