امسال برای اولین‌بار درآمدهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگشت‌پذیر می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
امسال برای اولین‌بار درآمدهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگشت‌پذیر می‌شود

امسال برای اولین‌بار درآمدهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگشت‌پذیر می‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس سابق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سهم این سازمان از اعتبارات کشور را در 1.6 درصد از اعتبارات ملی دانست و گفت: امسال برای اولین‌بار درآمدهای سازمان برگشت‌پذیر می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور محمدرضا شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این سازمان برگزار شد.

براساس این گزارش، سلیمان پاک‌سرشت بعداز ۶۸۹ روز از سازمان فنی و حرفه‌ای رفت و به جای او علی‌اوسط هاشمی که سابقه استانداری و ریاست سازمان تعاون روستایی را در کارنامه خود دارد، به عنوان معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای انتخاب شد.

در این مراسم که با حضور مدیران سازمان فنی و حرفه‌ای از سراسر کشور برگزار شد، سلیمان پاک‌سرشت گفت: امانتی که ۶۸۹ روز پیش به من سپرده شد، امروز به آقای هاشمی می‌سپارم. اولویت اصلی مهارت‌آموزی گروه‌های مهم، پوشش طرح ایران‌مهارت برای ۱۲۰ هزار نفر، پوشش آموزش مهارت به ۱۲۷ هزار سرباز، افزایش مهارت برای گروه‌های معتادان نجات‌یافته، گروه‌های آسیب‌پذیر در دستورکار مأموریت این سازمان قرار دارد.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

رئیس سابق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سهم این سازمان از اعتبارات کشور را در ۱٫۶ درصد از اعتبارات ملی دانست و گفت: امسال برای اولین‌بار درآمدهای سازمان برگشت‌پذیر می‌شود.

وی همچنین از کنکوری شدن سنجش مهارت در کشور خبر داد و گفت: چارچوب مهارتی و سند آموزش فنی و حرفه‌ای تهیه شده است که در آبانماه امسال ابلاغ می‌شود.

به گزارش فارس، یکی از انتقاداتی که به نظام آموزشی کشور از سوی کارشناسان وارد می‌شود، نداشتن مهارت برای فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌ها است که در این زمینه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند نیروی کار متخصص را برای کارگاه‌های تولیدی کشور آموزش دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

نظرها

اخبار بیشتر