اعمال سخت گیری برای معاینه فنی سرویس‌های دانش آموزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
اعمال سخت گیری برای معاینه فنی سرویس‌های دانش آموزی

اعمال سخت گیری برای معاینه فنی سرویس‌های دانش آموزی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از اعمال سخت‌گیری و نظارت بیشتر بر معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی خبر داد و گفت: این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان خواهد بود.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، با شروع مدارس، اقدامات ویژه ماه مهر در روزهای پایانی تابستان انجام می‌شود. یکی از این اقداماتی که به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش آموزان در حمل و نقل آن‌ها صورت می‌گیرد، نظارت بر معاینه فنی سرویس‌های دانش آموزی است.

در همین رابطه، نواب حسینی منش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم مهرماه در حوزه حمل و نقل، سرویس مدارس است، تصریح کرد: ستاد معاینه فنی برای استقبال از مهر چند اقدام مهم را اجرا کرده است. در تعدادی از مراکز منتخب، هر مرکز یک خط به خودروهای سرویس مدارس اختصاص پیدا کرده است تا رانندگان بدون اتلاف وقت بتوانند از خدمات معاینه فنی استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه سه مرکز معاینه فنی و باقی مراکز ۱۶گانه هرکدام یک خط برای معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی اختصاص داده‌اند، گفت: دریافت معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی تا ۱۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه رانندگان سرویس مدارس برای دریافت برچسب سرویس مدارس موظف به دریافت برگه معاینه فنی هستند، بیان کرد: برای معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی قرار است سخت گیری بیشتری اعمال شود. فارغ از اجرای معاینه فنی عادی در همه مراکز، برای تأیید ایمنی خودروها نظارت بیشتری اعمال می‌شود. این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان صورت می‌گیرد.

افزایش ۱۰ درصدی خطوط معاینه فنی در دوسال گذشته

حسینی منش در مورد اجرای برنامه‌ پنج ساله سوم شهرداری تهران، اظهار کرد: ستاد معاینه فنی خودروهای تهران نسبت به برنامه‌ پنج ساله سوم شهرداری جلوتر عمل کرده است. در دو سال گذشته تعداد خطوط معاینه فنی از ۳۹ خط به ۵۴ خط افزایش پیدا کرده است. ستاد معاینه فنی نسبت به پیشبرد برنامه‌های سال ۹۸ بسیار خوب عمل کرده است.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی افزود: در برنامه پنج ساله سوم شهراری تهران موظف به افزایش ۱۱۳ خط معاینه فنی شده‌ایم. همچنین باید میزان پذیرش خودروهای تهران برای معاینه فنی به ۸۰ درصد برسد. این برنامه‌ها با دقت در حال حرکت رو به جلو است.

افزایش خط مرکز معاینه فنی سراج

حسینی منش از استقبال بخش خصوصی برای ساخت مراکز معاینه فنی در تهران خبر داد و گفت: مجوزهای لازم به بخش خصوصی برای حضور در این حوزه ارائه شده است. تا پایان سال دو مرکز جدید معاینه فنی به بهره برداری خواهد رسید. همچنین خطوط تعدادی از مراکز نیز افزایش خواهد یافت. مرکز معاینه فنی سراج در منطقه ۴ جایگزین خواهد شد. تعداد خطوط این مرکز از ۴ خط به ۱۰ خط افزایش پیدا خواهد کرد. این برنامه در دست اقدام است و با کمک بخش خصوصی به سرانجام خواهد رسید.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در مورد خودرو ثبت تخلف معاینه فنی سیار که در ماه ابتدای شهریورماه سال جاری رونمایی شد، گفت: تاکنون این خودرو موفق به دریافت کد معاینه فنی نشده است، اما هماهنگی‌های لازم با ناجا برای فعال شدن کد معاینه فنی درحال انجام است. به زودی این خودرو نیز وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
در پایگاههای امدادی هلال احمر: پیام خوزستان - اهواز- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۱۳ هزار و ۹۶۹ زائر اربعین حسینی طی ۱۲ روز اخیر در پایگاه‌های امداد هلال احمر استان در مسیر مرزهای چذابه و شلمچه درمان سرپایی شدند. وی گفت: ۷۷ زائر نیز که نیاز به درمان داشتند توسط هلال احمر به بیمارستان منتقل شدند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد: زائران در صورت هر گونه تغییر در وضعیت سلامتی خود به پایگاه‌های امدادی هلال احمر مراجعه کنند تا در کمترین زمان به وضعیت جسمانی و سلامتی آن‌ها رسیدگی شود. مرزهای چذابه و شلمچه ۲ گذرگاه رسمی و بین المللی تردد زائران اربعین حسینی است. پارسال ۵۵۰ هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷ هزار زائر از چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلی عزیمت کردند.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.
مازن آنلاینمازن آنلاین15 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از افزایش ۳۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق در شش ماهه اول امسال خبر داد و گفت: امسال بیش از سه میلیارد کیلووات ساعت انرژی در مازندران تحویل شد. رضا غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری ۱۲۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۱۷۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در حوزه توزیع برق مازندران احداث شده است که طول شبکه فشار متوسط به ۱۶ هزار و ۵۷۳ کیلومتر و طول شبکه فشار ضعیف به ۱۲ هزار و ۲۹۸ کیلومتر رسیده است. وی افزود: همچنین در این مدت ۶۹۳ دستگاه پست زمینی و هوایی با ظرفیت ۸۳ مگاولت آمپر در حوزه توزیع برق مازندران نصب شده است و در حال حاضر تعداد پست‌های هوایی شبکه توزیع برق مازندران به ۳۲ هزار و ۴۵۴ دستگاه با ظرفیت سه هزار و ۵۶۶ مگاولت امپر و تعداد پست زمینی نیز به ۷۹۰ دستگاه با ظرفیت ۵۴۹ مگاولت آمپر رسیده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از تحویل ۳ میلیارد و ۴۵ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۲۵۷ کیلووات ساعت انرژی شبکه توزیع به مشترکان خبر داد و خاطرنشان کرد: از این میزان، یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۱۱ کیلووات ساعت در بخش خانگی، ۵۲۱ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۸۲۴ کیلووات ساعت در بخش صنعتی، ۴۱۸ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۴۶۱ کیلووات ساعت در بخش کشاورزی، ۲۸۹ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۵۸ کیلووات ساعت در بخش عمومی و ۲۸۹ میلیون و ۷۹۷ هزار و ۸۳۳ کیلووات ساعت در بخش سایر مصارف بوده است. وی حداکثر بار غیر همزمان شرکت در سال جاری را هزار و ۸۴۹ مگاوات اعلام کرد که با همکاری، همدلی و همراهی احاد مردم و مشترکان در زمان پیک …. مگاوات کاهش داشتیم که نتیجه آن نیز تابستان بدون خاموشی و آسایش و آرامش مشترکان عزیز استان بوده است.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان، مهدی خضری با اشاره به موج بازگشت زائران اربعین حسینی اظهار داشت: تمامی ناوگان اتوبوس بین شهری از روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه لغایت یکشنبه ۲۸ مهر ماه برای جابجایی زائران از مبادی مرزی چهارگانه اختصاص خواهد یافت. وی افزود: از هموطنان تقاضا دارم در صورتی که در ایام یاد شده الزام به سفر بین شهری با ناوگان اتوبوسی دارند، از سایر ناوگان عمومی جاده‌ای اعم از مینی‌بوس و سواری کرایه موجود در پایانه‌های مسافربری استفاده کنند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه برنامه‌های بخش حمل و نقل عمومی در ایام اربعین در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران است، گفت: از مساعدت و همراهی هموطنان برای تسهیل برگشت زائران تشکر می‌کنم. انتهای پیام/ش

۳ روز مانده تا اربعین حسینی (ع)

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- در این ویدئو، کلیپ روز شمار اربعین حسینی (علیه السلام) را مشاهده می‌کنید. از کربلا به بعد گرفتار زینبیم/ تا روضه‌ها به‌پاست بدهکار زینبیم …

نظرها

اخبار بیشتر