اجرای ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
اجرای ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی

اجرای ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اجرای ۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود شهرکی صبح شنبه در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: در حال حاضر سهم جمعیتی استان یک درصد از جمعیت کشور و ۱۰ درصد مساحت کشور را شامل می‌شود.

وی، سهم استان در ارزش افزوده بخش صنعت، معدن و تجارت کشور را ۰٫۴ ر درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر با سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد ریالی در بخش صنعت استان در رده‌های ۲۵ کشور هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در حوزه معدن با ۶۳۰ معدن فعال سهم پنج درصدی در میزان ذخیره، استخراج و اشتغال معدنی کشور را دارا هستیم.

شهرکی با اشاره به وجود ۲۰ تن ذخایر طلا و یک میلیارد تن ذخایر پتاس در استان، عنوان داشت: همچنین در حال حاضر بالغ بر ۳۱ هزار واحد صنفی در استان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز ۵۶ هزار خانوار مرزی استان از کارت مبادلات مرزی و سه هزار خانوار از مزایای فروش سوخت مرزنشینان بهره مند می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از صادرات ۱۱۷ میلیون دلار کالا از استان طی پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: سهم استان از این رقم ۲۵ درصد است که اجرای ممنوعیت صادرات چهار قلم کالای اساسی استان سبب کاهش میزان صادرات استان شد.

شهرکی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۴۰ درصد ژئوفیزیک هوایی کشور در استان انجام شده است، بیان داشت: در این طرح ۱۳۰ محدوده مستعد معدنی شناسایی شده است.

وجود ۴۰ معدن زیرزمینی در استان

وی همچنین به افزایش ۵۶ درصدی میل به سرمایه گذری در بخش صنعت و معدن و تجارت استان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون خبر داد و گفت: همچنین در مدت ۲۸۰ درصد افزایش سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن و تجارت استان را داشته‌ایم.

در وبسایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: ۱۲ طرح صنعتی در راستای اقتصاد مقاومتی با سرمایه گذاری هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال یک هزار و ۵۰۰ نفر در دستور کار است که تا پایان سال تلاش می‌شود به بهره برداری برسد.

شهرکی یادآور شد: تکمیل طرح فولاد قاین، توسعه شرکت کویر تایر، طرح توسعه کویر تایر، طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم، برق رسانی به معادن و بهره برداری از طرح افزایش استخراج زغال سنگ و تولید آجرهای نسوز از جمله این پروژه‌ها است که امیدوریم با اجرای این پروژه‌ها بتوانیم طی دو سال آینده هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن استان را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر نیازمند تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین بر لزوم ایمن سازی معادن استان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر ۴۰ معدن زیر زمینی در استان داریم که برای ایمن سازی آن نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

برق و آب دو چالش عمده صنعت و معدن استان

شهرکی، برق و آب دو چالش عمده صنعت و معدن استان دانست و گفت: برای توسعه صادرات نیز حذف عوارض صادراتی را خواستار هستیم تا بازارهای هدف را از دست ندهیم.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به هم مرز بودن با کشور افغانستان می‌توانیم واردات کالای استان از مرزهای استان را داشته باشیم که با حذف محدودیت واردات کالا در قبال واردات برای مرزنشینان می‌توان کار اساسی در این زمینه انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، در یادداشت پیش رو گریزگاه‌های بیمه‌ای زیادی کشور را گریزگاه‌های بیمه‌ای کشور را بررسی می‌کند. موانع و خلأهای قانونی: یکی از راهکارها برای ایجاد «فراگیری» پوشش‌های بیمه‌ای، اجباری‌‌کردن بیمه‌های اجتماعی در سطح پایه است. خلأهای اجرایی: فقدان نظام درآمد– هزینه خانوار، یکی از نقایص بزرگ برای حصول اطمینان از کارکرد صحیح نظامات مالیاتی و بیمه‌ای کشور است. خلأهای سازمانیقدمت قوانین: عدم روزآمدسازی قوانین و مقررات و سازگارساز نبودن آن‌ها با شرایط و مقتضیات روز، ناشی از ظهور کسب‌وکارهای نوین. سال‌هاست که روی نیمه پیدای اقتصاد ایران متمرکز شده‌ایم، ولی دیگر وقت آن رسیده که سراغ نیمه‌پنهان اقتصاد ایران برویم و به مقومی بیمه‌ای آن نیز بپردازیم.

نظرها

اخبار بیشتر