پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین

پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس

خبرگزاری میزان- دوشنبه که بیاید، صبح زود بیدارش می‌کنیم. چایی شیرین و نان پنیر سبزی‌اش را می‌دهیم، روپوشش را تنش می‌کنیم، قربان صدقه‌اش می‌رویم و می‌فرستیمش مدرسه. یک کیف پر از وسایل تحریر ساخت ایران و یک بار از آرزو‌های ما را می‌ندازد کولش، … نه تا دم در مدرسه خودمان برایش می‌بریم! می‌فرستیمش برای خودش کسی بشود و مایه افتخار. می‌فرستیمش جای تزکیه و تربیت؛ که پرواز یاد بگیرد! تاریخ انتشار: 17:26 - 30 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۵۱۵۲۲

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، خبرنگار و مستند ساز در فضای مجازی به مناسبت بازگشایی مدارس چنین پستی را در فضای مجازی منتشر کرد:

برادران رایت را حتما میشناسید. مخترع عکس سوم را چطور؟ دوشنبه که بیاید، صبح زود بیدارش می‌کنیم. چایی شیرین و نان پنیر سبزی اش را میدهیم، روپوشش را تنش می‌کنیم، قربان صدقه‌اش می‌رویم و می‌فرستیمش مدرسه.

یک کیف پر از وسایل تحریر ساخت ایران و یک بار از آرزو‌های ما را می‌ندازد کولش، … نه تا دم در مدرسه خودمان برایش می‌بریم! می‌فرستیمش برای خودش کسی بشود و مایه افتخار. می‌فرستیمش جای تزکیه و تربیت که پرواز یاد بگیرد!

تزکیه‌اش دست معلم دینی؛ که بگوید خدا کیست و چند بار در روز با ما کار دارد. یاد می‌گرد پرواز از سر جانماز را.

معلم‌های دیگر هم پرواز یادش می‌دهند. به سبک برادران رایت. درس خارجی‌هایی که صد سال قبل از ما پرواز کرده‌اند. مایی که می‌گویند هنوز یک دوچرخه حسابی نمی‌توانیم بسازیم!

کودک باهوش ما، می‌بیند و می‌شنود و فکر می‌کند. پرواز از جانماز چه ربطی به پرواز در زندگی دارد؟!

چند سال دیگر مردی می‌شود و به دانشگاه می‌رود. آن وقت استادش که یا دلش می‌سوزد یا جیبش درد می‌کند به او می‌گوید تو حیفی! قفس ایران برای تو تنگ است! پرواز مال آنور آبی‌هاست! برادران رایت را یادت هست؟

دلش نمی‌خواهد برود. ولی دختری دیده شبیه رویای پرواز و اینجا کسی نیست به او آشیانه بدهد، راه آب و دانه بدهد. چه کند؟ از کجا بیاورد متری هوار میلیون؟

ما هم دلمان تنگ می‌شود. ولی پرواز او مهم‌تر است. چارقدمان را نگاه نکن، فکر ما هم پیش فرنگ است و دلمان پیش برادران رایت!

میوه دلمان را با یک بقچه پس انداز زندگی سوار هواپیما می‌کنیم و می‌فرستیم.

یا استعداد معمولی دارد و سخت کوش است و می‌تواند کار معمولی و زندگی معمولی دست و پا کند. بعد هم هر از گاهی برگردد و از پرواز آنور بگوید و جوانان اینور را هوایی کند. یا تیزهوش و سخت کوش است و همه جور امکانات به او می‌دهند برای بهترین طراحی. مثلا طراحی پهپاد چند میلیون دلاری! حاصل تلاشش هم شاید بیاید سمت خود ما تا اهداف آنوری‌ها را پیاده کند. همین را میخواستیم. نه؟ حالا بروید. از امشب باید زودتر بخوابد. ولی قصه که برایش می‌خوانید، خوب به صورت معصوم مخلوق خدایش نگاه کنید. استعدادش خیلی بیشتر ازین حرف‌هاست! بزودی، از فامیل تا همکلاسی و استاد، همه به او می‌گویند کجا باید درس بخواند. شما نگویید. فقط یادش بدهید که چرا درس می‌خواند. تا پروازش هر کجای دنیا که ببردش، باز هم فرودش در باند صراط مستقیم باشد.

پ. ن. نخستین مخترع هواپیما، برادر مسلمان ما، عباس ابن فرناس بود. هزار و چندسال قبل از برادران رایت.»

پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس - 14پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس - 15پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس - 16پست مرضیه هاشمی به مناسبت بازگشایی مدارس - 17

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر