مصرف لبنیات در کشور ۲۱درصد کاهش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
مصرف لبنیات در کشور ۲۱درصد کاهش یافت

مصرف لبنیات در کشور ۲۱درصد کاهش یافت

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه فروش صنایع غذایی کاهش و بازگشت محصول به کارخانه‌ها زیاد شده است گفت: فروش یک ساله لبنیات تا خرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کاوه زرگران دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران اظهار کرد: بسیاری از تولیدات بخش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی مانند گذشته فروش ندارند و بازگشت محصول از فروشگاه‌ها به کارخانه‌ها زیاد شده به طوری که فروش یک ساله لبنیات تا خرداد سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد کاهش‌یافته است.

وی افزود: افزایش قیمت شیر خام از ۱۶۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان باعث شده که قیمت تمام‌شده صنایع لبنی افزایش یابد و به‌تبع آن قدرت خرید مردم کاهش‌یافته است؛ در بخش کنسرو تن ماهی نیز مصرف این محصول افت شدید پیداکرده زیرا از شمول ارز دولتی خارج‌شده است.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران ادامه داد: مردم مانند گذشته نمی‌توانند مواد غذایی خرید کنند و تقاضا برای خرید مواد غذایی افت زیادی در سال جاری داشته است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزی (قبل از تورم امسال) ۲۶ درصد درآمد خانوار هزینه خرید مواد غذایی و آشامیدنی می‌شد که این رقم در آمریکا ۶٫۵ درصد و در قطر ۱۳ درصد است.

زرگران گفت: وقتی نرخ ارز برای تامین کالا یا واردات مواد اولیه تولید تغییر میکند و جایگزینی نیز برای آن در نظر گرفته نمیشود قدرت خرید مردم به شدت ضربه میخورد و افراد نمیتوانند خود را با آن سازگار کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی اظهار داشت: درست است برداشته شدن نرخ ارز باعث چابک شدن اقتصاد کشور می‌شود و از برخی فساد‌های موجود جلوگیری میکند اما در عوض قیمت محصولات مصرفی مردم را افزایش میدهد به طوری که برنج خارجی از ۷ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان و به تبع آن قیمت برنج ایرانی افزایش مییابد؛ قیمت مرغ نیز به محدوده ۲۰ هزار تومان می‌رسد، قیمت گوشت قرمز، تخم مرغ و شیر خام با آزاد سازی نرخ ارز افزایش می‌یابد.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفت: در این شرایط رقم ۲۶ درصد بانک مرکزی برای هزینه کرد درآمد خانوار برای تامین مواد غذایی و آشامیدنی به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و سفره مردم دوباره کوچک می‌شود.

وی با بیان اینکه آخرین آمار اشتغال در بخش صنایع غذایی ۴۰۰ هزار نفر است افزود: کاهش قدرت خرید مردم برای خرید موادغذایی و کاهش فروش باعث تعدیل نیرو در صنایع غذایی می‌شود که سهم بالایی در اشتغال کشور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
قدس آنلاینقدس آنلاین23 ساعت قبل
وی بیان می‌کند: آقای روحانی استدلال کرده‌اند که قیمت بنزین در اروپا ۲۰ هزار تومان است. باید گفت در اروپا قیمت بنزین ۲۰ هزار تومان نیست، به طور میانگین ۱٫۴ یورو است و این قیمت باید با قدرت خرید دستمزدبگیران اروپایی مقایسه شود. در اکتبر ۲۰۱۹ قیمت بنزین در فرانسه ۱٫۵۱ یورو است. چنانکه ملاحظه می‌کنید، قدرت خرید بنزین کارگر ایرانی و فرانسوی با یک ساعت کار، تقریبا برابر است. قیمت بنزین متناسب با درآمد مردم استوی یادآور می‌شود: به نظر می‌رسد ما در ایران بسیار کمتر از دیگر کشورها می‌پردازیم، ولی باید توجه داشت که ارزش پول و از آن طرف توانمندی و قدرت خرید مردم با توجه به میزان درآمدشان کاهش یافته است، پس مبلغی که مردم بابت خرید بنزین می‌پردازند متناسب با درآمدشان است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین23 ساعت قبل
نایب‌رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان خبر داد: پیام خوزستان - نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان از تلاش و پیگیری برای برقراری خط هوایی اهواز - مسقط خبر داد. وی ادامه داد: ایجاد این خط هوایی در خوزستان می‌تواند در زمینه فعالیت‌های گردشگری، تجاری و اقتصادی استان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و به توسعه خوزستان در بخش‌های مختلف کمک کند. رئیس اتاق بازرگانی اهواز تصریح کرد: بعد از مذاکرات صورت گرفته، بررسی و پیگیری این درخواست اتاق اهواز در دستور کار شرکت هواپیمایی قشم ایر قرار گرفت. امیدواریم این پیگیری منجر به نتایج خوبی شود و شاهد برقراری خط هوایی اهواز - مسقط باشیم. وی بیان کرد: این ایرلاین بررسی تقاضای ایجاد خط هوایی اهواز به مسقط و بالعکس را آغاز کرده است و پس از انجام بررسی‌ها، نتیجه به اطلاع فعالان اقتصادی استان خوزستان خواهد رسید.
برنابرنا23 ساعت قبل
بلومبرگ در گزارشی نوشته است که اگر آمریکا تعرفه‌های وضع شده بر کالاهای چینی حذف نکند چین برای خرید سالانه ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی آمریکا به مشکل خواهد خورد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بلومبرگ در گزارشی نوشته است که چین برای خرید سالانه ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی آمریکا به مشکل خواهد خورد، مگر این که آمریکا تعرفه‌های وضع شده بر کالاهای چینی را حذف کند. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: چین تنها درصورتی این خریدها را انجام خواهد داد که دونالد ترامپ تعرفه‌هایی را که از آغاز جنگ تجاری تا کنون وضع کرده است، لغو کند. این در حالی است که ترامپ روز جمعه گفته بود چین در فاز اول توافق تجاری بین چین و آمریکا توافق کرده است که سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از محصولات کشاورزی آمریکا را خریداری کند.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سیاست‌های‌ گذشته موجب وابستگی روستائیان به دولت شده است

تسنیم18 ساعت قبل

‌‌مسئولان استان مرکزی مبلغ جبران خسارات وارده ناشی از سیل را دریافت کنند ‌

تسنیم15 ساعت قبل

زنان خلبان در ایران/ از تجارت‌چی تا جهانداری (فیلم)

عصر ایران1 روز قبل

شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا ویژه ۲۵ مهر ۹۸

چرخان16 ساعت قبل

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیما1 روز قبل

روابط دوحه و تهران بر اساس احترام متقابل است

میزان‌آنلاین1 روز قبل

تاکید استاندار خوزستان بر خدمت‌رسانی تا بازگشت کامل زائران

خوزستان آنلاین2 روز قبل

اولیایی: می‌خواهم مجمع برای انتخاب مدیرعامل آرامش داشته باشد

ایسنا1 روز قبل

قیمت انواع میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در سنندج؛ سه‌شنبه ۲۳ مهرماه + جدول

تسنیم1 روز قبل

لوکاس هرناندز: تیمم را عوض کردم چون می‌خواستم حس کنم در خطر هستم؛ پیراهن شماره ۲۱ را انتخاب کردم چون با این شماره قهرمان جهان شدم

طرفداری1 روز قبل