عابران پیاده؛ ۷۰ درصد تلفات تصادفات درون شهری کهگیلویه و بویراحمد ‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
عابران پیاده؛ ۷۰ درصد تلفات تصادفات درون شهری کهگیلویه و بویراحمد ‌

عابران پیاده؛ ۷۰ درصد تلفات تصادفات درون شهری کهگیلویه و بویراحمد ‌

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۰ درصد تلفات تصادفات رانندگی درون شهری استان مربوط به عابران پیاده است.

به گزارش ایسنا - منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سرهنگ اسماعیل خوشوقت صبح روز شنبه، ۳۰ شهریورماه ۹۸در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره قرار داشتن در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: در چند حوزه دوره‌های آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس برگزار شده و ۳۲ تیم خودرویی، پنج تیم موتور سوار و ۱۰۰ نفر پیاده از سوی پلیس برای ایمن سازی مسیر مدارس به مدت ۱۵ روز در حالت آماده باش هستند.

وی با تاکید بر اینکه خطای انسانی، عامل ۹۰ درصد تصادفات رانندگی در استان است، اظهارکرد: در طول ۶ ماه گذشته با کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی در معابر شهری رو به رو بوده‌ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۷۰درصد تلفات رانندگی درون شهری استان مربوط به عابران پیاده است و در چهارراه‌ها اتفاق می‌افتد.

خوشوقت با اشاره به وجود ۷۳ نقطه حادثه خیز درون شهری در استان، عنوان کرد: تاکنون ۱۷ نقطه حادثه خیز رفع شده و ۱۳ نقطه در حال رفع است.

وی با اشاره به انجام تست اعتیاد برای رانندگان متخلف از ابتدای سالجاری تاکنون، ادامه داد: در این مدت از مجموع ۲۱۵ نفر تست اعتیاد انجام شده ۲۸ نفر مثبت و از مجموع ۲۶۸ تست الکل حدود ۱۱ نفر مثبت بوده است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی این مدت ۳۳۵ جلد گواهینامه دارای نمره منفی در استان ضبط و بیش از۲ هزار و ۷۹۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف شد.

سرهنگ خوشوقت با تاکید بر اینکه اجرای زیرساخت‌ها از جمله راه اندازی سامانه پایش تصویری، پل مکانیزه عابرپیاده و خط کشی معابر نقش بسزایی در کاهش سوانح رانندگی دارد، بیان کرد: شهرداری‌ها به علت کمبود منابع از انجام برخی از امور معذور هستند اما طی یک ماه آینده سامانه پایش تصویری در شهرهای یاسوج و گچساران راه‌اندازی خواهد شد.

وی اظهارکرد: اگر مامور پلیس راهنمایی و رانندگی براساس حب و بغض شخصی نسبت به اعمال جریمه اقدام کند بدون شک براساس قانون مجرم شناخته شده و با وی برخورد می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انجام کارهای فرهنگی برای ترویج فرهنگ صحیح رانندگی، گفت: تاکنون دوره‌های آموزشی مختلفی برگزار شد و از ظرفیت پلیس یارها در این زمینه استفاده می‌کنیم.

خوشوقت عنوان کرد: نمایشگاه‌های برگزار شده در استان فاقد صلاحیت ترافیکی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنابرنا1 روز قبل
۶۵ زائر ایرانی در پیاده‌روی اربعین فوت کردند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ از این تعداد ۲۹ نفر در اثر حوادث مختلف و ۳۶ نفر هم به دلیل ایست قلبی و سکته مغزی و مانند آن فوت کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، بقعه و مزار امامزاده جعفر مشهور به امام زاده شاه کرم در جاده فرودگاه بین المللی اصفهان، نزدیک به پایگاه هشتم شکاری واقع شده است. حرکت خودجوش و نمادین پیاده روی مردمی به سمت امامزاده شاه کرماز ۲۳ از سال گذشته تا کنون عاشقان امام حسین (ع) با حرکت خودجوش و نمادین از میدان لاله اصفهان به سمت آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) معروف به شاه کرم با پای پیاده حرکت می‌کنند. عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) تاکید کرد: برگزاری برنامه پیاده روی و عزاداری اربعین حسینی در امامزاده جعفر (ع) شامل دو مقوله مباحث نرم افزاری در برگیرنده مباحث فکری و زیرساخت‌های اعتقادی پیرامون موضوع اربعین و سخت افزاری جهت برگزاری این مراسم است که در مسایل سخت‌افزاری خود مردم با ما همکاری دارند. سرویس‌دهی ویژه اتوبوسرانی به عزاداراندر همین ارتبتط مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه نیز اظهار داشت:: ۴۵ دستگاه اتوبوس این شرکت به زائران اربعین که حدفاصل میدان لاله تا فرودگاه اصفهان به سمت امامزاده شاه کرم (ع) حرکت خواهند کرد، سرویس‌دهی می‌کند. وی با اشاره به خدمات‌رسانی مجموعا ۴۵ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین حسینی در مسیر حدفاصل میدان لاله تا فرودگاه اصفهان گفت: تعداد ۱۵ دستگاه اتوبوس از میدان لاله به سمت آستان امام‌زاده جعفر (ع) و بالعکس کار سرویس‌دهی به زائران را بر عهده دارند و جمعیت قابل توجهی را در این مسیر جابه‌جا می‌کنند.
ایسناایسنا30 دقیقه قبل
جانشین حج و زیارت استان کرمان در خصوص زمان پایان مهلت ثبت‌نام زائرین اربعین حسینی در سامانه سماح برای حضور در این مراسم اظهار کرد: ثبت نام در سامانه سماح برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) تا روز اربعین ادامه خواهد داشت. «محمدعلی مجد» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص آخرین آمار ثبت‌نام شدگان راهپیمایی اربعین حسینی (ع) در استان کرمان گفت: تا امروز تعداد ۱۱۹ هزار و ۶ نفر از استان کرمان در سامانه سماح جهت پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند. جانشین حج و زیارت استان کرمان در خصوص زمان پایان مهلت ثبت‌نام و اینکه مقرر بود که ۲۴ مهرماه ثبت‌نام به پایان برسد اظهار کرد: ثبت نام در سامانه سماح برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) تا روز اربعین ادامه دارد. قطار برگشتی نداریم «مجید ارجونی» سرپرست راه آهن استان کرمان در زمینه اینکه آیا قطار برگشتی برای زائران اربعین حسینی به مقصد کرمان از سمت استان خوزستان خواهیم داشت؟ گفت: با توجه به اینکه زائران متمرکز نیستند، قطار برگشتی برنامه ریزی نشده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
حکایت بیش از ۲۰ میلیون زائری که هر ساله خودشان را به رودخانه‌های خروشان پیاده‌روی اربعین می‌زنند تا به دریای عشق و ارادت حسین (ع) برسند، تنها حکایت دلدادگی و آزادگی نیست. در میان زائران غیرشیعه و غیرایرانی، هر ساله شخصیت‌هایی پیدا می‌شوند که اگرچه بهانه حضورشان در پیاده‌روی اربعین «حب الحسین (ع)» است اما جنس این عشق و اشتیاق و حضورشان ممکن است با من و شما متفاوت باشد. این دقت حتی می‌تواند به تعمیق تلقی و برداشت ما از مفهوم و فلسفه پیاده‌روی اربعین نیز کمک کند. پیاده‌روی اربعین به یک حادثه آخرالزمانی شباهت بیشتری دارد تا یک حادثه عادی و معمولی. روحانی آمریکایی درباره حضورش در پیاده‌روی اربعین گفت: «… جلوه عظیمی از بزرگداشت امام حسین (ع) است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تاثیر اربعین در من ادامه‌دار استبعد از اولین بوقی که به صدا درمی‌آید، آقای سلوکی تلفن را جواب می‌دهد. احوال‌پرسی مختصری می‌کنم و سریع می‌روم سر اصل مطلب و از او راجع به تصورش قبل از رفتن به پیاده‌روی اربعین می‌پرسم. از تجربه چندباره‌اش که می‌پرسم، می‌گوید: «من قبلا هم کربلا رفته بودم ولی تجربه پیاده‌روی اربعین چیز دیگری است که در الفاظ نمی‌گنجد. باقری‌خوزانی در کتاب میعادگاه عاشقان آورده: خبرنگار نشریه آمریکایی هافینگتون‌پست در خصوص موضوعات مرتبط با پیاده‌روی اربعین، برای مخاطبان غربی خود می‌نویسد: اربعین، بزرگ‌ترین گردهمایی جهان است و با این وجود، احتمالا شما تاکنون چیزی در مورد آن نشنیده‌اید. اربعین، هر تجمع دیگری را در نظر کوچک می‌کند و در سال‌های گذشته جمعیت آن به مرز ۲۰ میلیون شرکت‌کننده رسیده است.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

نظرها

اخبار بیشتر