از انواع ویزای کانادا بدانید سپس اقدام کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی

از انواع ویزای کانادا بدانید سپس اقدام کنید

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |

انواع ویزای کانادا

بعضی از کشورها برای سفر به کانادا بایستی ویزای کانادا تهیه کنند و بعضی کشورهای دیگر نیازی به تهیه ویزا کانادا برای ورود به این کشور را ندارند. در صورتی که شما در کشوری هستید که جزو این کشورها نیست، به منظور ورود به کانادا بایستی ویزای کانادا را تهیه کنید. مردم بیشتر از ۱۴۸ کشور دنیا برای ورود به کانادا بایستی اخذ ویزا کانادا را در برنامه کاری خود قبل از خرید بلیط هواپیما قرار دهند. این افراد چه برای تفریح چه برای تحصیل یا کار یا مهاجرت به این کشور می‌روند، بایستی ویزای کانادا را در دست داشته باشند.

از انواع ویزای کانادا بدانید سپس اقدام کنید - 3

برای مشاهده مدارک و تعرفه قیمت روی لینکویزا کاناداکلیک کنید.

معرفی انواع ویزای کانادا

به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

ویزای اقامت موقت کانادا ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای کانادا – به صورت دائم

افرادی که به منظور گردشگری، تحصیل، دیدن خانواده یا کار برای مدت زمان محدود می‌خواهند در کانادا اقامت داشته باشند به وسیله‌ی ویزای کانادا موقت این اجازه را دارند. ویزای کانادا دائم به این صورت است که به دارندگان آن این اجازه را می‌دهند تا به شکل دائم در این کشور برای کار یا زندگی بمانند و بعد از مدتی برای دریافت شهروندی کانادا می‌توانند اقدام کنند. هر کدام از این ویزای کانادا‌ها به چند گروه تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن میپردازیم.

ویزای کانادا – به صورت موقت

این نوع ویزای کانادا به اشخاص این امکان را می‌دهد که به منظور مدت زمان مشخصی که به وسیله کنسولگری کانادا مشخص می‌شود در کانادا بمانند. تاریخ اعتبار ویزای کانادا ی موققت معمولا ۶ ماه می‌باشد. البته که ویزای کانادا موقت این امکان را دارند که یک بار یا چند بار ورود باشد. ویزای کانادا موقت یک بار ورود به شخص این امکان را می‌دهد فقط یک بار به کشور کانادا وارد شود و به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت کند و بعد از این ۶ ماه به کشور خود برگردد. یک ویزای چند بار ورود به فرد این امکان را می‌دهد تا مدتی که ویزای کانادا اعتبار دارد چند بار به کشور کانادا وارد شوند و خارج شوند و به شکل موقت در این کشور بمانند که می‌تواند ۵ ساله نیز باشد.

انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت موقت:

ویزای توریستی کانادا:

اشخاصی که به قصد گردشگری وارد کشور کانادا می‌شوند به وسیله ویزای کانادا توریستی یا گردشگری اجازه دارند در این کشور بمانند.

سوپر ویزا کانادا:

این مدل از ویزای کانادا به این صورت هستش که به اشخاصی که اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اند یا جزو شهروندان کانادا محسوب می‌شوند این امکان را می‌دهند تا والدین خود را برای مدت زمان طولانی ببینند.

ویزای کاری کانادا:

این مدل از ویزا کانادا به این صورت است که از کشور کانادا برای آنها پیشنهاد کاری فرستاده شده تا به مدت ۶ ماه در این کشور کار کنند. برای دریافت این ویزا کانادا بایستی شخص نامه معتبر پیشنهاد کار را از کشور کانادا ارائه دهد.

ویزای اقامت موقت کانادا:

این ویزا کانادا برای اشخاصی است که نیاز دارند برای کاری کوچک به کشور کانادا بروند اما مجاز به دریافت ویزای اقامت موقت کانادا نمی‌باشند. این ویزا کانادا فقط در مدت زمانی معتبر است که فرد احتیاج دارد در کانادا باشد، برای مثال برای ۲ هفته.

ویزای کار در تعطیلات کانادا:

این نوع از ویزای کانادا به این صورت است که به جوانان مختلف داوطلب از ۳۰ کشور گوناگون دنیا داده می‌شود. به وسیله این ویزای کانادا اشخاص این امکان را دارند به این کشور وارد شوند و شروع به کار کنند. برگزیدن افراد به منظور دریافت ویزا ی کانادا به این شکل کاملا تصادفی است به این معنی است که درخواست کنندگان درخواست خود را ارائه می‌دهند و برای شروع کار خود در کانادا منتظر می‌ماند تا به طور تصادفی پذیرفته شوند.

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی کانادا:

برای اشخاص سیاسی یا اداری که به منظور انجام وظیفه رسمی خود وارد کانادا شده‌اند این نوع از ویزای کانادا صادر می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

ویزای محرمانه کانادا:

این نوع ویزا کانادا به اشخاصی داده می‌شوند که جزو افراد دیپلماتیک یا رسمی نیستند اما دارای مقامی مهم هستند و برای تجارت خاصی وارد کشور شده‌اند. همچنین برای افراد دیپلماتیک یا رسمی که برای گردشگری وارد کانادا شده‌اند صادر می‌شوند.

ویزای تسهیلات کانادا:

این نوع ویزا کانادا همچنین به شهروندانی که پاسپورت کانادایی به دلیل دو تابعیتی بودنشان ندارند ولی پاسپورت کشور دیگری را دارند ارائه می‌شود. به خاطر مراحل سخت دریافت پاسپورت کانادایی این ویزا به فرد ارائه می‌شود.

ویزای کسب و کار یا نمایندگی کانادا:

از انواع ویزای کانادا بدانید سپس اقدام کنید - 31

به اشخاص یا گروه هایی که برای کسب و کار و تجارت وارد کانادا می‌شوند ارائه می‌شود.

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند:

این نوع ویزا کانادا به افراد حامله که قصد این را دارند که فرزندشان در کانادا متولد شود تا به شکل خودکار جزو شهروند کانادا محسوب شود، داده می‌شود.

ویزا برای افرادی که می‌خواهند اعضای بدن خود را اهدا کنند:

برای اشخاصی که قصد دارند اعضای خود را به یک شهروند کانادایی یا شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد اهدا کنند داده می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا:

به اشخاصی داده می‌شود که برای تحصیل به کانادا سفر می‌کنند به این صورت که توسط یکی از دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیلات خود پذیرفته شوند، داده می‌شود. اگر میخواهید کمتر از ۶ ماه در این کشور تحصیل کنید می‌توانید ویزای کانادا عمومی دریافت کنید ولی اگر بیشتر از این زمان است بایستی از ویزا کانادا تحصیلی استفاده کنید.

انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت دائم

یکی از مدل‌های ویزای کانادا، این ویزا می‌باشد که این نوع اقامت نیز به چند دسته تقسیم بندی می‌شود:

ویزا کانادا برای اشخاصی که میخواهند در این کشور شرکت ثبت کنند:

اشخاصی که می‌خواهند کاری را در این کشور راه اندازی کنند مثلا مثل کارهای فرهنگی یا ورزشی یا مهارت‌های کشاورزی. به این مدل از ویزا کانادا احتیاج دارند. این اشخاص بایستی نحوه کار و سرمایه گذاری خود را ثابت کنند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

این مدل از ویزا کانادا سرمایه گذاری است. این ویزا برای اشخاصی است که می‌خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند که بایستی حداقل دارای ۸۰۰ هزار دلار باشند که حداقل ۴۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند و دولت بعد از ۵ سال بدون هیچ بهره‌ای این سرمایه را برمیگرداند.

توضیحاتی اجمالی در مورد اخذ ویزای کانادا

ایرانیانی که از کانادا دیدن می‌کنند باید ویزا کانادا خود را قبل از ورود به خاک این کشور دریافت کنند. ویزای توریستی کانادا توسط دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در استانبول، آنکارا و دبی صادر می‌شود. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا به صورت آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما از طریق آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای کانادا می‌کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را بررسی می‌کنند و بر حسب شرایط پرونده مشاوره لازم را به شما می‌دهند.

از انواع ویزای کانادا بدانید سپس اقدام کنید - 48

پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم‌های لازم ویزای کانادا، درخواست شما طی ۳ تا ۴ هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می‌شود و نامه انگشت نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری از زمان گرفتن نامه انگشت نگاری تا یک ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید.

بهتر است قبل از اینکه در این مدت بلیط هواپیما استانبول ویا آنکارا بگیرید، در سایت سفارت ساعت و روز حضور خود را رزرو کنید. البته در صورت تماس با آژانس هواپیمایی سام سیر، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت نگاری توسط همکاران ما به شما اعلام خواهد شد. بعد از انجام انگشت نگاری از یک هفته تا ۱۰۴ روز کاری زمان می‌برد تا سفارت نتیجه پرونده شما را اعلام کند.

اگرجواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پرونده است را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می‌دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید - که حدود ۲ هفته تا یک ماه طول میکشد - البته در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.

منبع: ویزای کانادا

این محتوا صرفا تبلیغاتی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت امور اقتصادی و داریی به خبری که در آن از پاداش‌های وزارت اقتصاد به برخی استانداران و بانک‌های خصوصی گفته شده بود، واکنش نشان داد. اخبار اقتصادی - در پاسخ وزارت اقتصاد آمده است: ‌ براساس حکم ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور، مجوز قانونی برای پرداخت‌های مالی از محل منابع این ماده به کسانی که در امر وصول مالیات فعالیت مؤثری مبذول داشته و یا می‌دارند اعم از حقیقی و حقوقی را دارا است و از این منظر، هیچ اقدام غیرقانونی و یا تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است. همانگونه که در ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم، تصریح شده است، از محل اعتبارات موضوع این ماده می‌توان به کسانی که در امر وصول مالیات، فعالیت‌ مؤثری مبذول داشته و یا می‌دارند نسبت به پرداخت پاداش اقدام نمود. بنابراین رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور براساس همکاری‌ها و مشارکت مؤثری که اعضای ستاد درآمد و تجهیز منابع استان در امر وصول مالیات داشته‌اند نسبت به پرداخت مبالغ محدودی پاداش اقدام نموده است. گفتنی است این پرداخت از محل اعتبارات وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام نشده است.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر