ورود مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. فرهنگ
ورود مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس

ورود مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

سیدحمایت میرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات اخیر یکی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان مبنی بر اینکه توزیع شیر در تمام مدارس به علت کمبود بودجه مقدور نیست و در مناطق محروم هم منوط به تأمین اعتبار است، گفت: این موضوع جدید نیست و سالیان سال است که در آغاز سال تحصیلی چنین مباحثی مطرح می‌شود.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع شیر رایگان در مدارس کشور به ویژه در مناطق محروم بسیار اهمیت دارد، افزود: البته ذکر این نکته حائزاهمیت است که آموزش در این باره مهمتر از توزیع شیر است و رسالت وزارت آموزش و پرورش این است که اهمیت مصرف شیر را به دانش‌آموزان در اقصی نقاط کشور گوشزد کند چرا که بسیاری از دانش آموزان علی رغم آنکه شیر رایگان در اختیار دارند، آن را مصرف نمی‌کنند و دچار بیماری‌های مختلفی به ویژه در استخوان و مفاصل خود شده‌اند.

ورود دو کمیسیون مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس

وی ادامه داد: قطعا مجلس و کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان در این قضیه بسیار حساس هستند و در اولین جلسه پس از تعطیلی مجلس، این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در هیچ سالی این گونه نبوده که از اول مهر ماه شیر رایگان در مدارس توزیع شود بلکه پس از گذشت مدتی از شروع سال تحصیلی این اتفاق رخ داده است که امیدواریم امسال هم دانش آموزان کشورمان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم از شیر رایگان بهره مند شوند.

میرزاده با اشاره به اینکه مشکل بودجه و محدویت منابع یکی از دلایل عدم توزیع شیر در مدارس است، یادآور شد: البته اگر وزارت آموزش و پرورش در اولویت‌های خود بازنگری کند و سلامت و بهداشت دانش آموزان را در اولویت قرار دهد، این مشکل مرتفع می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده معتقدم که ابتدا باید بودجه بخش‌هایی چون سلامت، بهداشت و آموزش دانش آموزان تأمین شود و سپس وارد بحث‌های دیگر شویم اما اگر دستگاهی بودجه کشور را با بخشی‌نگری توزیع کند، قطعا به اولویت‌ها و مسائل مهمی چون بهداشت و آموزش دانش آموزان توجهی نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا12 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

دردسرهای مرض شیرین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ بیماری دیابت در اکثر موارد علامت خاصی ندارد و برای تشخیص آن باید قند خون را اندازه گرفت و بعد از آن آزمایش و چکاپ خون انجام داد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گلستان چهارمین محفل شاعرانه جشنواره ملی شعر دانشجویی با حضور «عبدالجبار کاکایی» در ر سالن اجتماعات پردیس امام خمینی (ره) دانشگاه فرهنگیان گرگان برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در ترانه‌ها و شعر شاعران به‌خصوص شاعران جوان، توجه کافی به انسان و محیط واقعی زندگی دیده نمی‌شود و نمی‌توان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرد. تربتی‌نژاد گفت: باید با ایجاد تغییر در فضای فرهنگی کشور، ذائقه مخاطبان شعر، ترانه و موسیقی را تغییر دهیم. در ادامه به‌منظور تقدیر از زحمات «عبدالجبار کاکایی» در حوزه شعر و ترانه، تندیس رودکی به وی تقدیم شد. این محفل شعر و شاعری به همت جهاددانشگاهی واحد گلستان، در راستای نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

اولین مرکز مین زدایی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۷۰ کشور در دنیا آلوده به مین هستند، افتتاح مرکز مین زدایی ضمن کمک به مناطق مرزی کشورمان، برای دیگر کشور‌ها هم مورد استفاده است.

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

۱۰ تا از بهترین فیلم‌های فانتزی تمام دوران

7+
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر