ژنرال سابق مصر: برخی کشورهای منطقه در توطئه علیه سوریه نقش دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

ژنرال سابق مصر: برخی کشورهای منطقه در توطئه علیه سوریه نقش دارند

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
ژنرال سابق ارتش مصر و رئیس انجمن دوستی مصر و سوریه تأکید کرد که برخی قدرت‌های منطقه‌ای و عربی با حمایت مالی از گروه های تروریستی، در توطئه علیه سوریه سهیم بوده‌اند.

«السید خضر» ژنرال سابق ارتش مصر و رئیس انجمن دوستی مصر و سوریه تأکید کرد که با وجود حجم توطئه‌های جهانی، دیگر هیچ توجیهی برای تأخیر در بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پذیرفتنی نیست.

خضر در مصاحبه با شبکه روسیاالیوم گفت که برخی قدرت‌های منطقه‌ای و غربی با حمایت مالی از گروه‌ها و نهادهای عربی که حامی اصلی گروه‌های تروریستی بودند، در توطئه علیه سوریه سهیم بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این گروه‌های تروریستی از سراسر جهان به سوریه منتقل شده و خطر بزرگی برای منطقه هستند، افزود: «با توجه به این مسائل بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و حمایت از آن برای مقابله با طرح‌هایی که وحدت و سلامت ارضی آن را نشانه رفته است، ضروری است.».

«مصطفی بکری» عضو پارلمان مصر نیز گفت که «بازگشت سوریه به اتحادیه عرب ضروری است و ممانعت از این کار فایده‌ای ندارد و دلیلی نیز برای آن وجود ندارد.»

ژنرال سابق مصر: برخی کشورهای منطقه در توطئه علیه سوریه نقش دارند - 5

بکری در مصاحبه با شبکه روسیاالیوم تصریح کرد که «سوریه در معرض تجاوزات تروریستی قرار گرفت و تعدادی از کشورها نیز به این تجاوزات کمک کردند، دور کردن سوریه از اتحادیه عرب باعث می‌شود که ما یک کشور عربی را از امت عربی دور کنیم.»

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

پیشتر «لیونید سلوتسکی» رئیس کمیسیون بین‌الملل دومای روسیه از طرح ابتکاری برای ایجاد تیم کاری پارلمانی متشکل از روسیه، مصر و سوریه به منظور بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب خبر داده بود.

اتحادیه عرب از سال ۲۰۱۱ به دنبال آغاز بحران در سوریه عضویت این کشور را به تعلیق درآمد اما از اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۸ برخی کشورهای عربی اقداماتی را برای احیای روابط با دمشق آغاز کرده‌اند که از جمله آن بازگشایی سفارتخانه‌های امارات و بحرین در دمشق است.

معاون سابق رئیس دستگاه اطلاعات مصر: بازگشت سوریه به اتحادیه ضروری است

سرلشکر «حاتم باشات» معاون سابق رئیس دستگاه اطلاعات مصر و نماینده پارلمان این کشور خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.

باشات در مصاحبه با روسیاالیوم گفت که عدم حضور سوریه در اتحادیه عرب باعث ایجاد خلأ بزرگ در اتحادیه عرب شده است چرا که سوریه عضو واقعا مهمی در این اتحادیه بود.

وی با اشاره به ضرورت ایفای نقش اتحادیه عرب برای بازگشت سوریه به این اتحادیه، گفت که مصر و روسیه می‌توانند نقش زیادی در این زمینه ایفا کنند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رویارویی ارتش سوریه و آمریکا در مسیر شهر «منبج» +فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین18 ساعت قبل
خودروهای ارتش سوریه در مسیر پیشروی به سمت شهر «منبج» با کاروان نظامی آمریکا که در حال عقب‌نشینی از این شهر هستند رو در رو شدند. نیروهای ارتش سوریه از دو روز گذشته شروع به استقرار در شهرهای شمال سوریه کرده‌اند. (جزئیات بیشتر) حضور ارتش سوریه در شهرهای شمالی این کشور با درخواست شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (عمدتا کرد) صورت می‌گیرد. این شبه‌نظامیان پس از نا امیدی از آمریکا جهت دفاع از آنها در مقابل حملات ارتش ترکیه، از ارتش سوریه خواستار کمک شدند. از همین رو نیروهای ارتش سوریه روز گذشته به تدریج وارد شهر «منبج» شدند.
الفالف11 ساعت قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!
الفالف18 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۹ ۳۹۸۰۷۲۳۰۹۵ «تبلیغات» و فنون مربوط به آن در ذهن اغلب ما امری منفی و مذموم است. گمان می‌کنیم توسل به فنون رسانه‌ای و تبلیغاتی معمولا هنگامی باید صوت بگیرد که به اصطلاح عامیانه قرار است چیزی را «بپیچانیم» یا حقیقتی را پنهان کنیم! یکی از مهم‌ترین دلایل چنین بدسلیقه‌گی‌هایی، بدبینی یا دستکم تردید بیش از حد مدیران امنیتی در اعتماد به ظرفیت رسانه‌ای موجود در کشور است. واقعیت این است که در میان اهالی رسانه انسان‌های کاربلد، ‌دلسوز و سالم کم نیستند. به اعتقاد آنان اگر دل در گروه رساندن «حقیقت» به مخاطب داریم باید از تشبه به روش‌های رسانه‌ای منسوخ و متداول بپرهیزیم و کار را به خود اهالی رسانه که آشنا و آگاه به فنون کار رسانه و تبلیغ هستند بسپاریم.
الفالف21 ساعت قبل
نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد و در سال‌های گذشته با بومی سازی ادوات لازم تمامی نیاز‌های خود را بومی کرده است. زیردریایی کاملا بومی فاتح که اولین زیردریایی نیمه سنگین ایرانی محسوب می‌شود دارای ۵۲۷ تن وزن می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی فاتح را می‌توان تجهیز آن به سامانه شلیک و هدایت موشک‌های کروز زیر سطحی به سطح عنوان کرد. نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از حساس‌ترین نیرو‌های مسلح کشور است. واکنش عربی – غربی به زیردریایی فاتحپس از رونمایی از زیردریایی فاتح بسیاری از کشور‌های منطقه‌ای و غربی که در تعجب این اقدام ایران بودند واکنش‌های متفاوتی به این موضوع نشان دادند.

نظرها

اخبار بیشتر