«جعبه کوچک فلزی» به دنبال بازیگر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

«جعبه کوچک فلزی» به دنبال بازیگر

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
علی ژکان نویسنده و تهیه کننده «جعبه کوچک فلزی» از روند پیش تولید این فیلم سینمایی خبر داد.

خبرگزاری صبا: علی ژکان که به تازگی برای ساخت «جعبه کوچک فلزی» به کارگردانی محمد بصیری پروانه ساخت گرفته است گفت: یا دریافت مجوز ساخت وارد پیش تولید شده‌ایم و قرار است این فیلم در ژانر کودک و نوجوان جلوی دوربین برود.

«جعبه کوچک فلزی» به دنبال بازیگر - 1

وی درباره داستان «جعبه کوچک فلزی» اینگونه توضیح داد: فیلم درباره یک پسر نوجوان است که در اثر پیدا کردن یک جعبه ناگزیر می‌شود جستجویی را آغاز کند و در این جستجو به هویت تازه‌ای می‌رسد.

این نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینما در پاسخ به اینکه چرا خودش کارگردانی این متن را که با همراهی افرا ابراهیم نیا آن را نوشته برعهده نگرفته است، گفت: مدتی است درگیر اجرای یک تئاتر هستم به همین دلیل فرصت کافی نبود این فیلم را هم کارگردانی کنم. من چندین سال بود که مایل به ساخت «جعبه کوچک فلزی» بودم ولی شرایطش پیش نیامد. چهار سال پیش که می‌خواستم این فیلم را بسازم به بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کردم و فکر می‌کردم این نهادها به دلیل وظیفه ذاتی خود در حمایت از سینمای کودک و نوجوان به این پروژه توجه می‌کنند که اینطور نشد.

کارگردان فیلم «مادیان» با تاکید بر اینکه بخش خصوصی دیگر تمایل چندانی به تولید فیلم کودک و نوجوان ندارد درباره دلایل آن توضیح داد: در شرایطی که سینما و سرگروه و سانس مناسب در اختیار فیلم‌های کودک و نوجوان نیست و مافیای سالن داری اجازه بروز و ظهور درستی به این آثار نمی‌دهد طبیعتا تضمینی برای فروش خوب فیلم کودک و نوجوان نیست و سرمایه گذار هم دیگر تمایلی برای ورود به این عرصه ندارد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی اضافه کرد: مدیران و سیاستگذاران سینمایی فکری برای زیرساخت‌های سینمای کودک و نوجوان نکرده و نمی‌کنند و به برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بسنده کرده‌اند.

ژکان در جواب اینکه چطور شد پس از چهار سال تولید «جعبه کوچک فلزی» به جریان افتاد، تصریح کرد: در شرایط فعلی کارگردان دیگری علاقمند شد که کار را شروع کنیم و در حال حاضر هم با بودجه محدود قرارست کار را بسازیم. البته در این فاصله به فارابی هم مراجعه کرده‌ایم ولی می‌گویند باید دوباره فیلمنامه بررسی شود و مصوبه وام قبلی به دلیل تغییر مدیریت‌ها قابل اعمال نیست.

این فیلمساز پیشکسوت ژانر کودک و نوجوان در پایان درباره انتخاب بازیگران «جعبه کوچک فلزی» اعلام کرد: ۱۵ روز است به دنبال انتخاب بازیگر هستیم ولی گویا سر بازیگران خیلی شلوغ است و الان هم فصل پرکاری آنها محسوب می‌شود. اگر شرایط به همین منوال بماند سراغ بازیگران تئاتری خواهیم رفت. البته در حال حاضر تست گرفتن از پسران نوجوان برای بازیگر نقش اصلی انجام می‌شود همچنین با عوامل فنی نیز به توافق‌های ضمنی رسیده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک22 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عشق به امام حسین و ائمه (ع) زمین و زمان نمی‌شناسد و عاشق که باشی سختی بر تو آسان می‌شود. نذر کرده هر سال اربعین در خدمت زوار باشد. او ادامه می‌دهد: کارم فقط واکس زدن است، کفش زائران پیاده و همه مراجعان را تمیز می‌کنم و واکس می‌زنم. وی می‌گوید: امسال همسرم نیز نذر کرد و گفت من هم اربعین می‌آیم و همراه تو کفش زائران را واکس می‌زنم. «حسین وحدانی مقدم» افزود: حدود دو هفته است که با موکب «عاشقان حسین» مهمان نجف اشرف بوده و به زوار خدمت می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر