صادرات ۵٫۳ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از گمرک خوزستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

صادرات ۵٫۳ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از گمرک خوزستان

صادرات ۵٫۳ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از گمرک خوزستان - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز - ناظر گمرک خوزستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی از مجموع گمرک‌های این استان در نیمه نخست سال جاری به پنج میلیارد و ۳۱۳میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۷۹درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا غلامرضا بلوطی میرزا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه‌های گروهی و مجازی در سرسرای اداری گمرک خوزستان افزود: در این مدت هفت میلیون و ۵۸۳ هزار تن انواع کالا از گمرک‌های این استان به کشورهای مختلف صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰۰هزار تن کاهش یافته که نشان دهنده صادرات کالای تولیدی کشورمان با ارزش افزوده بالا می‌باشد.

وی گفت: بر اساس آمار رسمی، گمرکات خوزستان رتبه سوم صادرات کالاهای غیرنفتی را در کشور کسب کرده است.

افزایش ۱۰۵درصدی صادرات کالا به عراق

ناظر گمرکات خوزستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در نیمه نخست سال ۱۳۹۸ حدود ۸۰۰میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۵درصد رشد نشان می‌دهد.

بلوطی میرزا با اشاره به اینکه صادرات کالا به عراق در نیمه نخست سال گذشته ۳۹۲میلیون دلار بوده است افزود: کالاهای صادراتی ایران به عراق از پایانه‌های تجاری چذابه، شلمچه و مرز دریایی خرمشهر صورت گرفته است.

واردات ۳٫۴میلیارد دلار کالا از گمرکات خوزستان

ناظر گمرکات خوزستان گفت: نیمه نخست امسال حجم کالاهای وارداتی از گمرکات استان، هفت میلیون و ۸۰۵هزار تن به ارزش ۳٫۴میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۶درصد افزایش داشته ولی از لحاظ ارزشی تغییری نداشته است.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

به گفته بلوطی میرزا، کالاهای اساسی بیشترین حجم کالاهای وارداتی بوده که از طریق گمرک و بندر امام ترخیص و وارد کشور شده است.

ناظر گمرکات خوزستان در ادامه تصریح کرد: تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه رژیم ایالات متحده امریکا تاثیری بر واردات کالاهای اساسی به کشور و تامین نیازهای مردم نداشته است.

بلاتکلیفی محموله ۱۴۸هزارتنی ذرت آلوده در بندر امام

ناظر گمرکات خوزستان گفت: هنوز تصمیم قطعی برای تعیین تکلیف محموله ۱۴۸هزار تنی ذرت آلوده که در انبارهای بندر امام نگهداری می‌شود گرفته نشده است.

بلوطی میرزا با بیان اینکه مدیریت این مساله برعهده سازمان املاک تملیکی کشور است و گمرک هیچ مسئولیتی در این زمینه نداشته استافزود: مرجوع سازی به کشور مبدا و معدوم سازی آن ۲ راهکار و پیشنهاد برای برون رفت از این معضل است.

وی گفت: برای جا به جایی محموله ذرت آلوده به ۶ تا هفت هزار دستگاه کامیون نیاز است.

تشخیص کالای قاچاق برعهده گمرک است

ناظر گمرکات خوزستان در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر چندگانگی در تشخیص کالای قاچاق در مبادی گمرکی خوزستان گفت: نظر نهایی مبنی بر قاچاق بودن یا نبودن کالا برعهده گمرک است.

بلوطی میرزا در ادامه قاچاق تلقی کردن یک محموله۳۰۰ تنی آرد در چذابه توسط ماموران مرزبانی که گندم آن منشاء خارجی داشت اظهار داشت: پس از بررسی مدارک و اظهارنامه این محموله، مجوز صادرات محموله از سوی گمرک صادر شد.

وی گفت: صادرات آرد با منشاء داخلی بر اساس بخشنامه گمرک همچنان ممنوع است.

۶۰۶۵/۶۰۶۸

صادرات ۵٫۳ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از گمرک خوزستان - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تعادل در قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی، مراجعه مشتریان را برای خرید این کالا افزایش داده است. آقای سعید موتمنی، با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته، بازار ارز نوسان قیمت نداشته است افزود: بر این اساس، در بازار خودرو نباید شاهد نوسان قیمت بود. وی با اشاره به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت خودرو‌های مونتاژی به تعادل رسیده است و حتی در برخی موارد، کمتر از قیمت کارخانه، در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو‌های داخلی نیز بجز برخی موارد، تعادل قیمت وجود دارد افزود: در یک ماه گذشته بازار خودرو آرام بوده است، ​ البته در انواعی از خودرو‌ها مثل سمند و پژو ۲۰۶ به دلیل کاهش عرضه، با نوسان قیمت مواجه بودیم. آقای موتمنی درخصوص قیمت برخی خودرو‌های پر فروش داخلی گفت: هم اکنون پراید ۱۳۱، ۴۳ میلیون تومان، ​ پراید ۱۱۱، ۴۷ میلیون تومان، تیبا ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ​ ۷۳ میلیون تومان، سمند ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ​ پژو پارس ۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ ساده تیپ ۵ نیز ۹۳٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. وی افزود: در گروه خودرو‌های مونتاژی، ​خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۵ میلیون تومان، سراتو ۲۸۱ میلیون تومان و جک سری ۵ نیز ۲۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.

نظرها

اخبار بیشتر