برگزاری کارگاه‌های فیلمنامه‌نویسی در سیستان و بلوچستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
برگزاری کارگاه‌های فیلمنامه‌نویسی در سیستان و بلوچستان

برگزاری کارگاه‌های فیلمنامه‌نویسی در سیستان و بلوچستان

برناخبرگزاری برنا |
برای اولین بار؛

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این کارگاه‌ها به مدت شش روز و به شکل فشرده در دوازده جلسه سه ساعته در انجمن سینمای جوانان سیستان و بلوچستان دفتر زاهدان به مدیریت واحد آموزش بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

«مازیار مشتاق گوهری» مسئول برگزاری این کارگاه‌ها گفت: مباحث مطروحه در این کلاس‌ها شامل ایده‌پردازی (با تدریس سعید عقیقی)، شخصیت‌پردازی در فیلمنامه (با تدریس محمد گذرآبادی) و ساختاردر نگارش فیلمنامه (با تدریس فریدون فرهودی) بود و کلاس‌ها در دو نوبت صبح و بعداز ظهر و در هر مقطع، طی چهار جلسه سه‌ساعته برگزار شد.

به گفته مشتاق‌گوهری، ۴۱ هنرجو از سراسر استان سیستان و بلوچستان و از شهرستان‌های زابل، سراوان، ایرانشهر، چابهار، کنارک و زاهدان در این کارگاه‌ها حضور داشتند و هنرجویان شهرستانی در خوابگاه اساتید در کوی دانشگاه سیستان و بلوچستان مستقر شدند.

او گفت: برگزاری این کارگاه‌ها مگر با حمایت جدی «علیرضا تابش» مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی ممکن نبود. «سعید افراسیابی» مدیر واحد آموزش بنیاد سینمایی فارابی سرفصل‌های آموزشی را با توجه به نیازهای استان سیستان و بلوچستان به‌دقت انتخاب و کارگاه‌ها را از ابتدا تا انتها به‌طور جدی و دلسوزانه و با بهره‌گیری از اساتید برجسته به اجرا گذاشت.

مسئول برگزاری این کارگاه‌ها گفت: با دستور مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و با حمایت واحد آموزش این بنیاد، قرار بر آن شد تا از میان هنرجویان، پنج نفر به انتخاب اساتید بورسیه شوند تا دوره‌ای تکمیلی را در رشته فیلمنامه‌نویسی در تهران به اتمام رسانند و در پایان این دوره گواهی پایان تحصیل توسط بنیاد سینمایی فارابی به هریک از هنرجویان اعطا خواهد شد. البته به توصیه استادان ۱۵ نفر از میان ۴۱ نفر هنرجوی شرکت‌کننده انتخاب شده‌اند و این امکان وجود دارد تا با ایجاد شرایط لازم، تعداد به ۱۵ نفر ارتقا یابد.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او گفت: از آنجایی که استان سیستان و بلوچستان به عنوان جوان‌ترین استان کشور، سال‌هاست از نبود آموزش حرفه‌ای در سینمای داستانی رنج می‌برد، برپایی این دوره و شرکت و استقبال گسترده جوانان استان نتایج جالب‌توجهی به همراه داشت و در این راستا باید امیدوار بود با برنامه‌ریزی عملی دقیق و درازمدت، این آموزش‌ها به‌صورت پیوسته ادامه یابد. جوانان استان سیستان و بلوچستان که از محروم‌ترین استان‌های کشور با فاصله هزار و پانصد کیلومتری نسبت به پایتخت است، نیاز به توجه خاص و ویژه دارند که امیدواریم با بلندای نگاه فرهنگی مدیران دلسوزی همچون علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و حسین مسگرانی مدیرکل محترم اداره کل ارشاد سیستان و بلوچستان این اتفاق به بهترین نحو تحقق یابد.

مشتاق‌گوهری گفت: در پایان این کارگاه‌ها، استادان شش فیلمنامه را جهت حمایت تولید انتخاب و به انجمن سینمای جوانان- دفتر زاهدان ارائه کردند که این آثار قرار است با جذب حمایت و بودجه لازم از اداره کل ارشاد استان سیستان و بلوچستان و در انجمن سینمای جوانان زاهدان تولید شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
بزرگان هنر این سرزمین در کنار بزرگان هنر جهان باید شناخته شوند. دوم آن که هنر باید آینه تمام نمای زمانه خود باشد و با زبان و بیان مردم سخن بگوید. برای مثال حافظ به زبانی سخن گفته که هم برای مردم کوچه و بازار و هم فرهیختگان قابل فهم است. همچنین هنر باید آمیخته با صداقت، اخلاص، اخلاق باشد. هنر دور از اخلاق هنر جادوانی نیست.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در آیین پایانی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزیدگان پنج بخش مختلف از جمله فیلم کوتاه، ادبیات، تئاتر و هنر‌های تجسمی معرفی شدند. وزیر بهداشت در این مراسم گفت: جشنواره بین المللی سیمرغ توانسته است جایگاه خوبی بین دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی پیدا کند. تعداد کشور‌های حاضر در این دوره هم نشان می‌دهد این جشنواره در بعد بین الملل هم عملکرد خوبی داشته است. وی افزود: جشنواره سیمرغ جشنواره‌ای است که فعالیت‌های آن در طول سال انجام می‌شود و به همین دلیل توانسته است جایگاه خوبی بین هنردوستان و جامعه پزشکی پیدا کند. جشنواره بین المللی سیمرغ به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور آثاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی از ۲۵ تا ۲۹ آبان در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ پروفسور فضل‌الله رضا که از چهره‌های علمی و فرهنگی کشور و از برجسته‌ترین دانش‌‌آموختگان دانشگاه تهران با جایگاه جهانی بود، در سال ۱۲۹۴ در شهرستان رشت به دنیا آمد. پروفسور فضل‌الله رضا، علاوه بر فعالیت‌های علمی در رشته خود، فعالیت‌های اجرایی برجسته‌ای نیز داشت که از جمله می‌‌توان به ریاست دانشگاه‌های تهران و شریف و ریاست نمایندگی ایران در سازمان یونسکو اشاره کرد. دانشگاه تهران، درگذشت این دانش‌آموخته فرهیخته و ارجمند خود را به کلیه دوستداران ایشان، جامعه دانشگاهی و فرهنگی کشور و اعضای خانواده بزرگ دانشگاه تهران تسلیت می‌گوید. تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت پروفسور رضاهیأت رئیسه دانشگاه تهران به مناسبت درگذشت پروفسور فضل الله رضا پیام تسلیت داد. متن پیام تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران به این شرح است: از شمار دو چشم یک تن کموز شمار خرد هزاران بیشخبر درگذشت پروفسور فضل‌الله رضا، دانشمند برجسته ایرانی، چهره پرافتخار فرهنگ و زبان فارسی و دانش‌آموخته موفق و نامدار و رئیس پیشین دانشگاه تهران، اندوه و تأسف فراوان به همراه آورد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد ملی توسعه فناوری به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات ذیل برنامه اشتغال فراگیر، با عنوان «بنیاد ملی توسعه فناوری» پنج شنبه ۳۰ آبان افتتاح می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ملل متحد (یونیدو) یک برنامه مشترک برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ایران طراحی کرده که یکی از حوزه‌های اصلی آن رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر توسعه زیست بوم‌های تخصصی این رسته در حوزه‌های پر تقاضا و پرظرفیت از نظر ایجاد اشتغال و خلق ثروت است. تاسیس یک نهاد ملی پشتیبان کسب و کار با عنوان بنیاد ملی توسعه فناوری، در دستور کار مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه جتماعی و بخش خصوصی قرار گرفت تا در قالب مدل عمومی – خصوصی و با حمایت سایر سازمان‌های دولتی، این نهاد به توسعه اشتغال در یک حوزه تخصصی در کشور اقدام کند. بنیاد ملی توسعه فناوری با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، صندوق کارافرینی امید، یونیدو ایجاد خواهد شد. همچنین با منطقه ویژه اقتصادی پیام، جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد دانشگاهی و … به عنوان سازمان‌های همکار، در توسعه مولفه‌های زیست بوم فناوری‌های نوین به ارائه خدمات ویژه‌ای دراین عرصه، اقدام خواهد شد. اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای این بنیاد در حوزه‌های پژوهش، آموزش و تجاری سازی فناوری‌های نوین است و همچنین ایجاد مدارس بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی که در نهایت منجر به ایجاد و پیشبرد کسب و کار‌های نوپا فناورانه خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

کودتای انریکه برای کنار زدن مورنو

روزنو2 دقیقه قبل

مورینیو: احترام تاتنهام را نگه داشتم چون می‌دانستم روزی یکی از اعضای این تیم می‌شوم! / همیشه با تعصب به وایت‌هارت لین می‌رفتم

تسنیم5 دقیقه قبل

سپاه: دستگیری سرشاخه‌های کلیدی آشوب در ۴ استان کشور

فرارو6 دقیقه قبل

واکنش «پنس» به شهادت سفیر آمریکا علیه ترامپ

الف7 دقیقه قبل

سقوط پل هوایی کمربندی شرق اصفهان/ اتوبان مسدود است

ایمنا10 دقیقه قبل