ایران به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده که تصورش برای دشمن بعید است/ باید سر دشمن را در مبدأ به سنگ کوبید/ عاملان جنایت یمن محاکمه شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
ایران به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده که تصورش برای دشمن بعید است/ باید سر دشمن را در مبدأ به سنگ کوبید/ عاملان جنایت یمن محاکمه شوند

ایران به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده که تصورش برای دشمن بعید است/ باید سر دشمن را در مبدأ به سنگ کوبید/ عاملان جنایت یمن محاکمه شوند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: باید عاملان جنایات در یمن از سران سعودی و امارات تا سران آمریکا و همدستان آنها را به عنوان جنایتکاران جنگی در محاکم بین‌المللی محاکمه کرد.

اعتمادآنلاین| اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت ۸ سال دفاع مقدس و تکریم و تعظیم امام و شهدای جنگ تحمیلی، گفت: تجربه دفاع مقدس نشان داد دشمن را باید در مبداء شکست داد.

وی با بیان اینکه مقوله امنیت ملی و دفاع از سرزمین اسلامی و حفظ نوامیس مردم مقوله مهم و راهبردی است، تأکید کرد: اوایل انقلاب دشمنان انقلاب با سوء استفاده از ضعف بنیه دفاعی کشور در حالی که هیچ علامتی وجود نداشت که ایران سر جنگ با دولتی داشته باشد، به ایران حمله و بخش‌های مهمی از کشورمان را اشغال کردند.

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: دفاع جوانان سلحشور اسلام به رهبری امام خمینی (ره) میهن اسلامی ما را از لوث وجود اشغالگران پاک کرد و همین جوانان پایه‌های یک نظم دفاعی و صیانتی از کشور را ریختند تا هیچ قدرت مرزی و فرامرزی و هیچ نبرد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای امروز جرأت تجاوز به ایران عزیز را نداشته باشند.

بادامچیان خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ولایی و در اثر بیداری اسلامی، دشمنان اسلام و سلطه گران جهانی در برابر ملت‌های برپاخاسته دچار ذلت و عجز شده‌اند.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور و وزیر خارجه به سازمان ملل، گفت: انتظار این است که آنان مواضع منطقی و صحیح جمهوری اسلامی ایران را با اقتدار و قاطعیت برای دولت‌ها و ملت‌ها از جمله ملت آمریکا که اسیر حاکمانی چون ترامپ هستند، بیان کنند.

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به شکل گیری قدرت مقاومت در منطقه، افزود: امروز همفکران ملت ایران در یمن، لبنان، فلسطین اشغالی سوریه و عراق، افغانستان و ده‌ها کشور مسلمان در برابر سیاست‌های استکباری دشمنان بشریت و اسلام و غارتگران ثروت‌های ملی کشورهای اسلامی، یک جبهه متحد هستند و این جبهه مقاومت است که یمن را توانمند ساخته و افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستان را باطل کند و گاو شیرده آمریکا را فلج سازد.

بادامچیان گفت: جمهوری اسلامی به مرحله‌ای از قدرت بازدارندگی رسیده است که تصورش برای دشمن بعید است.

وی با اشاره به قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، اظهار داشت: به زودی بزرگ‌ترین راهپیمایی قرن در عراق از نجف تا کربلا شروع می‌شود. اربعین یک پدیده عظیم معنوی و انسانی است که در حال جهانی شدن است.

دبیرکل حزب موتلفه اضافه کرد: اربعین زمینه ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی است و انسان‌ها را از ۵ قاره به سمت و سوی کربلا می‌خواند. اراده الهی به این تعلق گرفته است. اربعین به شکل قدرت نرم علیه کفر، الحاد و شرک جهانی به کار گرفته شود و نمونه‌ای از جامعه نمونه اسلامی را به جهانیان نشان دهد و در صفا، صمیمیت، حرکت و برکت را به همه بیاموزد.

بادامچیان با اشاره به هدف گیری تأسیسات آرامکو از سوی ارتش یمن، گفت: بیش از ۵ سال است امارات و عربستان، زنان و کودکان و پیران و مردم بی‌دفاع یمن که فقیرترین کشور عربی است قتل عام می‌کنند. امارات و عربستان به بیمارستان‌ها، مدارس و بازارها حمله می‌کنند و غیرنظامیان را با بمب و موشک می‌کشند و حتی به مجالس عروسی حمله می‌کنند و عروسی را به عزا تبدیل می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی افزود: آمریکا، اروپا و سازمان ملل در برابر این تهاجم وحشیانه نه تنها سکوت کردند بلکه از رژیم متجاوز و کودک کش سعودی دفاع میکنند و اکنون که ارتش یمن در دفاع از خود به مراکز نظامی و پالایشگاه هایی که منبع غارت ثروت ملی مسلمانان عربستان توسط آمریکاست حمله می‌کنند، هیاهو راه می‌اندازند.

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه سران سعودی و امارات و اربابان آنها باید بدانند آدمکشی و بمباران‌های آنها بی پاسخ نخواهد ماند، تاکید کرد: عاقلانه‌ترین راه برای آنها توقف تجاوز و جنگ در یمن است. آمریکا نیز اگر بیش از این از جنایات در یمن حمایت کند، بعید نیست مورد تهاجم دفاعی یمنی‌ها قرار گیرد.

بادامچیان گفت: ملت یمن امروز با دفاع مشروع از خود، تحسین جهانیان را برانگیخته است و در مسیر این دفاع، بانیان اصلی جنایات در یمن را فراموش نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: سازمان‌های بین المللی نیز باید عاملان جنایات در یمن از سران سعودی و امارات تا سران آمریکا و همدستان آنها را به عنوان جنایتکاران جنگی در محاکم بین المللی محاکمه کنند و گرنه برای آنها آبرویی باقی نخواهد ماند و کشورهای جهان به فکر ایجاد سازمان بین‌المللی مؤثری خواهند افتاد که تابع سیاست‌های سلطه گران نباشد.

دبیرکل حزب موتلفه درباره انتخابات اخیر در رژیم اشغالگر قدس نیز گفت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی مشروعیت حقوقی و بین المللی ندارد و رژیمی غاصب و اشغالگر است، انتخابات در چنین رژیمی مفهومی نداشته و نخواهد داشت.

بادامچیان می‌گوید: این انتخابات نمایشی، شدت بحران را درهیئت حاکمه رژیم غاصب و نشانه‌های فروپاشی آن رژیم را آشکارتر کرد.

وی اظهار داشت: تعرض دولت نیجریه به طرفداران روحانی شجاع و آزادیخواه شیخ زکزاکی و کشتار عزاداران حسینی در نیجریه کاملا محکوم است و جز نفرت عمومی برای دولت نیجریه پیامدی ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه گفت: دولت نیجریه باید احترام این روحانی محترم در صحنه بین الملل را رعایت کند و هرچه زودتر وی را آزاد کند.

بادامچیان در ادامه به بازگشایی مدارس در اول مهرماه اشاره کرد و هفته اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را به همه فرهنگیان و دانشگاهیان و دانش آموزان و خانواده‌های آنان تبریک گفت و از وزیر جدید آموزش و پرورش خواست برای رفع مشکلات آموزش و پرورش کشور و معلمان و دبیران و اساتید و مدرسین و کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، اقدامات جدی و مؤثری را طراحی کند.

وی با بیان اینکه جلال آل احمد غربزدگی را مانند سن‌زدگی برای گندم می‌دانست، تاکید کرد: مسئولان دانشگاهی و آموزش و پرورش لازم است در جهت استقلال کامل فرهنگی و زدودن رسوبات استعمار غربی و چپ زدگی و حاکمیت ارزش‌های تمدن بزرگ ایران و اسلام، گام‌های استواری بردارند تا گام دوم انقلاب اسلامی با نسل جوان و فرهیخته ایران اسلامی جامعه را به تمدن نوین اسلامی و دولت کریمه و جامعه نمونه برساند.

دبیرکل حزب موتلفه در پایان با اشاره به اقدام شهرداری در حذف عنوان شهید از تابلوهای معابر، گفت: شهرداری این موضوع را پیگیری کرده و این اقدام زشت را که موجب رنجش خانواده‌های شهدا و ملت غیور گردیده، جبران و علاملان اصلی را به ملت معرفی کند.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم والیبال توکات ترکیه قصد دارد رضا صفایی، بازیکن تیم والیبال سایپا را جذب کند. صفایی در فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان تیم کاله در لیگ برتر والیبال بود اما در فصل جاری به خاطر مصدومیت نتوانست بازی‌های زیادی برای تیمش انجام دهد. در حال حاضر مرتضی شریفی در تیم ترکیه‌ای شهرداری بورسا حضور دارد. فصل گذشته هم فرهاد قائمی و صابر کاظمی در تیم زراعت بانک ترکیه بازی می‌کردند. باید دید صفایی با تیم ترکیه‌ای به توافق می‌رسد یا اینکه همچنان با تیم سایپا ادامه خواهد داد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.

نظرها

اخبار بیشتر