حضور امریکا جز خسران چیزی برای کشورهای متطقه ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. بین‌المللی
حضور امریکا جز خسران چیزی برای کشورهای متطقه ندارد

حضور امریکا جز خسران چیزی برای کشورهای متطقه ندارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به دخالت‌های بیش ازحد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در منطقه خاورمیانه اشاره و اظهار داشت: آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی هنوز خود را کد خدای دنیا می‌دانند و فکر می‌کنند، که مردم دنیا هم روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند، که این موضوع بیانگر توهمات بیش از حد آن‌ها است.

آمریکایی‌ها به دنبال فتنه انگیزی میان کشورهای مختلف در منطقه خاورمیانه هستند

وی در ادامه افزود: جالب اینجاست که آمریکایی‌ها امروزه به منطقه خاورمیانه آمده‌اند و به دنبال فتنه انگیزی میان همسایگان و کشورهای مختلف در این منطقه هستند؛ تا شاید به زعم خود تمدن نوینی را در این منطقه رقم بزنند، اما نمی‌دانند که این‌ منطقه از یک تمدن چندین هزار ساله برخوردار است و هیچ‌گاه هم در معرض فروپاشی قرار نمی‌گیرد.

آمریکایی‌ها مکررا در حال دخالت در کشورهای مختلف دنیا هستند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به دخالت‌های بیش از حد آمریکا در منطقه خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: آمریکایی‌ها مکررا در حال دخالت در کشورها مختلف دنیا به ویژه در منطقه خاورمیانه هستند؛ که این مسئله گویای نقض صریح قوانین بین‌المللی است.

ملت‌های منطقه باید نسبت به مسائل خود هوشیارانه عمل کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه افزود: ملت‌های منطقه باید خودشان نسبت به سرنوشت منطقه تصمیم بگیرند؛ البته ناگفته نماند که مردم منطقه توانایی حل مسائل گوناگون خود را هم دارند؛ بنابراین ما باید نسبت به این مسئله هوشیار عمل کنیم.

حضور آمریکایی‌ها در خاورمیانه جز خسران چیز دیگر در پی نداشت

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:؛ اختیارات و هماهنگی‌هایی که در بین مردم منطقه وجود دارد؛ می‌تواند مسائل منطقه را حل و فصل می‌کند؛ چرا که حضور آمریکایی‌ها در این سالیان اخیر جز ایجاد اختلاف در بین ملت‌ها هیچ فایده دیگری ندارشتند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
سفر محرمانه «طحنون» به تهران و دیدار با مقامات ایرانی بلندپایه‌ترین جلساتی است که بین طرفین پس از بحران‌های چند سال اخیر تشکیل شده است. اعتمادآنلاین| «میدل ایست‌آی» نوشت: «طحنون بن زائد» مشاور امینت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد طی سفری محرمانه، ۴۸ ساعت اخیر را به منظور کاهش بحران در خلیج فارس در تهران گذرانده است. در ادامه این مطلب آمده است: سفر محرمانه طحنون به تهران و دیدار با مقامات ایرانی بلندپایه‌ترین جلساتی است که بین طرفین پس از بحران‌های چندسال اخیر تشکیل شده است. این سفر پس از چندین نشانه و سگینال امارات متحده عربی و نرم شدن مواضع ابوظبی در قبال تهران پس از انفجارهای فجیره اتفاق می‌افتد. این سفر در میانه تلاش‌های پشت پرده برای میانجی‌گری بین ایران و عربستان اتفاق افتاده است.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از توصیف کردن عربستان به «گاو شیرده» این بار در جمع انتخاباتی در حضور گسترده‌ای از هوادارانش ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی را مسخره کرد. به گزارش ایسنا، ‌ به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به سبک کارتونی که نوعی مسخره کردن ملک سلمان، پادشاه سعودی بود لحن او را تقلید کرد. او با مسخره قصه تماس تلفنی بین خودش با پادشاه عربستان را در پی به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنون پایتخت رژیم صهیونیستی روایت کرد. ترامپ تلاش کرد اینگونه القا کند که رهبران عرب افراد تیزهوش و بافراستی نیستند. ترامپ در مناسبت‌های جداگانه‌ای افشا کرد که قبل از اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل رهبران عرب را نادیده گرفت و به بهانه‌های مختلف از تماس‌های تلفنی‌شان طفره رفت که از جمله آنها ملک سلمان بود.

ترامپ چگونه پادشاه عربستان را مسخره کرد؟ + فیلم

الفالف19 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از توصیف کردن عربستان به «گاو شیرده» این بار در جمع انتخاباتی در حضور گسترده‌ای از هوادارانش ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی را مسخره کرد. گروه جهان الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۹ ۳۹۸۰۷۲۲۰۳۹به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به سبک کارتونی که نوعی مسخره کردن ملک سلمان، پادشاه سعودی بود لحن او را تقلید کرد. او با مسخره قصه تماس تلفنی بین خودش با پادشاه عربستان را در پی به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنون پایتخت رژیم صهیونیستی روایت کرد. ترامپ تلاش کرد اینگونه القا کند که رهبران عرب افراد تیزهوش و بافراستی نیستند. ترامپ در مناسبت‌های جداگانه‌ای افشا کرد که قبل از اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل رهبران عرب را نادیده گرفت و به بهانه‌های مختلف از تماس‌های تلفنی‌شان طفره رفت که از جمله آنها ملک سلمان بود.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. نشریه میدل ایست آی با دفتر رسانه‌ای سفارت امارات متحده عربی در لندن تماس گرفته تا از جزئیات این ملاقات اطلاعات کسب کند اما تا زمان انتشار خبر پاسخی دریافت نکرده است. همچنین هنگامی که انگلیس، آلمان و فرانسه تلاش کردند تا با تلاشهای ایالات متحده برای افزایش درگیری نظامی در خلیج فارس مقابله کنند، انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی از تلاش‌های دیپلماتیک آنها تمجید کرد. قرقاش گفت: «امارات متحد عربی به هر ترتیب از درگیری با ایران جلوگیری کرده است.

(ویدئو) ترامپ ادای پادشاه یک کشور عربی را در آورد!

فراروفرارو10 ساعت قبل
ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی، از گفت‌وگوی تلفنی‌اش با یکی از پادشاهان کشور‌های عربی، پس‌ از به‌ رسمیت شناختن بیت‌المقدس به پایتختی اسراییل حرف می‌زند و ادای این سلطان عرب را درمی‌آورد.

المیادین: ارتش سوریه وارد منبج شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، ارتش سوریه برای به دست گرفتن ابتکار عمل در درگیری‌های شمال این کشور، وارد شهر «منبج» واقع در ریف شرقی حلب شد. شبکه خبری المیادین به نقل از یک منبع کرد گفته که نیروهای ارتش سوریه یکشنبه شب وارد شهر منبج شدند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودهمزمان، تلویزیون دولتی سوریه نیز از حرکت ارتش سوریه به سمت شمال این کشور برای مقابله برای تجاوزات ارتش ترکیه خبر داد. نیروهای ارتش سوریه برای مقابله با تجاوزات ارتش ترکیه به سمت شمال شرقی سوریه حرکت کرده‌اند. ساعتی قبل، یک مسئول ارشد منطقه تحت کنترل کردها در شمال شرقی سوریه به شبکه روسیاالیوم گفته بود که ارتش سوریه امشب وارد شهر کوبانی (عین‌العرب) خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر