چه کسی مالک تمام زمین‌‌های کاناداست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. اقتصادی
چه کسی مالک تمام زمین‌‌های کاناداست؟

چه کسی مالک تمام زمین‌‌های کاناداست؟

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
کانادا، دومین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت است که یکی از بالاترین تراکم‌های شهری در تمام جهان را دارد. اما هیچ‌کدام از شهروندان آن حق مالکیت بر زمین‌های کشور خود را ندارند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، کانادا، دومین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت است، که یکی از بالاترین تراکم‌های شهری در تمام جهان را دارد. اما هیچ‌کدام از شهروندان آن حق مالکیت بر زمین‌های کشور خود را ندارند. مالک کل زمین‌های کانادا تنها ملکه الیزابت دوم انگلیس است. او همچنین رییس دولت کانادا محسوب می‌شود.

قانون کانادا در بیشتر استان‌های آن تکامل یافته است بنابراین به جای این که کانادایی‌ها مستقیما صاحب زمین شوند، آن را تصرف می‌کنند. این به معنای این است که آنها فقط مالک منافعی در این ایالت هستند. تنها ۹٫۷ درصد از کل زمین‌های کانادا مالک خصوصی دارد، در حالی که باقی زمین‌ها زمین‌های سلطنتی هستند. این زمین‌ها توسط نهادها و ادارات مختلف دولت کانادا، از طرف ملکه انگلستان اداره می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

از کل زمین‌هایی که متعلق به ملکه است ۵۰ درصد توسط دولت‌های استانی اداره می‌شوند و اداره سایر آنها هم توسط دولت فدرال انجام می‌شود. تمام این زمین‌ها به عنوان زمین عمومی (زمین‌های سلطنتی) نگهداری شده و بیشتر برای پارک‌های ملی، جنگل‌ها، مساکن خصوصی و کشاورزی، استفاده می‌شوند. طبق جدیدترین تخمین‌های سازمان ملل، جمعیت کنونی کانادا، بیش از ۳۷ میلیون نفر است.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | روایت خبرگزاری فارس از پایان توهمات روح الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اتحادیه کارگران درخواست دارند دستمزد متناسب با نرخ تورم افزایش یابد، این در حالی است که کارفرمایان می‌گویند این کار به ضرر کارگر تمام می‌شود، چراکه «جو روانی تورم» ایجاد می‌کند. اعتمادآنلاین|‌ افزایش واقعی دستمزد کارگران حداقلی‌بگیر سال‌هاست اندرخم تصمیم‌گیری شورای عالی کار مانده است. اتحادیه کارگران درخواست دارند دستمزد متناسب با نرخ تورم افزایش یابد، این در حالی است که کارفرمایان می‌گویند این کار به ضرر کارگر تمام می‌شود، چراکه «جو روانی تورم» ایجاد می‌کند. به نظر می‌رسد تورم ۲ رقمی یکی از چالش‌های اساسی‌ای است که بر سر راه تعیین واقعی دستمزد کارگران وجود دارد؛ به همین دلیل سال جاری دستمزد کارگران فقط ۴۰۰ هزار تومان در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرد. سال ۹۷ رقم دستمزد کارگران حداقلی‌بگیر یک میلیون و ۳۶۰ ضهزار تومان بود که در سال ۹۸ با افزایش ۳۶٫۵ درصدی این رقم به یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان رسید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از روابط عمومی موسسه محک، آراسب احمدیان، مدیرعامل مؤسسه خیریه محک با اشاره به آنکه روش‌ سیستمی اداره محک به استانداردهای بین‌المللی مدیریت شرکت‌های بزرگ در سطح بین‌المللی نزدیک شده است گفت: «با استقرار سیستم ارزش افزوده بر کمک‌های نیکوکاران، محک توانسته است با مدیریت چندین پروژه، به عنوان یک سازمان پروژه‌محور در سطح جهانی معرفی شود. بر همین اساس انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) در آخرین ارزیابی خود و براساس آخرین مدل جهانی مدیریت پروژه از مجموعه فعالیت‌های این مؤسسه گواهینامه سطح سه را اعطا کرده است. مؤسسه خیریه محک تنها سازمان مردم‌نهاد در جهان است که خود را توسط استاندارد دلتا ممیزی کرده و موفق به صعود به سومین سطح این استاندارد شده است. این در شرایطی است که از بین کل سازمان‌هایی که در جهان ممیزی شده‌اند، تنها ۱۰ درصد آنها توانسته‌اند در اولین ممیزی، در سطح سوم قرار بگیرند. محک تلاش می‌کند تا با بهبود مستمر روش‌ها و سیستم‌های خود که بخشی از اقدامات این سازمان در ایفای تعهدش به حفظ و ارتقای شفافیت و پاسخگویی به همه ذیربطان است، در سال ۲۰۲۱ میلادی و در دومین ارزیابی داوطلبانه خود در سطح چهارم این استاندارد بایستد و بدین ترتیب بر قله نظام مدیریت پروژه جهان قرار گیرد.»
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ​ آقای محمدرضا کلامی با اعلام این مطلب، افزود: کارگروه تنظیم بازار در پنجاه و چهارمین نشست خود مصوباتی را در راستای حمایت از تولیدکنندگان سیب درختی داشت. وی گفت: بر اساس این مصوبه مقرر شد در راستای حمایت از تولیدکنندگان سیب درختی و صنایع تبدیلی، سازمان تعاون روستایی طرح خرید حمایتی سیب صنعتی را جهت مصارف کارخانجات را به گونه‌ای تدوین کند که امکان خرید سیب از کشاورز با نرخ مناسب فراهم شود. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اضافه کرد: در قالب این طرح، سیب درختی با قیمت مناسب جمع‌آوری شده و با حداکثر ظرفیت، فرآوری خواهد شد. آقای کلامی گفت: دولت در راستای حمایت از باغدار و مدیریت بازار، با تامین تسهیلات برای جمع آوری سیب و تعیین مابه التفاوت، به گونه‌ای اقدام کند که قیمت خرید حدود ۸۰۰ تومان به دست باغدار برسد. وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی موظف شدند با هماهنگی با صنایع مربوطه با استقرار مراکز خرید حمایتی در کارخانجات، نسبت به جمع‌آوری مازاد سیب صنعتی به طوری که مستقیما به کارخانجات منتقل شود، اقدام کنند. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت همچنین در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای تنظیم بازار میوه شب عید نیز گفت: ستاد تنظیم بازار از همین حالا به مساله ورود کرده است تا در ایام پرمصرف سال یعنی روز‌های پایانی سال مشکلی از این بابت ایجاد نشود. آقای کلامی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار با تصویب طرح ذخیره‌سازی میوه در ایام پایانی سال مقرر کرد کمیته‌ای با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط تشکیل شود تا نسبت به تعیین استاندارد خرید، قیمت کف میوه، حداکثر قیمت مورد توافق و همچنین تدوین متن موافقت‌نامه همکاری در این خصوص اقدام کند. وی تاکید کرد: در این راستا پیش بینی شده است از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای این برنامه حداکثر استفاده انجام شود. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در خصوص قیمت خرید میوه به منظور ذخیره سازی شب عید نیز گفت: در قالب طرح خرید شب عید نیز منافع باغدار مورد توجه است و پیش بینی شده است حدود بیست هزار تن سیب درختی ممتاز و حدود بیست تا سی هزار تن پرتقال تامسون و والنسیای کیفی در قالب این طرح خریداری کند.

نمایشگاه مدیریت سبز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر