ضرورت برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شمیرانات/ احداث تونل جاده کمرخانی در دست بررسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
ضرورت برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شمیرانات/ احداث تونل جاده کمرخانی در دست بررسی

ضرورت برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شمیرانات/ احداث تونل جاده کمرخانی در دست بررسی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این جلسه که با حضور استاندار، معاونین استانداری، فرمانداران و بخشداران شهرستان‌های اطراف تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین شهرداران و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهرهای اطراف تهران تشکیل شد؛ مشکلات شهرستان شمیرانات مورد بررسی قرار گرفت.

مصطفی کواکبیان در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت برخی ویلاسازی‌ها در لواسان مطالبه جدی مردم است اظهار داشت: مردم نسبت به ویلاسازی‌ها در شهرکهای لواسان ایراداتی را وارد می‌دانند که لازم است به آنها رسیدگی شود.

وی افزود: البته شهرداری‌ها و بخشداری‌ها بر این باورند که هر کس سندی دارد که خلاف مقررات انجام شده است باید پیگیری شود و در صورتی که برخی یقه سفیدها همانند دختر وزیر سابق صنعت خلاف کرده‌اند باید با آن برخورد شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت راه و جاده‌ها از معضلات و مطالبات مهم دیگر مردم شمیرانات محسوب می‌شود گفت: مردم این منطقه در خصوص امنیت و ایمنی جاده‌ به ویژه در بخش جاده قدیم گلایه‌مندی هایی را مطرح می‌کنند که به حق است و باید به آن رسیدگی شود. کمااینکه ضرورت احداث تونل درجاده اوشان فشم قسمت کمرخانی کاملا محسوس است. بحث پیست شمشک نیز نباید فراموش شود.

وی عنوان کرد: شهرستان شمیرانات یکی از مناطق خاص تهران به شمار می‌آید که به دلیل گردشگر پذیر بودن منطقه بار ترافیکی آن نیز بسیار است لذا توجه به این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بازگشایی جاده جنگل در شرق لواسانات یکی از راه‌های کاهش ترافیکی گردنه قوچک (محور موصلاتی لواسانات و رودبار قصران از تهران) است و باعث می‌شود منطقه از شرق پایتخت (جاجرود) نیز بن بست نباشد و مسافران از مسیر مناسب‌تری قادر به تردد به این بخش باشند.

کواکبیان در خصوص روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شمیرانات تصریح کرد: این ساخت و سازها باید جدی گرفته شود و همچنین در رابطه با حریم رودخانه‌های اوشان فشم نیز اگر مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد آن بدون ایراد است که باید اجرا شود اما اگر اشکال دارد باید طرحی در مجلس آورده شود و ضوابط تبدیل به قانون شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص ورزشگاه و آرامستان به فرمانداری شمیرانات نیز زمین‌های موجود در سوهانک را پیشنهاد داد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به بررسی مشکلات شمیرانات در این جلسه اظهار داشت: بازنگری طرح هادی روستایی به ویژه در برخی مناطق شمیرانات که از تهیه طرح هادی آنها ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته ضروری است که این امر تا پایان سال ۹۹ باید انجام شود.

وی در ادامه بیان کرد: ساماندهی حریم رودخانه طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی با همکاری استانداری و آبفا تا پایان سال ۹۹ به انجام می‌رسد همچنین مصوب شد تصفیه‌خانه روستای زردبند در شمیرانات اجرایی شود تا نسبت به کیفی‌سازی منابع آب رودخانه اقدام کنیم.

استاندار تهران سپس افزود: در مورد تفکیک حریم روستایی و شهری تا پایان سال ۹۸ اقدامات اجرایی دنبال می‌شود همچنین اطلس گردشگری شمیرانات منطبق بر سند توسعه این شهرستان تا پایان سال تهیه می‌شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به وضعیت راه‌ها اظهار داشت: جاده و راه به عنوان اولویت استان است که با کمک ارزش افزوده و کمک‌های سازمان توسعه مدیریت باید بررسی برسیم که آیا ایجاد تونل در جاده کمرخانی و یا ایجاد جاده جایگزین صرفه اقتصادی دارد که این موضوع در کارگروه زیربنایی مطرح می‌شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به احداث و تکمیل تصفیه‌خانه‌های روستایی ادامه داد:۱۰ میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه لواسان تخصیص داده شده و بقیه نیز مطالبه می‌شود تا به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار به سرانجام مناسب برسد.

استاندار تهران عنوان کرد: آبخیزداری و آبخوان‌داری نیز اولویت اصلی استان برای پیشگیری از سیل است و این موضوع در شمیرانات به عنوان اولویت خاص مطرح می‌شود که باید طرح آن آماده شود.

محسنی بندپی سپس به اهمیت طرح کاداستر اشاره کرد و گفت: حرکت به سمت رعایت ضوابط قانونی و اقدامات پیشگیرانه نیازمند پیاده‌سازی طرح کاداستر است در این راستا طرح کاداستر شهرستان شمیرانات تا سال ۹۹ آماده می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با تشکر از حضور نمایندگان و ارائه نظرات کارشناسی اظهار داشت: پیگیری و حمایت قانونی نمایندگان این امیدواری را به وجود می‌آورد که بتوانیم اقدامات موثری را برای رفع مشکلات مردم دنبال کنیم.

وی بیان کرد: جلسه مشترک دیگری تا آخر مهرماه با حضور نمایندگان برگزار می‌شود تا گزارش اقدامات به آنها منعکس کمک‌ها و درخواست‌های مورد نیاز را به آنها ارائه کنیم.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه در زمینه توسعه تصفیه‌خانه‌ها از ظرفیت نمایندگان استفاده می‌کنیم افزود: تبصره ۱۹ فرصتی است که با توجه به نگاه دولت برای برون سپاری و ضرورت مشارکت مردمی جهت چابک‌سازی دولت و اولویت مشارکت مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محسنی بندپی همچنین عنوان کرد: دستگاه‌هایی که می‌توانند پروژه‌ها را واگذار کنند در جلسه بعد مطرح کنند البته برخی پروژه‌ها از جمله تصفیه‌خانه‌ها به لحاظ امنیت زیستی اهمیت و نیاز به دقت بیشتری دارند که باید دقت نظر نسبت به آنها داشت.

محمدعلی وکیلی نیز در این نشست با اشاره به روند ساخت‌وسازها در منطقه شمیرانات اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی و برحق مردم شمیرانات بهره برداری تاز پیست شمشک دربندسر است که توسط مردم مورد پیگیری قرار گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات پیست شمشک دربندسر با واگذاری به شهرداری و مردم حل می‌شود گفت: تنها در صورت واگذاری پیست به شهرداری و مردم است که می‌توان بهره‌برداری مناسبی از این پیست داشته باشیم.

وکیلی با اشاره به ویلاسازی‌ها در شهرک باستی‌هیلز نیز عنوان داشت: در شهرک باستی هیلز کارگران زیادی مشغول به کار شده‌اند که نباید به اسم مبارزه با فساد، منطقه را نا امن کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: اگر در شمیرانات کسی به حقوق مردم در زمینه‌هایی همچون کوه‌خواری و غیره تعرضی داشته باشد باید با آن برخورد کرد اما نباید با برخی اقدامات ریسک سرمایه‌گذاری را افزایش داد که چنین امری قطعا قابل قبول نیست و باید نسبت به آن توجه و تفکر بیشتری صورت بگیرد.

سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان شمیرانات با داشتن ۶۰۰ هز ار نفر جمعیت فاقد آرامستان و استادیوم ورزشی است.

شهریور افزود: در حال حاضر افرادی برای سرمایه گذاری و احداث پیست اسکی در شمیرانات اعلام آمادگی کرده‌اند اما این امر با مشکلاتی روبرو است، در گذشته جاده شمشک و دیزین که به جاده چالوس متصل می‌شد همواره با تلفات جانی روبرو بود برای احداث راه جدید در این منطقه نیازمند تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی هستیم.

وی گفت: روند اجرای طرح فاضلاب در شهرهای لواسان و اوشان، فشم و میگون مطلوب و رضایت بخش است اما در شهر شمشک وضعیت نامناسبی داریم و لایروبی و ساماندهی رودخانه جاجرود در شهرستان شمیرانات و بازنگری طرح‌های هادی یکی از نیازهای این شهرستان است.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: عدم استقلال کاری نیروی انتظامی و دادگستری در شهرستان شمیرانات یکی دیگر از مشکلات شمیرانات است و بازنگری طرح هادی اوشان فشم و میگون و تصویب طرح جامع شهر شمشک یکی از نیازهای اصلی شمیرانات محسوب می‌شود.

سیده فاطمه ذوالقدر نیز بیان کرد: با توجه به این موضوع که شهرستان شمیرانات ۱۰ درصد استان را تشکیل می‌دهد و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند، مسائل و مشکلات زیادی دارد. در این جلسه مشکلاتی مانند نبود قبرستان در این شهرستان که به یک زمین مناسب نیازمند است و موضوع پیست شمشک این شهرستان – با توجه به این که یک سرمایه گذار هم وجود دارد، بررسی و مطرح شد و باید سریعتر برای آنها فکری کرد.

وی ادامه داد: جاده میگون، فشم و شمشک هم مشکلاتی از جمله ریزش سنگ و فاضلاب وجود دارد که در این جلسه مطرح شد و منتظر رفع این مشکلات و آسان شدن درخواست‌های مردم هستیم؛ یکی دیگر از مشکلاتی که مردم این شهرستان مطالبه دارند این است که کلیه شهرستان‌های استان تهران استادیوم دارند ولی در شهرستان شمیرانات این موضوع وجود ندارد، این شهرستان فاقد استادیوم ورزشی است.

نماینده مردم تهران به سیل اخیر نیز اشاره کرد و گفت: سیل اخیر در این شهرستان خیلی تخریب فرسایشی داشته است و نیازمند افزایش بیشتر سازماندهی رودخانه جاجرود هستیم که اگر انجام بشود خیلی از سیلاب‌ها در این منطقه بر طرف خواهد شد.

ذوالقدر یادآور شد: یکی از مطالبات مردم این منطقه موضوع نبود نیروی انتظامی و دادستانی برای این شهرستان است که باید مسئولان مربوطه برای این مطالبات مردمی فکری انجام بدهند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه مطرح شد که تخصیص اعتبارات به فاضلاب لواسان به اعتبار ۱۰ میلیارد تومان است که ۳۳ درصد از این اعتبار به آنها اختصاص پیدا کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: شهرستان شمیرانات مشکلات فراوانی دارد که امروز توسط کلیه مسئولان مربوطه در جلسه استانداری مطرح شد و امیدواریم که این مطالبات مردمی سریعتر توسط مسئولان محقق شود.

در این نشست همچنین فریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش مجلس از مشکلات آموزش و پرورش در شهرستان شمیرانات سخن گفت. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت لایحه حمایت از حیوانات در مجلس توضیحاتی داد. اصغر دانشیان معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آخرین وضعیت لایحه حمایت از حیوانات اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به لایحه‌ای که دولت برای مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از حیوانات تنظیم کرده بود ایراد وارد کرد. وی افزود: جلساتی در رابطه با این موضوع با نهاد ریاست جمهوری برگزار کردیم و بر همین اساس وظایفی را به سازمان محیط زیست محول کردند که مورد اعتراض واقع شد. دانشیان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست تنها وظیفه حاکمیتی و نظارتی را بر عهده دارد و به این گونه موضوعات برای اجرا از نظر قانونی نمی‌تواند ورود کند. معاون محیط زیست تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را ارئه داده‌اند که به صورت جدی در حال پیگیری آن هستند و امیدواریم هر چه زودتر تصویب شود.
فارسفارس1 روز قبل
امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بایستی خود را وقف خدمت کرده و از کسب مال و مقام دوری کند. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، این مهم را عامل موفقیت نظام الهی خواند و اظهار کرد: موفقیت زندگی فردی و اجتماعی و همچنین نظام الهی در گرو تقوا است. امام‌جمعه خرم‌آباد با توصیه به داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در لرستان به در پیش گرفتن سیاست همراه با اخلاق، گفت: نماینده مردم در مجلس بایستی در طول دوره نمایندگی خود را وقف خدمت به مردم نماید و به دنبال کسب مال و مقام برای خود نباشد. شاهرخی ادامه داد: مردم نیز بایستی داوطلبانی را برای مجلس انتخاب کنند که علاوه بر داشتن سیاست همراه با اخلاق و معنویت، سابقه خدمت‌گذاری را در کارنامه خود داشته باشند. شاهرخی، وحدت را در شکل‌گیری نظام اسلامی و همچنین استمرار آن امری راهبری دانست و تصریح کرد: در پایه‌گذاری انقلاب اسلامی همواره روحانیونی حضور داشتند که در ایجاد همدلی بین حوزه و دانشگاه نقش‌آفرین بوده و انسان‌هایی فرهیخته را تربیت کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر