از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو»

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
روزنامه جوان صفحه یک پر تیتر خود را به ماجرای آثار و واکنش‌های حمله ارتش یمن به پالایشگاه آرامکوی عربستان اختصاص داده است. این روزنامه با انتخاب تیترهای حماسی و انعکاس واکنش‌ها به این رویداد، برای جبهه غربی-عربی خط و نشان کشیده است. این روزنامه با تیتر «استکبار مقابل سرو بلند قامت مقاومت کوتاه آمد» و نقل قول از سردار دهقان و سردار رحیم صفوی و ظریف به استقبال این رویداد رفته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز- گروه سیاست: این روحیه دیرپای ایرانیان که باوجود اختلاف نظر ناگهان در برابر دشمن خارجی یک دل می‌شوند، تاکنون بسیاری از بدخواهان این مرز و بوم را نا امید کرده است. درست در زمان رکود و نا امیدی، واکنش سراسیمه و گیج جبهه غربی-عربی به ضربه شصت جبهه مقاومت، همگان را دچار بهت و حیرت کرد. در شرایطی که مشکلات مدیریتی هنوز وجود دارد، این تنها اخباری است که هنوز مردم را دل گرم می‌کند و این سوال را نیز در دل مردم ایجاد می‌کند که اگر توان ما برای مدیریت بحران در خارج از مرزها به این صورت مناسب است، چرا در قصه‌هایی مانند «هپکو»، «هفت تپه»، «هزار میلیاردی‌ها» و هزاران «ه» دیگر در درون مرزها خوب ظاهر نمی‌شویم؟

دلجویی صبح نو از هپکو

روزنامه صبح نو تنها روزنامه‌ای بوده است که به بازتاب خبر و دلجویی از کارگرانی پرداخته است که هفته گذشته حادثه تلخی برای آنها رقم خورد. در این حادثه کارگرانی که ماه‌ها حقوق دریافت نکرده بودند، برای کسب توجه مقامات مربوطه راه‌آهن را مسدود کردند که نیروهای انتظامی نیز ناچار به برخورد شده و در این ماجرا تصاویری دلخراش رقم خورد که بسیاری مسببین آن را نه نهادهای ذی‌ربط برخورد کننده که عوامل خصوصی‌سازی شرکت مزبور می‌دانند.

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 5

روزنامه اصولگرای صبح‌نو نیز در عکس یک خود با اختصاص تیتر «داغ بی‌تدبیری بر پیکر هپکو» به این کارگران، به روایت بخشی از این ماجرا و قصه پرغصه‌ی خصوصی‌سازی‌های لجام‌گسیخته پرداخته است. این روزنامه البته خبر از آزادی کارگران مربوطه نیز داده و نوشته است: «براساس برخی گزارش‌ها، در تجمع آن روز ۱۵ نفر زخمی و ۲۸ نفر به جرم مسدودکردن خط‌آهن دستگیر شدند. بااین‌حال، روز گذشته خبر رسید دادگاه برای آزادی ۲۵ نفر از کارگران بازداشتی قرار وثیقه یا کفالت صادر کرده است. براین اساس، دادگاه برای چهار نفر از کارگران که در زندان مرکزی اراک به‌سر می‌برند، ۲۵۰میلیون وثیقه درخواست کرده و برای ۲۱ کارگر بازداشتی دیگر نیز فیش‌های حقوقی همکاران‌شان را برای ضمانت پذیرفته است و سه نفر دیگر هم با سپردن تعهد و قرار وثیقه آزاد شده‌اند.»

رجزخوانی جوان برای سعودی

روزنامه جوان صفحه یک پر تیتر خود را به ماجرای آثار و واکنش‌های حمله ارتش یمن به پالایشگاه آرامکوی عربستان اختصاص داده است. این روزنامه با انتخاب تیترهای حماسی و انعکاس واکنش‌ها به این رویداد، برای جبهه غربی-عربی خط و نشان کشیده است. این روزنامه با تیتر «استکبار مقابل سرو بلند قامت مقاومت کوتاه آمد» و نقل قول از سردار دهقان و سردار رحیم صفوی و ظریف به استقبال این رویداد رفته است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 10

به صدا درآمدن با تاخیر عارف در برابر تخریب مجلس

محمدرضا عارف که سال‌هاست روزه سکوت گرفته و عدم موضع‌گیری‌های او صدای همه جناح‌ها را در آورده است، بالاخره پس از مدت‌ها نسبت به تخریب اعضای لیست امید توسط رسانه‌های طیف مقابل و حتی برخی از برنامه‌های رسانه ملی واکنش نشان داده و در توییتر نوشته‌است: «امیدوارم نهادهای مسئول اجازه ندهند جریانی، مجلس و نمایندگان آن را تخریب و تضعیف کنند؛ هر چند مردم به موقع جواب اینگونه بی‌اخلاقی‌ها را خواهند داد.»

«شهروند» صدرالساداتی را به حرف آورد

روزنامه شهروند در مصاحبه‌‌ای با «مهدی صدرالساداتی» چند هفته پس از طوفان خبری مربوط به اختفای او و برادرانش، ترتیب داده است و نکات جالبی را در این زمینه قید کرده است. وی در این مصاحبه با انکار برخی نظرات و رفتارهای مجازی خود گفته است: «بنده خبر نداشتم که قرار است این بلبشو به راه بیفتد».

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 15

صدرالساداتی در گفتگو با حسام خراسانی مدعی شده است که در رابطه با پرونده او «خبرگزاری‌ها دروغ پشت دروغ» ‌علیه آنها منتشر کرده و آبروی آنها را هدف گرفته‌اند. وی در رابطه با بحث دستگاه قضایی گفته است که «دوگانه ساختن بین رئیسی و عدالتخواهان درست نیست» و «آقای رئیسی آمده تا دکان برخی را جمع کند». وی در پایان مصاحبه گفته است که در قم و در کنار خانواده‌‌اش قرار دارد.

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 17

آیین گل مالی خرم آباد به روایت عکس منتخب ایسنا

خبرگزاری ایسنا با مرور عکس‌های منتخب خود در انتهای هر ماه، معمولا چند عکس را به‌عنوان عکس منتخب ماه ارائه می‌کند که یکی از این عکس‌ها تصویر آیین گل‌مالی شهر خرم آباد در استان لرستان است که این چنین توسط عکاس این خبرگزاری به تصویر کشیده شده است.

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 20

یادبود شهرونگ از «گفتگوی تمدن‌ها»

شهرونگ صفحه آخر طنز روزنامه شهروند در کاریکاتوری به قلم احسان گنجی به بیستمین سالگرد طرح ایده «گفتگوی تمدن‌ها» توسط سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات پرداخته و آن را پاس داشته است.

از «به صدا درآمدن با تاخیر عارف مقابل تخریب مجلس» تا «دلجویی صبح نو از هپکو» - 23

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
محمدابراهیم‌ رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ و منابع دستگاه‌های اجرایی، گفت: وزارت امور خارجه و در رأس آنها سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفارتخانه‌های ایران در صف مقدم مقابل دشمن قرار دارند بنابراین ماموریت‌های آنها به دلیل کمبود منابع مالی نباید کنسل شود یا به تعویق بیفتد. وی افزود: سفارتخانه‌های به موجب برنامه‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای که در دوران تحریم بر عهده دارند باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند، وزارت خارجه باید دیپلماسی اقتصادی را تقویت کند و نقش سفارتخانه‌ها در این مورد بسیار موثر است. رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ هنوز در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی قرار نگرفتند اما کمیسیون امنیت ملی مجلس اهتمام بسیاری برای تقویت اعتبارات وزارت امور خارجه دارد. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر