۲۴۰ هزار دانش‌آموز اردبیلی اول مهر راهی مدارس می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
۲۴۰ هزار دانش‌آموز اردبیلی اول مهر راهی مدارس می‌شوند

۲۴۰ هزار دانش‌آموز اردبیلی اول مهر راهی مدارس می‌شوند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تدارک سه هزار مدرسه برای مهرماه در استان گفت: بیش از ۲۴۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان از ابتدای مهرماه راهی مدارس استان می‌شوند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، در آستانه بازگشایی مدارس از آرم سرویس مدارس استان با شعار مدرسه‌محوری، برنامه محوری، توانمندسازی، کار جهادی و رشد کیفی در مجموعه آموزشی و رفاهی خانه معلم اردبیل رونمایی شد.

۲۰۰۰ خودرو در سرویس مدارس همکاری می‌کنند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در این آیین با بیان اینکه در استان اردبیل نزدیک به سه هزار مدرسه فعالیت دارند، ‌اظهار داشت: ۱۹ هزار نفر از همکاران و معلمان و بیش از ۲۴۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان از ابتدای مهر ماه راهی مدارس استان می‌شوند.

حسین برزگر با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا والدین با طیب خاطر بیشتر فرزندان خود را به مراکز آموزشی رهسپار کنند، گفت: دو هزار خوردو مسئولیت نقل و انتقال دانش آموزان را بر عهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: از اولیا انتظار می‌رود تا از سرویس‌های مجاز مدارس برای تردد فرزندانشان استفاده کنند چرا که در استان دو هزار خودرو برای سرویس مدارس سازماندهی شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: بخش‌های نظارتی و نهادهای مرتبط نیز باید به وظیفه نظارتی خود برای ارائه سرویس مطلوب این خودروها همت کنند تا رضایتمندی خانواده‌ها را در استفاده فرزندانشان از سرویس‌های مدارس شاهد باشیم.

برزگر تصریح کرد: مقرر شد، سازمان دانش آموزی استان در راستای تفاهم نامه منعقده با اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل برای فرهنگسازی، نظارت بر سرویس‌های مدارس را بر عهده بگیرند.

رعایت نکات ایمنی در سرویس مدارس

رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه‌های ذیربط گفت: تمامی فعالیت‌های کارگروه ماده ۱۸ بر این اساس برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموزان از منزل تا مدرسه با امنیت بیشتری تردد کنند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

بهرام اصلانی با اشاره به نکات مهمی در خصوص سرویس مدارس از تمامی شرکت‌های حمل و نقل استان خواست تا نسبت به نصب آرم سرویس مدارس بر روی خودروهای مربوطه تا هفته اول مهرماه اقدام کنند.

رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان اردبیل بیان کرد: رانندگان سرویس مدارس علاوه بر کارت شهری باید دارای کارت شناسایی باشند و این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر رعایت ظرفیت خودروهایی که به عنوان سرویس مدارس فعالیت خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه آژانس‌های مسافربری خدمات عمومی ارائه می‌دهند، بنابراین برای رانندگان این شرکت‌ها که به عنوان سرویس مدارس فعالیت خواهند کرد، داشتن گواهینامه پایه دو الزامی است.

رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان اردبیل با تاکید بر رعایت نکات ایمنی خودروها از جمله سیستم‌های گرمایشی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر فعالیت این سرویس‌ها باید مد نظر باشد.

بازدید‌های منظم ماهانه از سرویس‌های مدارس در اردبیل

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به بخشنامه پایش سامانه سپند یا سرویس مدارس اظهار کرد: کد کاربری و کلمه عبور برای تمامی مناطق و نواحی تهیه شده و ثبت نام در مدارس آغاز شده است.

داور صابر افزود: مقرر شده است هر ماه با همکاری سازمان دانش‌آموزی اکیپ‌های نظارتی از روند فعالیت سرویس مدارس بازدیدهای منظم داشته باشند تا از هر گونه مشکل و مساله احتمالی جلوگیری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

نظرها

اخبار بیشتر