احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است

احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است

حسن درویشیان، رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور، گفت: فساد در کشور سیستمی نیست اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است و تلاش می کنیم ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد.

اعتمادآنلاین| حسن درویشیان، رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور، در مراسم معارفه‌اش به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: از زحمات تمام روسای سازمان بازرسی کل کشور از سال ۶۰ به ویژه آقای سراج که از قضات با سابقه هستند تشکر می‌کنم.

وی افزود: سه عامل مهم در تحقق اهداف سازمان‌ها نقش مهم ایفا می‌کند که اولین آن قانون و مقررات است. عامل دوم مجریان خوب برای اجرای قوانین است. اگر بهترین قوانین هم وجود داشته باشد اما مجریان خوبی نداشته باشد هیچ کشوری موفق نمی‌شود. سومین عامل نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

درویشیان افزود: اگر ما بهترین قانون و مجری را داشته باشیم اما نظارت به موقع و کارامد بر قوانین را نداشته باشیم حتما به اهداف نمی‌رسیم.

وی گفت: یکی از اقداماتی که در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد، پیشگیری برای صیانت از مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و دادن هشدارهای لازم و به موقع برای تصمیم‌هایی که قصد دارند بگیرند است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما اعتقاد داریم بازرسی یکی از ابزارهای نظارت است. ما با شیوه‌های سنتی و روش‌های قدیمی امکان تحقق اهداف را نداریم و با حجم عملیات و کارها در دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانیم با روش‌های قدیمی کار کنیم.

وی افزود: در قوانین آمده است که هر سال یک بار باید از تمام دستگاه‌ها بازرسی کنیم اما با روش‌های قدیمی هر ۱۷ سال یک بار می‌توانیم از دستگاه‌ها بازرسی داشته باشیم. از مدیران پاک دست حمایت می‌کنیم و اگر لازم باشد آنها را به مردم معرفی خواهیم کرد.

وی افزود: فساد در کشور سیستمی نیست، اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است و تلاش می‌کنیم ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

درویشیان افزود: در برابر تروریسم اقتصادی نظام استکباری موسوم به تحریم، عملکرد دستگاه‌های مسئول را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می‌دهیم و در صورت لزوم مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهد گرفت و از تمام ظرفیت قانونی سازمان بازرسی برای حمایت از سرمایه گذاری مشروع و تولید استفاده خواهیم کرد.

درویشیان تصریح کرد: دستگاه هایی که حسن عمل دارند را به افکار عمومی معرفی می‌کنیم و همراه با افزایش عمق بازرسی‌ها، نسبت به شناسایی بسترهای فسادزا و پیگیری رفع آنها با همکاری دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بیش از گذشته توجه می‌کنیم.

وی با اشاره به پیگیری جدی نسبت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید گفت: پیگیری و اعمال نظارت الکترونیکی و ارتباط با سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی و ضرورت فعال‌تر شدن همکاری واحدهای نظارتی درون دستگاهی و مطالبه جدی از آنها از اقدامات دیگر ما در سازمان است.

براساس این گزارش، در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان بازرسی کل کشور، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، عباس مسجدی آرانی رییس سازمان پزشکی قانونی کل کشور، خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حجت الاسلام شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی رییس دیوان عدالت اداری، علی القاصی دادستان تهران و نمایندگان و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مقامات و مسئولان قضایی، دولتی و لشگری حضور داشتند.

در مراسم تکریم و معارفه رییس بازرسی کل کشور قاصی ناصر سراج رییس سابق این سازمان حضور نداشت.

در مراسم امروز حکم ریاست حجت الاسلام درویشیان بر سازمان بازرسی کل کشور که از سوی آیت الله رییسی ابلاغ شده است، قرائت شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کودتای انریکه برای کنار زدن مورنو

روزنو15 دقیقه قبل

مورینیو: احترام تاتنهام را نگه داشتم چون می‌دانستم روزی یکی از اعضای این تیم می‌شوم! / همیشه با تعصب به وایت‌هارت لین می‌رفتم

تسنیم19 دقیقه قبل

سپاه: دستگیری سرشاخه‌های کلیدی آشوب در ۴ استان کشور

فرارو19 دقیقه قبل

واکنش «پنس» به شهادت سفیر آمریکا علیه ترامپ

الف20 دقیقه قبل

سقوط پل هوایی کمربندی شرق اصفهان/ اتوبان مسدود است

ایمنا23 دقیقه قبل