تحریم بانک مرکزی بر نظام بانکی و پولی تاثیر منفی نمی‌گذارد/ تحریم بانک مرکزی نشان از بغض و کینه ترامپ نسبت به ملت ایران دارد/ تحریم بانک مرکزی اثر منفی بر بازار دلار نمی‌گذارد/ اعمال دوباره تحریم‌ها نشان‌دهنده درماندگی آمریکاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
تحریم بانک مرکزی بر نظام بانکی و پولی تاثیر منفی نمی‌گذارد/ تحریم بانک مرکزی نشان از بغض و کینه ترامپ نسبت به ملت ایران دارد/ تحریم بانک مرکزی اثر منفی بر بازار دلار نمی‌گذارد/ اعمال دوباره تحریم‌ها نشان‌دهنده درماندگی آمریکاست

تحریم بانک مرکزی بر نظام بانکی و پولی تاثیر منفی نمی‌گذارد/ تحریم بانک مرکزی نشان از بغض و کینه ترامپ نسبت به ملت ایران دارد/ تحریم بانک مرکزی اثر منفی بر بازار دلار نمی‌گذارد/ اعمال دوباره تحریم‌ها نشان‌دهنده درماندگی آمریکاست

طهماسب مظاهری، رئیس کل اسبق بانک مرکزی، گفت: این تحریم‌ها پیش از آنکه بتواند تاثیر منفی بر سیستم بانکی ما بگذارد، نشان از نبود ظرفیت‌های لازم در دولت آمریکا و همچنین نشان از کینه و بغضی است که آقای ترامپ از ملت ایران دارد.

اعتمادآنلاین|الیاس جرجندی- طهماسب مظاهری، رئیس کل اسبق بانک مرکزی، در مورد تحریم اخیر بانک مرکزی از سوی آمریکا به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: بانک مرکزی چند ماه قبل هم تحریم شده بود و باید گفت که این تحریم‌های تازه نه به صورت نمایشی اعمال شده و نه اینکه می‌تواند تاثیر منفی‌ای بر نظام بانکی و پولی بانک مرکزی بگذارد.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی توضیح داد: تحریم‌های تازه آمریکا همان تحریم‌های گذشته است و تاثیری بر محدودیت‌های کار بانکی یا افزوده شدن بر شدت این محدودیت‌ها نخواهد داشت. در مورد تحریم‌ها و خصوصا تحریم بانک مرکزی اشاره‌ای می‌کنم به صحبت‌های عبدالناصر همتی رئیس کل فعلی بانک مرکزی که گفته تجارت در دنیای بزرگ امروز تجارتی است که تحریم‌پذیر نیست.

او ادامه داد: این تحریم‌ها پیش از آنکه بتواند تاثیر منفی بر سیستم بانکی ما بگذارد، نشان از نبود ظرفیت‌های لازم در دولت آمریکا و همچنین نشان از کینه و بغضی است که آقای ترامپ از ملت ایران دارد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مظاهری در پاسخ سوالی مبنی بر تاثیر این تحریم‌ها بر بازار پولی و بازار ارز در داخل کشور گفت: با توجه به اینکه این تحریم‌ها را قبلا هم اعمال کرده پس در شرایط فعلی و با اعمال دوباره نمی‌تواند بر بازار پولی و ارزی کشور تاثیر منفی بگذارد. عوامل دیگری در اقتصاد کشور از جمله کسری بودجه، افزایش نقدینگی و سیاست‌های ارزی دولت ممکن است بر بازار ارز تاثیرگذار باشد، اما تحریم‌های دوباره بانک مرکزی، حتی اگر بارها هم تکرار شود، بی‌تاثیر است.

این اقتصاددان در پایان درباره نقش و تاثیر تحریم‌ها بر عملکرد صندوق توسعه ملی گفت: صندوق توسعه ملی خودبه‌خود فاقد هرگونه عملیات ارزی است و از بدو تاسیس تا به امروز منابع ارزی صندوق در بانک مرکزی سپرده‌گذاری می‌شود. پس می‌توان این‌گونه گفت که اعمال دوباره تحریم اثر تحریمی آن را بیشتر نمی‌کند و تنها نشان‌دهنده درماندگی تحریم‌کننده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری15 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو16 ساعت قبل

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر