مرکز نوغان‌داری نطنز به ثبت ملی رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
مرکز نوغان‌داری نطنز به ثبت ملی رسید

مرکز نوغان‌داری نطنز به ثبت ملی رسید

مهرخبرگزاری مهر |
نطنز- سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: مرکز نوغان داری نطنز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین یزدان مهر ‌بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرکز نوغان داری نطنز به عنوان یک بنای تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: مرکز نوغان داری نطنز تنها مرکز پرورش و تولید نوغان و کرم ابریشم در مرکز و جنوب کشور است که در سال ۱۳۲۸ تاسیس شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز افزود: باتوجه به قدمت دانش نوغان داری در این شهرستان و وجود ساختمانی با معماری خاص و الگو گرفته شده از بناها و ساختمانهای استان‌های شمالی کشور به دلیل ارتباط کاری، این بنا نیز که متعلق به دوره پهلوی اول است در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی ادامه داد: یکی از مهارت‌های مردم نطنز، پرورش کرم ابریشم و فن نوغان داری است که اخیرا به عنوان میراث ناملموس در شورای ثبت میراث فرهنگی استان اصفهان به تصویب رسید و در آینده نزدیک ثبت ملی می‌شود.

یزدان مهر گفت: همزمان با ثبت مرکز نوغان داری نطنز، خانه تاریخی نصیری که دارای معماری دوره صفویه است و نیز حمام تاریخی محله وشوشاد نطنز با قدمت قاجاری در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کتک کاری وحشیانه معلم عصبانی با دانش آموز در کلاس درس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار فیلمی از رفتار غیر انسانی و خشونت بار معلم عصبانی با یک دانش آموز ۱۵ ساله واقع در دبیرستان ایالت تگزاس آمریکا با واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد. بیشتر بخوانید: حمله فیل عصبانی به یک خودرو هنگام عبور از جاده + فیلمانتهای پیام/معلم عصبانی به جان دانش آموز افتاد!

ویدیو؛ حرکت غیرمنتظره کریستیانو رونالدو پس از تعویض در دیدار مقابل میلان و رفتن به رختکن

طرفداریطرفداری1 روز قبل

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها