حزب کارگر انگلیس: تکلیف برکسیت را ظرف مدت شش ماه روشن می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سیاسی

حزب کارگر انگلیس: تکلیف برکسیت را ظرف مدت شش ماه روشن می‌کنیم

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: حزب کارگر انگلیس در پیش‌نویس بیانیه خود اعلام کرد در صورت دستیابی به قدرت ظرف مدت سه ماه به توافقی «مقعول» با اتحادیه اروپا در خصوص برکسیت دست خواهد یافت.

حزب کارگر، بزرگترین حزب مخالف دولت انگلیس، در پیش‌نویس بیانیه خود آورده دولت به رهبری این حزب ظرف مدت سه ماه به یک توافق «معقول» در خصوص برکسیت دست خواهد یافت و بعد همه‌پرسی دوم را برای پذیرش آن توافق و یا ماندن در اتحادیه اروپا طی شش ماه برگزار می‌کند.

بنا به نوشته رویترز، در این بیانیه آمده است: «پس از سه سال از مذاکرات نامنظم (حزب محافظه کار) و به بن‌بست رسیدن با پارلمان، دولت کارگر ظرف مدت شش ماه از زمان به قدرت رسیدن سرانجام برکسیت را به یکی از دو مسیر خاتمه خواهد داد».

در این بیانیه که هنوز در نشست سالانه کارگر‌ها به تصویب نرسیده گفته شده است دولت کارگر «طی مدت سه ماه یک توافق معقول برای خروج از اتحادیه اروپا را تضمین می‌کند و بعد آن را به مردم می‌سپارد که در رفراندوم شش ماهه به آن توافق و یا گزینه دوم یعنی ماندن در اتحادیه رای بدهند».

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

سه سال است که انگلیس درگیر موضوع برکسیت شده و این مسئله به یک معضل بزرگ تبدیل گشته است. موضوع خروج از اتحادیه اروپا تاکنون دو نخست‌وزیر را در این کشور به پایین کشیده و بوریس جانسون نیز که با وعده اجرایی کردن آن تحت هر شرایطی سرکار آمد هنوز نتوانسته است به توفیقی در خصوص وعده خود یعنی خارج شدن از اتحادیه اروپا در تاریخ تعیین شده (۳۱ اکتبر) دست یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر