۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس ابلاغ شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس ابلاغ شد

۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس ابلاغ شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از ابلاغ ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ساسان تاجگردون عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه ۶۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارات توازن به فارس ابلاغ شده است اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون اعتبارات توازن در استان فارس ۳۰ درصد تخصیص داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با اشاره به شاخص‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور مانند شاخص نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، درآمد شهرداری‌ها و غیره، گفت: با توجه به گزارش‌هایی که مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس اعلام کرده بودند فارس در برخی از برنامه‌های «قانون استفاده متوازن از امکانات کشور» سهمی دریافت نکرده بود و اعلام کردند در این شاخص‌ها فارس از متوسط کشور بالاتر است.

وی با بیان اینکه با تلاش‌هایی که همکاران ما در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس انجام دادند و با مراجعات متعدد به تهران توانستند در این شاخص‌ها برای استان فارس سهمیه دریافت کنیم، عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید گزارش‌های صحیح و مطابق واقعیت به وزارت‌ خانه مربوط به خود ارائه کنند و مدیری که با ارائه گزارش‌های نادرست شاخص‌های خود را بالاتر از متوسط کشوری اعلام می‌کند نباید در شورای برنامه‌ریزی استان ادعای مشکل کند.

تاجگردون با بیان اینکه اعتبارات توازن شهرستان‌ها مطابق سهم ۹۷ توزیع می‌شود، گفت: جمعا ۲۵ برنامه قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در ۲۹ شهرستان فارس اجرا می‌شود و سهم شهرستان شیراز از این اعتبارات ۱۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه اولویت با پروژه‌های نیمه‌تمام با درصد پیشرفت فیزکی بالاتر است همچنین باید پروژه‌ها تا پایان ۹۸ تکمیل شود، خاطرنشان کرد: به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها اجازه داده شده که کلیه پروژه‌هایی که صرفا از محل اعتبارات قانون مذکور شروع شده‌اند در سال ۹۸ نیز تامین اعتبار کند.

تاجگردون در مورد استفاده از بند «و» تبصره پنج قانون بودجه اظهار داشت: هر استانی که زودتر اقدام کند زودتر تخصیص اعتبار خواهد گرفت بنابراین از مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس درخواست می‌شود که هر چه سریع‌تر برای استفاده از این ظرفیت اقدام کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دو مورد تهاتر انجام شده که مربوط به اداره راه و شهرسازی لارستان بوده است، گفت: ۲۸۰ میلیون تومان در تهاتر نوع اول و در تهاتر نوع دوم که همان مطالبه‌گری بانک‌ها است یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان تهاتر شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس افزود: ۳۰ درصد تخصیص اسناد خزانه با نرخ سررسیدهای مختلف برای استان فارس وجود دارد که به محض ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی ارسال می‌‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا12 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر