حاجیان‌شهری: اختصاص ۸ میلیاردتومان بودجه برای تامین منابع آبی پایدار، جهشی بزرگ است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
حاجیان‌شهری: اختصاص ۸ میلیاردتومان بودجه برای تامین منابع آبی پایدار، جهشی بزرگ است

حاجیان‌شهری: اختصاص ۸ میلیاردتومان بودجه برای تامین منابع آبی پایدار، جهشی بزرگ است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست گفت: مهم‌ترین مشکل ما در فضای سبز مشهد، تامین منابع آبی پایدار برای فضای سبز شهر است. امسال توانستیم 8 میلیاردتومان بودجه در این خصوص در نظر بگیریم که جهش بزرگی در این زمینه است. با این کار انتقال آب در 5منطقه شهرداری تکمیل خواهد شد.

محمد حاجیان شهری در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص عملکرد دوساله شورا، اظهار کرد: یکی از وعده‌های شورا در زمان انتخابات، مشارکت مردمی در مدیریت شهری بود. این کار با برگزاری نشست‌های متعدد در خصوص موضوعات مدیریت شهری، حمل‌و‌نقل، ترافیک و … و با حضور تشکل‌ها، احزاب، دانشگاه‌ها و … برگزار شد.

وی با بیان اینکه «یکی دیگر از اهداف ما شفافیت بود»، عنوان کرد: کمیته شفافیت تعیین شد اعضای این کمیته مصوباتی برای مبارزه با فساد به صحن علنی شورا بردند. بر این اساس؛ سامانه فاش توسط شهرداری راه‌اندازی شد که اطلاعات لازم در این سامانه بارگذاری شده است و باید اطلاعات دیگر از قبیل دریافتی‌های مدیران، تعداد استخدامی‌های شهرداری و … نیز در این سامانه قرار بگیرد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه «فعالیت‌ها و پروژه‌های بزرگ عمرانی خوبی در این دوسال صورت گرفته است»، بیان کرد: پارکینگ آزادی از پروژه‌های بزرگ عمرانی در اواخر سال ۹۷ بود. پل چهارسطحی نمایشگاه، پل میثاق، دوربرگردان ابوطالب و … پروژه‌های مختلف دیگر با اعتبار ۵۰۰ میلیاردتومان کلنگ‌زنی شده است. تا اوایل سال ۱۴۰۰ اغلب این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید. تکمیل خط دو قطارشهری نیز از اهداف اجرایی عمرانی شهرداری و شورای شهر بود.

حاجیان‌شهری با بیان اینکه «ما توانستیم با اوراق مشارکت، بدهی‌ شهرداری به بانک‌های مختلف را بپردازیم» خاطرنشان کرد: این کار موفقیت بزرگی در کارنامه شورای پنجم است. سال اول شورا، زمان شناسایی موقعیت‌ها و کمبودها بود. در سال دوم برنامه‌ریزی‌ برای ساخت شهر صورت گرفت و در سال سوم در فاز اجرا و بهره‌برداری کارها هستیم. امیدواریم بتوانیم در پایان این دوره به تمام اهداف خود دست پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست، با بیان اینکه «حوزه خدمات شهری بزرگ‌ترین و پرمشغله‌ترین حوزه شهرداری است»، اظهارکرد: بیش از ۷۰ درصد فعالیت‌های شهرداری در حوزه خدمات شهری است. شهروندان از لحظه تولد تا مرگ با حوزه خدمات شهری سر‌ و کار دارند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مشکل ما در فضای سبز مشهد، تامین منابع آبی پایدار برای فضای سبز شهر است. این مشکل هنوز هم وجود دارد و ما به دنبال پیدا کردن راه‌حل برای این موضوع هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: امسال توانستیم ۸ میلیاردتومان بودجه در این خصوص در نظر بگیریم که جهش بزرگی در این زمینه است. با این کار انتقال آب در پنج منطقه شهرداری تکمیل خواهد شد. تصفیه فاضلاب‌ها در تصفیه‌خانه‌های طرق و چهل‌وازه منبع بزرگی برای تامین آب برای فضای سبز شهر مشهد است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی گفت: برنامه‌ریزی برای بازمهندسی مدیریت پسماند در کمیسیون خدمات شهری، اتفاق افتاد. پایش روش جدید در جمع‌آوری پسماند در شهرداری منطقه ۹ انجام شد که ارزیابی آن به زودی به اتمام رسیده و این روش در تمام شهر اجرا خواهد شد.

حاجیان شهری با بیان اینکه «مصوبه زباله‌سوز در حال بررسی است»، عنوان کرد: بازسازی و بهسازی کارخانجات بازیافت پلاستیک، لاستیک و کاغذ با ایجاد ظرفیت‌های جدید و روش‌های نوین و با سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست با اشاره به اینکه «به نظر من مصوبه‌ای که شهردار در خصوص خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به شورا ارائه کرد و به تصویب رسید، به نفع شهر نبود»، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی جدید در مدیریت آتش‌نشانی اتفاق‌های خوبی افتاد. خرید نردبان‌های بالای ۷۵ متر، سبب شد که کار اطفاء حریق صورت گیرد.

وی اظهارکرد: از برنامه‌های کلان ما در حوزه مدیریت آرامستان‌ها، تکمیل جاده رضوان است. بودجه این طرح در شورای پنجم تصویب شده و بخش زیادی از این پروژه در مرحله بهره‌برداری است که تا پایان تابستان نیز تکمیل خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در حوزه سازمان مشاغل شهری، ۱۰۰۰ واحد میادین ساماندهی مشاغل در مشهد افتتاح خواهد شد. این کار قرار بود در اسفند سال گذشته انجام شود اما به دلیل مشکلاتی که دیگر سازمان‌ها داشتند، افتتاح به تاخیر افتاد.

وی افزود: چند مصوبه در خصوص محیط زیست از جمله ساماندهی خودروهای دیزل در شهر مشهد و تعیین مناطق آلاینده آلوده در شهر در دستور کار داریم که آیین‌نامه‌های آن‌ها به زودی تنظیم خواهد شد.

حاجیان شهری در خصوص انتقاد به عملکرد شورا، اظهارکرد: ما می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم. زمانی که ما در میدان گود هستیم نمی‌توانیم نقد درستی نسبت به عملکرد خود داشته باشیم، اما امیدواریم مردم با دیدن و خواندن گزارش‌ها بتوانند بیشتر از این ما را کمک و یاری کنند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست، گفت: تنها راه‌کار شورا در دوسال آینده برنامه عملیاتی ۹۷ تا ۱۴۰۰ است.

وی ادامه داد: ۵۰ پروژه راهبردی در تمامی حوزه‌های مدیریت شهری در نظرگرفته شده که قرار است در سطح شورا، شهرداری و نخبگان در طی زمان کوتاهی مورد بررسی قرار گرفته و در قالب برنامه عملیاتی اجرا شود. من فکر می‌کنم اگر این برنامه‌ها اجرا شوند، تحول خوبی در سطح شهر مشهد ایجاد خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
فارسفارس22 ساعت قبل
براساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی اختیارات حکومت‌های محلی و شوراهای اسلامی شهرها نباید آسیب ببیند. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رئیس ستاد اربعین لرستان گفت: برای ۶۶ موکب استان پروانه صادر شده که از این تعداد ۲۷ واحد در نجف، کربلا، کوت و سامرا هستند. به گزارش ایسنا، حمید کشکولی در جمع خبرنگاران در تشریح فعالیت‌های ستاد اربعین لرستان، اظهار کرد: پیش‌بینی شده بود دو میلیون زائر داخلی و خارجی اربعین حسینی برای ورود به کشور عراق از محورهای لرستان تردد کنند که با توجه به استقبال کم‌سابقه مردم از این رویداد بزرگ، این رقم افزایش خواهد یافت. رئیس ستاد اربعین لرستان با اشاره به تامین حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی لرستان برای جابجایی زائران اربعین، ادامه داد: افرادی‌که مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب می‌کنند باید حتما آب آشامیدنی به همراه خود داشته باشند چراکه دو کیلومتر ابتدای ورودی به کشور عراق، امکانات چندانی وجود ندارد. کشکولی با اشاره به نام‌نویسی ۸۵ هزار زائر لرستانی در سامانه سماح، گفت: برای ۶۶ موکب استان پروانه صادر شده که از این تعداد ۲۷ واحد در نجف، کربلا، کوت و سامرا هستند و موکب مرکزی لرستان در مهران روزانه از ۱۵ هزار نفر زائر پذیرایی می‌کند. وی ادامه داد: با توجه به این‌که ظرفیت پارکینگ‌ها در مهران پر شده پیشنهاد می‌شود زائران برای رفتن به مرز از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و مسیر پل زال اندیمشک دهلران و مهران را به‌جای مسیر ایلام انتخاب کنند.

ادامه بارش در مناطق شمالی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در استان مازندران بارش‌ها شدید هستند و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و گرفتگی معابر در استان‌های ساحلی وجود دارد و هوای نسبتا سرد در شمال کشور ماندگار است. وی گفت: در غرب، شمال غرب، شمال شرق و همچنین در دامنه‌های البرز بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم. در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌های شمالی استان لرستان، مرکزی و بخش‌هایی از استان قم و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان برای امروز احتمال بارندگی وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در شمال شرق مانند خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارندگی پیش بینی شده است این شرایط تا سه شنبه ادامه دارد. خانم احمدی گفت: در بخش جنوبی نیز از جمله بخش‌هایی از استان کرمان، نواحی جنوبی استان هرمزگان و جنوب و جنوب شرق استان فارس و بوشهر احتمال بارندگی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: در شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است و آسمان تهران نیز همراه با بارش خفیف پیش بینی شده و دما امروز به حدود ۲۴ درجه می‌رسد.

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرمانده انتظامی استان همدان گفت:۲۶ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد مجوز کشف شد. سردار «کامرانی صالح» گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر وجود یک تانکر سوخت قاچاق در زمین‌های کشاورزی یکی از روستا‌های شهر همدان، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. وی افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع در بازدید ماموران از این محل، یک تانکر حامل ۲۶ هزار لیتر گازوئیل قاچاق فاقد مجوز که به طرز ماهرانه‌ای در زیر زمین کشاورزی مخفیانه دپو شده بود کشف شد. سردار کامرانی صالح بیان کرد: پس از حضور کارشناسان شرکت نفت با استفاده از دستگاه کف کش، گازوئیل موجود به تانکر‌های شرکت نفت منتقل شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر