داخلی سازی بیش از ۵۰ درصدی در دو محصول جدید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

داخلی سازی بیش از ۵۰ درصدی در دو محصول جدید

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیرعامل بهمن دیزل: دو محصول جدید مینی بوس و کامیونت شیلر این گروه با داخلی سازی بیش از ۵۰ درصدی و بر اساس نیاز کشور تولید شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مرتضی شفیعی در مراسم رونمایی از این دو محصول جدید افزود: به غیر از موتور و گیربکس، بقیه مجموعه‌های این دو محصول از جمله قوای محرکه، مجموعه بدنه، مجموعه دسته سیم و سیستم تعلیق داخلی است که بنا داریم این میزان داخلی سازی را نیز افزایش دهیم.

وی گفت: با متمرکز کردن ساختمان‌های پراکنده در تهران متعلق به گروه بهمن دیزل در مجموعه تولیدی واقع در جاده مخصوص، توانستیم این گروه خودروسازی را به مجموعه بهره ور تبدیل کنیم به گونه‌ای که این شرکت با داشتن بهترین بهره وری و برخورداری از ۷۰ نمایندگی مجاز، بیشترین میزان کامیونت در کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

آقای شفیعی افزود: هم اکنون بیش از ۸۴ هزار خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور مربوط به گروه خودرو سازی بهمن دیزل است.

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید ماهانه هزار کامیونت و مینی بوس شیلر را داریم، اما تقاضا در کشور هم اکنون ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه است که پیش بینی می‌کنیم به ماهانه ۱۵۰ دستگاه نیز افزایش یابد.

رونمایی از کامیونت و مینی بوس ساخت بهمن دیزل

مینی بوس و کامیونت شیلر ساخت گروه بهمن دیزل به عنوان جدیدترین محصول ساخت داخل رونمایی شد

این دو محصول با هدف رونق تولید، کمک به ناوگان حمل و نقل، کاهش ارزبری سالانه تولیدات و رسیدن به حداکثر افزایش عمق ساخت داخل به سبد محصولات این خودروسازی اضافه شده است.

مجموعه‌های اصلی این دو محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم‌تعلیق، رینگ، تایر دسته سیم و سیستم تهویه مطبوع، داخلی سازی شده است و با توجه به مالک مالکیت معنوی این محصول بهمن دیزل، ایجاد تغییرات مهندسی و طراحی مدل‌های جدید برای یک خانواده از این محصول امکان پذیر است و به این ترتیب برای صادرات آن محدودیتی وجود نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش مینی بوس شیلر دارای ۱۸ عدد صندلی مسافر با پشتی‌های بلند و تاشو و قابل افزایش و همچنین دارای تغییر چیدمان صندلی است ضمن اینکه این محصول مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ بوده و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است. این خودرو مجهز به دو دستگاه بخاری سالنی و یک دستگاه بخاری مستقل راننده و دارای درب مسافر با مکانیسم برقی اتوماتیک است، شیشه این خودرو دوجداره و این مینی بوس مجهز به دو دستگاه کولر مستقل برای مسافر و راننده است.

همچنین کامیونت شیلر ۶ هم مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است. طول بار خور این کامیونت برابر با ۴ هزار و ۹۵۰ میلی متر و وزن بار خور آن ۳۲۰۰ کیلوگرم است ضمن اینکه حداکثر قدرت آن ۱۴۱ اسب بخار در دور موتور دو هزار و ۶۰۰ است.

کامیونت از قابلیت مجهز شدن به انواع کاربری‌ها از جمله یخچال، آتش نشانی، کمپرسی، خودرو بر، حمل نوشابه، مسقف فلزی و باربری فلزی و چوبی برخوردار است.

نماینده مجلس

سایت‌های خودرویی در خارج از کشور، منابع خودروسازان را می‌بلعند

نماینده مردم تهران، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، گفت: سایت‌های خودرویی که خودروسازان ما در خارج از کشور ایجاد کردند امروز مانند ماری منابع این خودروسازان را می‌بلعند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ​ آقای مهدی وکیلی در مراسم رونمایی از دو خودروی مینی بوس و کامیونت بهمن دیزل افزود: در حالی که باید هم اکنون در صنعت خودروسازی به اقتدار می‌رسیدیم منابع خودروسازی ما در سایت‌های خودرویی خارج از کشور به هدر می‌رود که اگر خودروسازی ما واقعا خصوصی بود چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

وی اضافه کرد: اگر بناست بخش خصوصی که تنها راه نجات اقتصاد کشور از وضع کنونی است منزلت یابد و به میدان بیاید نباید این کشور را پلیسی اداره کرد و برای هر کار آفرین یک پلیس و برای هر پلیس نیز پلیس دیگر گذاشت این مبارزه با فساد نیست بلکه مبارزه با فساد با اجرایی شدن دولت الکترونیک و هوشمند کردن اقتصاد امکان پذیر است.

آقای وکیلی گفت: باید به دیوانسالاری ای که به کارآفرین‌ها و کارآفرینی بدبین است و فضا را برای کارآفرینان ناامن می‌کند بدبین بود.

این نماینده مجلس افزود: در بازدید از یکی از مجموعه‌های بزرگ خودرویی کشور اعلام کردم اگر با کوتاهی در مسئولیت خود در امور تولید کاری انجام دهید که ضرر جانی و مالی به مردم وارد شود در آن مسئول خواهید بود.

کواکبیان

بخش خصوصی بهتر از دولتی‌ها می‌تواند خودروسازی را اداره کند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بخش خصوصی نشان داده خیلی بهتر از دولتی‌ها می‌تواند این خودروسازی‌ها را اداره کند بنابراین باید هر چه زودتر دو خودروساز بزرگ دولتی را به بخش خصوصی سپرد.

آقای مصطفی کواکبیان در مراسم رونمایی از کامیونت و مینی بوس جدید گروه خودروسازی بهمن دیزل، با اشاره به فساد‌ها و تخلفات صورت گرفته افزود: ما باید تعارف را کنار بگذاریم و به این امر اعتراف کنیم که بخش خصوصی ما خیلی سالم‌تر از بخش دولتی است. تاکنون همه رانت‌خواری‌ها و سوءاستفاده‌ها در بخش دولتی صورت گرفته و این نشان می‌دهد ما مجلسی‌ها نیز به صورت مناسب نظارت نکردیم پس نباید همه چیز را گردن تحریم‌ها بیندازیم.

وی با اشاره به اظهارات رئیس پلیس راهور در هفته گذشته گفت: بعداز مدت‌ها اکنون راهور ما به این نتیجه رسیده که پراید را شماره‌گذاری نکند آن هم بعد از تلفات بیشمار و خسارات زیادی که تاکنون به جای گذاشته است.

کواکبیان افزود: آقایان چرا قبلا به این فکر نرسیدند و این نتیجه را نگرفتند که این خودرو خطرناک است؟ آن وقت افتخار می‌کنند که ۲۸ هزار کشته جاده‌ای را به ۱۸ هزار نفر در سال رسانده‌اند. مگر نباید هر خودرویی تست‌های لازم را بگذراند.

وی همچنین درباره اظهارات اخیر ترامپ گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا می‌گوید در یک دقیقه ۱۵ مکان را در ایران هدف قرار می‌دهد یک حرف بی‌اساس است. این ملت در دفاع مقدس به صورت روزانه ۸۰ شهید داده است و عظمت همین خون شهدا ایجاب می‌کند که مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهیم و اگر نمی‌توانیم آن را قبول نکنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس امیدوارم این راز بزرگ رو درک کرده باشید که باید ابتدا جنس یک محصول مد نظرتان باشد نه قیمت آن. ۴-تخفیف بهتر است یا پشتیبانیاین یک دو راهی بزرگ برای همه کسانی است که می‌خواهند از فروشندگان خرید کنند. ۲۰ دکور پلی است میان تولیدکنندگان و مشتریانی که همواره به دنبال گستره وسیعی از محصولات و بالاترین کیفیت‌ها هستند. شرکت۲۰دکور مشاوران خبره و متخصصی را در زمینه دکوراسیون دارد که به مشتریان عزیز به صورت کاملا رایگان مشاوره میدهند. برای اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
به دلیل رکود حاکم بر بخش تقاضا بسیاری از فعالان عرصه ساخت و ساز یا این بخش را ترک کرده‌اند یا در آستانه خروج هستند. این نشان می‌دهد که برای ایجاد تعادل قیمتی در بازار مسکن باید به ساخت و ساز توجه کرد. تحمیل ۲۰ نوع هزینه در پروانه‌های ساختمانیبخش عرضه مسکن با قوانین مزاحمی همچون بیمه کارگران و مالیاتهای مستقیم درگیر است. افزایش سه تا چهار برابری قیمت مصالح ساختمانی تاثیر خود را بر قیمت تمام شده مسکن ایجاد کرد. از سوی دیگر افزایش شدید هزینه پروانه ساختمانی به رکود این بخش دامن زده است.
مهرمهر1 روز قبل
سیدجعفر حسینی مشاور عالی نظام صنفی کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امسال قیمت تضمینی اعلام شده برای محصولات مختلف از جمله چغندر قند، جو، کلزا و گندم مورد رضایت ما نیست اما در واقع گندم به نمادی برای اعتراض تبدیل شده است و وقتی که ما به قیمت گندم اعتراض می‌کنیم در واقع به این معنی است که نرخ سایر محصولات نیز مورد تایید ما نیست. وی با اشاره به کاهش تولید چغندر قند در سال زراعی گذشته به دلیل پایین بودن نرخ خرید تضمینی گفت: برای سال زراعی جدید قیمت پیشنهادی و آنالیز شده ما برای هر کیلوگرم چغندر ۶۳۰ تومان بود که دولت قیمت را ۵۰۲ تومان به اضافه ۵۰ تومان هزینه جمع آوری اعلام کرده اما بین قیمت ۵۵۲ تومانی که اعلام شده با نرخ پیشنهادی ما هنوز فاصله چشم گیری وجود دارد. این مقام مسئول با اشاره به پیش بینی کاهش ۳۷ درصدی تولید شکر در سال جاری گفت: سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید شد اما پیش بینی می‌شود امسال این رقم به ۱٫۵ میلیون تن می‌رسد و با توجه به نیاز کشور به شکر بین دو تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیاز به واردات ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن شکر به کشور داریم. حسینی با تاکید بر اینکه با توجه به قیمت اعلام شده نگران هستیم کشاورزان استقبال خوبی از کشت چغندر در سال جاری نکنند گفت: ما در حال مذاکره با وزارت جهاد کشاورزی هستیم اما بیشتر تمرکز مان در مجلس است که نمایندگان به دولت برای اصلاح قیمت‌ها فشار بیاورند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کلزا نیز وضعیت مشابهی دارد، گفت: عدم اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی کلزا باعث نابسامانی در کشت این محصول شده و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی به قول هایی که به کشاورزان دادند نتوانستند عمل کنند به همین دلیل سطح زیر کشت کلزا با سیاستگذاری که در این زمینه انجام شده بود همخوانی ندارد و عملا وزارت جهاد کشاورزی به هدف گذاری خود در این زمینه نرسیده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
این نوشته به کنایه اعدام و کشتن روزنامه‌نگاران و خبرنگاران را ترویج می‌کند. این حادثه در پرواز یونایتد ۸۲۴ از لس آنجلس به بوستون در تاریخ ۱۱ اکتبر رخ داده است. سیدمن گفت برادرش به مهماندار گفته بود که «خوشایند نیست یک مسافر دیگر مسافران را به قتل تهدید کند.» مهماندار موضوع را با خلبان درمیان گذاشت و سپس یک سرپرست عملیات یونایتد از برادرش خواست تا برای بحث و گفت‌وگو سوار شود. سیدمن گفت سرپرست به برادرش گفته‌است که یونایتد «به دلیل توهین‌آمیز بودن نوشته نمی‌تواند کاری انجام دهد.»

خبر‌های خوبی از هپکو در راه است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیر عامل شرکت هپکو در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: اقدامات خوبی درباره هپکو انجام شده است و در دو تا سه ماه آینده، شاهد اخبار خوبی از این شرکت خواهیم بود. وی افزود: البته به گفته وزیر اقتصاد، شرکت هپکو دیگر به فرد واگذار نمی‌شود بلکه واگذاری این شرکت به مجموعه‌ای شناسنامه دار صورت خواهد گرفت. آقای روغنی گفت: بیشترین بحثی که در کشور برای واگذاری هپکو وجود دارد این است که کنسرسیومی از صنایع معدنی کشور شامل معدن داران بزرگ کشور برای در اختیار گرفتن هپکو اعلام آمادگی کردند، زیرا مشتریان اصلی هپکو هستند و در این باره تاکنون ۱۰ جلسه کارشناسی تشکیل شده است که بنده نیز در آن حضور داشتم. مدیر عامل شرکت هپکو با بیان اینکه استاندار استان مرکزی، وزرای صنعت و اقتصاد و سازمان و بودجه، کمک‌های خوبی را در احیای هپکو ارایه می‌کنند، افزود: تصمیم بر این است تولید را در این مجموعه فعال کنیم که در این باره تصمیمات خوبی گرفته شده از جمله اینکه قرار است کنسرسیوم معدنی یادشده، سفارش گذاری برای ماشین آلات، قطعه سازی، تعمیر ماشین آلات معدنی و ساخت واگن‌های معدنی را که ظرفیت آن در داخل شرکت هپکو وجود دارد، انجام دهد. آقای روغنی گفت: در جلسه‌ای که امروز داریم برای تولید ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در هپکو تصمیم گیری نهایی خواهد شد که اگر کار تولید در این مجموعه آغاز شود، کارگر هم به آینده شغلی خود امید پیدا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر