تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر

تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر

فارسخبرگزاری فارس |
سفیر جدید افغانستان، هند، انگلستان، ژاپن و فرانسه استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور ازبکستان کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «احمد خالد المی» سفیر جدید افغانستان، «سانتوش جا» سفیر جدید هند، «تیموتی تارلوتا» سفیر جدید انگلستان، «یوشینوری فوجیاما» سفیر جدید ژاپن و «ایزابلسرواز گالوچی» سفیر جدید فرانسه استوارنامه خود را تقدیم «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان کردند.

میرضیایف در این دیدار به سفرای کشورهای خارجی آغاز فعالیتشان را تبریک گفته و برای آنان در انجام ماموریت دیپلماتیک آرزوی موفقیت کرد.

رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود تاکید کرد: در مرحله جدید توسعه در حوزه مسائل دولتی و اجتماعی این کشور اصلاحات گسترده‌ای انجام می‌گیرد و سیاست خارجی فعال و موثری را مبنی بر شفافیت، حسن همجواری، احترام متقابل، برابری و در نظر گرفتن منافع یکدیگر پیاده می‌کند.

شوکت میرضیایف افزود: تحکیم روابط دوستی، پیوندهای نزدیک برادری و شراکت راهبردی پیش از هر چیز با همسایگان نزدیک امکان ایجاد فضای جدید در آسیای مرکز را فراهم کرده و همکاری‌های متقابل با سازمان‌های بین المللی مانند سازمان ملل متحد، جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان همکاری شانگهای، سازمان همکاری اسلامی تشدید شد.

رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود بر چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری‌های همه جانبه با کشورهایی که سفرای جدید نمایندگی آنان را به عهده دارند، اشاره کرد.

میرضیایف از توسعه و تحکیم روابط دوستی و حسن همجواری با افغانستان ابراز رضایت نمود.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: گفت‌وگوهای در سطح عالی بین ۲ کشور به توسعه روابط با افغانستان که در افزایش مبادلات بازرگانی، اجرایی طرح‌های بزرگ در زمینه‌های انرژی، حمل و نقلی، لجستیکی، مخابرات و آموزشی از پتانسیل بزرگی برخوردار هستند، جهش تازه‌ای داد.

میرضیایف بر شراکت راهبردی ازبکستان و هند تأکید کرد.

رئیس جمهور ازبکستان یادآوری کرد: امروز طرح‌های مشترک در زمینه‌های داروسازی، نوآوری و فن آوری‌های اطلاع رسانی، توسعه کارآفرینی به طور موفقیت آمیز اجرا می‌شوند و امسال از سال تحصیلی در این کشور موسسات آموزش عالی هند مانند دانشگاه‌های «امیتی» و «شارده» شعبه‌های خود را افتتاح کردند.

میرضیایف همچنین بر گسترش بیش از پیش همکاری‌های متقابل با انگلستان در سطوح مختلف تاکید کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون توافقات در زمینه‌های نفت و گاز، صنعت شیمی، اکتشافات زمین شناسی، مالی، فن آوری‌های اطلاع رسانی و بهداشت اجرا می‌شود.

رئیس جمهور ازبکستان با اشاره به روابط با ژاپن گفت: تحکیم و تعمیق بیش از پیش روابط راهبردی با «توکیو» بسیار مهم است.

میرضیایف بر سیر روزافزون تعامل با شرکت‌ها و بانک‌های ژاپن در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی، اکتشافات زمین شناسی، صنایع خودروسازی، حمل و نقلی، مخابرات، توسعه زیربنایی، دانش، آموزش و گردشگری تاکید کرد.

رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد که سفر رسمی به فرانسه در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی موجب گسترش بیش از پیش همکاری‌های همه جانبه ۲ کشور شد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح‌های اولویت دار در زمینه اکتشافات زمین شناسی، انرژی خورشیدی، گردشگری و دیگر حوزه‌ها آغاز شده و ازبکستان همچنین علاقمند به گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه‌های فرهنگی و هنری، علمی و فنی، بهداشتی است.

رئیس جمهور ازبکستان در پایان ابراز امیدواری کرد که تجربه حرفه‌ای و دانش سفرای جدید به انجام موفقیت آمیز ماموریت دیپلماتیک آنان مبنی بر تحکیم روابط دوستانه و همکاری‌های متقابل کمک می‌کند.

سفرای کشورهای خارجی نیز از پذیرایی صمیمی رئیس جمهور ازبکستان تشکر و تاکید کردند که تمام تلاش خود را برای توسعه بیش از پیش روابط بین دولتی برای رفاه مردم به کار خواهند برد.

تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 19تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 20تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 21تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 22تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 23تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 24تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 25تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 26تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 27تقدیم استوارنامه ۵ سفیر جدید به رئیس جمهور ازبکستان + تصاویر - 28

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه تائید کرد که ایران در سایت هسته‌ای فردو در حال غنی سازی اورانیوم است. تائید آغاز غنی سازی اورانیوم در فردو از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چند روز پس از اعلام آغاز گام چهارم کاهس تعهدات هسته‌ای ایران صورت گرفته است. در حال تکمیل …
ایسناایسنا10 ساعت قبل
وزیر خارجه عربستان در جریان تماس تلفنی با همتای عراقی خود به بررسی تحولات این کشور پرداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان با محمد علی الحکیم، همتای عراقی خود تماس تلفنی برقرار کرد. در جریان این تماس تلفنی دو طرف به بررسی راه‌های تقویت روابط عراق و عربستان که در برآورده ساختن آمال و آرزوهای هر دو کشور نقش «بسزایی» دارند، پرداختند. وزرای خارجه عربستان و عراق در جریان این گفت‌وگوی تلفنی درخصوص تحولات عراق و بسته‌های اصلاحی دولت در پاسخ به خواسته‌های معترضان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. فرحان و الحکیم همچنین در جریان این تماس تلفنی به بررسی شماری از مسائل مهم منطقه‌ای، موضوعات ‌مهم و مورد توجه دو طرف و نیز لزوم دستیابی به راهکاری سیاسی برای بحران‌هایی که منطقه از آن رنج می‌برد، پرداختند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
سفیر بولیوی در تهران، با اشاره به تحولات اخیر در کشورش که منجر به استعفای رئیس‌جمهور این کشور آمریکای لاتین شد، اعلام کرد: کودتای رخ‌داده در بولیوی رنگ فاشیستی دارد و جان رئیس‌جمهور «اوو مورالس» در خطر است. او گفت: در مواردی، اشخاص بیگانه حرکات اعتراض آمیزی در بولیوی را رهبری می‌کنند مانند آنچه که در تحولات ونزوئلا شاهد آن بودیم. روز گذشته اقدامات خشونت‌آمیز در بولیوی شدت گرفت و آقای رئیس جمهور و معاون او به خاطر احترام به امنیت بولیوی و مردم تصمیم گرفتند که استعفا بدهند. سفیر بولیوی با اشاره به کینه‌ای که آمریکایی‌ها از مولارس دارند در بخش پایانی صبحت‌های خود تاکید کرد: کودتا در بولیوی به پایان نرسیده است، جان رئیس جمهور مورالس در خطر است و یکی از اهداف کودتاچیان پایان دادن به جان رئیس جمهور است. ما از ملت‌های دنیا می‌خواهیم که به فراخوان بین المللی برای حمایت از رئیس جمهور و حفظ جان او بپیوندند و از این فراخوان حمایت کنند.
الفالف5 ساعت قبل
کنفرانسی که در آن تصمیم به اشغال عراق گرفته شد، در لندن برگزار شد با این وجود باز باید ایران را مسئول شکست تجربه سیاسی خودمان بدانیم. ۶- منکر تنش میان ایران وآمریکا برای نفوذ هرچه بیشتر در عراق نیستیم ولی ایران مانع هیچ پیشرفتی در عراق نبوده است. تجربه ایران وترکیه که که یکی از «ولایت فقیه» ودیگری از «عدالت وتوسعه» پیروی می‌کند، این را نشان می‌دهد. ۷- شکست تجربه سیاسی عراق که «شیعیان» آن را رهبری می‌کنند، به نفع ایران نیست. حال این پرسش مجددا مطرح می‌شود که آیا ایران مسئول شکست تجربه‌ی سیاسی عراق است؟
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
ایسنا: به نقل از اسپورت، آنتونیو کونته برای حضور در یک جلسه آموزش مربیان راهی عربستان شده است. سرمربی اینتر درباره این سفر خود گفت: این برای دومین بار است که به عربستان سفر می‌کنم. کونته درباره شناختش از فوتبال عربستان گفت: من از فوتبال عربستان شناخت دارم. می دانم که جوفینکو با الهلال است و امیدوارم که او بتواند در لیگ قهرمانان آسیا تیمش را قهرمان کند. دوست داشتم که دانش خود را در دنیای مربیگری به کار بگیرم و از همین لحظات بود که مربیگری در ذهن من شکل گرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان پس از دیدار سه جانبه وزیران خارجه تروئیکای اروپایی گفت: ما در مورد ایران، سوریه و ترکیه گفت وگو کردیم و کوشیدیم به موضع مشترکی در مورد تمامی این مسائل برسیم. وی در مصاحبه با شبکه رادیوتلویزیون غرب آلمان (WDR) افزود: همچنین در مورد این که مسائل در مورد ایران و توافق هسته‌ای این کشور چگونه ادامه خواهد یافت، با نگاهی انتقادی به وضعیت کنونی و اینکه در برابر ایران چه موضعی باید اتخاذ کنیم، گفت وگو کردیم. به گفته وزیر خارجه آلمان، اروپا می‌خواهد همچنان برجام را حفظ کند چرا که بر این باور است داشتن یک توافق نیم بند بهتر از نداشتن هیچ توافقی است. وی با اشاره به آنچه که که ایران خارج از انتظارات اروپایی‌ها انجام داده نیز گفت: ما در این مورد که طی روزها و هفته‌های آینده چه پاسخی به اقدام این کشور بدهیم تبادل نظر کردیم. وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه موسوم به تروئیکای اروپایی امروز (سه شنبه) برای بررسی مواضع خود در قبال تحولات اخیر خاورمیانه از جمله بحران سوریه، حمله ترکیه به شمال این کشور و گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران در پاریس تشکیل جلسه دادند.

نظرها

اخبار بیشتر