غذاهایی که نباید صبح‌ها بخورید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
غذاهایی که نباید صبح‌ها بخورید

غذاهایی که نباید صبح‌ها بخورید

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: یک فنجان قهوه، آب‌پرتقال و ماست تصاویری هستند که برخی‌ها از یک صبحانه کامل در ذهن دارند. متاسفانه تعداد کمی از افراد از این حقیقت که مصرف برخی مواد غذایی با معده خالی نمی‌تواند زیاد برای ما مفید باشد آگاهی دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، موارد زیر را در این زمینه در نظر داشته باشید:

مواد غذایی حاوی قند: مصرف موادی مثل شکلات هنگام صبح باعث افزایش سطح انسولین بدن می‌شود. افزایش انسولین به نوبه خود فشار کاری روی لوزالمعده را که تازه از خواب بیدار شده است افزایش می‌دهد. این شرایط می‌تواند به دیابت منجر شود.

ماست و دیگر فرآورده‌های حاصل از تخمیر شیر: اگر با معده خالی ماست مصرف کنید، اسید هیدروکلریک تشکیل شده در معده، باکتری اسید لاکتیک را که از باکتری‌های خوب معده است ازبین می‌برد. بنابراین مصرف ماست با معده خالی بیشتر از آن‌که مفید باشد

مضر است.

گلابی: فیبرهای خامی موجود در گلابی می‌توانند به لایه مخاطی نازک معده خالی آسیب برسانند.

گوجه فرنگی: اسید تانیک فراوان موجود درگوجه فرنگی میزان اسیدیته معده را افزایش می‌دهد. این شرایط می‌تواند بروز زخم معده را به دنبال داشته باشد.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

خیار و دیگر سبزیجات سبز: سبزیجات خام، منابع غنی از آمینو اسیدها هستند، اما اگر با معده خالی مصرف شوند، می‌توانند باعث ایجاد سوزش معده، نفخ و دردهای شکمی شوند.

موز: مصرف موز با معده خالی باعث افزایش شدید منیزیم خون می‌شود. افزایش منیزیم خون می‌تواند به قلب آسیب برساند.

فلفل: مواد غذایی تند باعث آسیب و تحریک مخاط معده شده و تولید اسید را در معده افزایش می‌دهند. این شرایط بروز اختلالات معمول در سیستم گوارش را به دنبال خواهد داشت.

نوشیدنی‌های كربناتی: مصرف نوشیدنی‌های کربناتی هنگام صبح به غشای مخاطی معده آسیب می‌رساند و میزان خونرسانی به معده را کاهش می‌دهد. درنتیجه هضم غذا به کندی صورت می‌گیرد.

مركبات: مرکبات سرشار از اسیدهای میوه هستند و مصرف آنها با معده خالی، سوزش معده، افزایش خطر ورم معده و حتی زخم معده را به دنبال دارد.

منبع: inspiralviral. com

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش رکنا، خشکی چشم می‌تواند باعث تاری دید شود. به عنوان مثال کسانی که به طور طولانی مدت از کامیپوتر استفاده می‌کنند یا ساعات زیادی در روز را مطالعه می‌کنند بیشتر دچار خشکی چشم می‌شوند. اما باید توجه داشته باشید که خشکی چشم درمان نشده می‌تواند به قرنیه شما آسیب برساند. توجه کنید که علائم خشکی چشم چه وقت هایی بهتر و چه وقت هایی بدتر می‌شود. از مواردی از قبیل گرمای بیش از حد اتاق، سشوار، گرد و غبار مصرف سیگار که ممکن است موجب خشکی چشم شوند، پرهیز نماید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
حنان حاج محمودی، مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، ضمن تشریح نوع فعالیت این سازمان برای تایید دارو و نوشتن نسخه الکترونیک توسط پزشکان، از راه حل‌های جایگزین برای مواقع قطعی اینترنت خبر داد. اعتمادآنلاین| حنان حاج محمودی، مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، ضمن بیان اینکه دامین سایت تایید داروی سازمان بیمه سلامت ایرانی است، گفت: به همین دلیل تاکنون نیز گزارشی از بروز مشکل برای تایید داروی بیماران در داروخانه‌ها نداشته‌ایم و درصورتی که مشکلی برای داشتن اینترنت در موسسات طرف‌قرارداد وجود نداشته باشد، سایت بدون مشکل در حال فعالیت است. وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد نسخی که نیاز به تایید دارو دارند حدود شش تا هشت درصد نسخ این سازمان بیمه‌گر را شامل می‌شوند، اظهار کرد: به این ترتیب ۹۴ درصد نسخ نیاز به تایید ندارند. وی افزود: نسخه الکترونیک را با حدود ۲۰۰۰ پزشک آغاز کرده‌ایم که در سطح شهرستان خود ۵۰ درصد از پزشکان آن منطقه را تشکیل می‌دهند. البته در حال حاضر نیز سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت به دلیل اینکه دارای دامین ایرانی است، فعال است و تاکنون ارائه خدمات با مشکل مواجه نشده است.
الفالف14 ساعت قبل
پنج دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۳۶ ۳۹۸۰۸۲۹۰۲۰زنجبیل از جمله طعم‌دهنده‌ها بخصوص برای چای به حساب می‌آید. افزودن این گیاه خوراکی به وعده صبحانه فواید زیادی برای بدن دارد. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است و افزودن زنجبیل که سرشار از مواد مغذی است، می‌تواند برای بدن مفید باشد. در این اینفوگرافی پنج خاصیت این گیاه معرفی شده است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
دولت‌ها و سازمان‌های بشردوستانه متعهد شدند تا ۲٫۶ میلیارد دلار به برنامه ریشه‌کنی جهانی فلج اطفال کمک کنند. به گزارش ایسنا، دولت‌ها و سازمان‌های بشردوستانه تعهد کرده‌اند تا به اجرایی شدن برنامه ریشه‌کنی جهانی فلج اطفال که چندین دهه‌ زمان برده تا به مراحل آخر نزدیک شود ۲٫۶ میلیارد دلار کمک کنند. سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌است این بودجه سالانه برای مصون ساختن ۴۵۰ میلیون کودک در برابر بیماری فلج اطفال مورد استفاده قرار خواهد گرفت. «تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: با مصون شدن تمامی کودکان در برابر این بیماری ویروسی، تحقق برنامه جهانی ریشه‌کنی فلج اطفال ممکن می‌شود. سازمان جهانی بهداشت ماه گذشته از «گامی تاریخی» در مقابله با ریشه‌کنی فلج اطفال خبر داد و تایید کرد از سه نوع ویروس فلج اطفال دومین مورد آن نیز در جهان ریشه‌کن شده‌است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کودتای انریکه برای کنار زدن مورنو

روزنو3 دقیقه قبل

مورینیو: احترام تاتنهام را نگه داشتم چون می‌دانستم روزی یکی از اعضای این تیم می‌شوم! / همیشه با تعصب به وایت‌هارت لین می‌رفتم

تسنیم6 دقیقه قبل

سپاه: دستگیری سرشاخه‌های کلیدی آشوب در ۴ استان کشور

فرارو7 دقیقه قبل

واکنش «پنس» به شهادت سفیر آمریکا علیه ترامپ

الف8 دقیقه قبل

سقوط پل هوایی کمربندی شرق اصفهان/ اتوبان مسدود است

ایمنا10 دقیقه قبل