اخذ مجوزها برای شبنم نعمت زاده به پشتوانه اعتبار خانوادگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
اخذ مجوزها برای شبنم نعمت زاده به پشتوانه اعتبار خانوادگی

اخذ مجوزها برای شبنم نعمت زاده به پشتوانه اعتبار خانوادگی

مهرخبرگزاری مهر |
نماینده دادستان تهران در دادگاه شبنم نعمت زاده گفت: متهمه مجوزهای لازم را به پشتوانه اعتبار خانوادگی خود کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر نیاز آبادی با حضور در جایگاه به دفاع از کیفرخواست صادره پرداخت و گفت: کلیه اقدامات توزیع دارو در قالب شرکتی صورت گرفته که انعقاد آن از اساس باطل بوده است.

وی افزود: متهم اظهار خوشنودی کرده که تأمین دارو بر حسب اعتبار و همچنین دانشگاه محل تحصیل بوده این در حالی است که بسیاری از کسانی که اعتبار دانشگاه‌های خارجی معتبر را هم دارند چنین امتیاز و مکانی در اختیار ندارند پس اعتبار شخصی‌شان ملاک نبوده و همانطور که خودشان پیشتر گفته بودند اعتبار خانوادگی‌شان نقش بسیار مهمی را در کسب مجوز‌ها داشته است چرا که بر مبنای این اعتبار اقداماتی انجام شده است.

‌نماینده دادستان ادامه داد: از همین جا از شرکتهای داروسازی تقاضا می‌شود به جای توجه به اعتبار طرفه قرارداد به موارد دیگر هم توجه کنند.

نیازآبادی به موضوع تاسیس انبار از سوی متهم در کرج اشاره کرد و گفت: متهم در اظهارات خود از صدور مجوز برای تاسیس انبار در کرج خبر داده بود اما مجوزی در این رابطه صادر نشده بود به موجب ماده ۳ قانون مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی مصوب ۸۴ تاسیس و یا اقدام آن بدون مجوز بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد متهم در دفاعیات خود ادعا کرده که داروها بین داروخانه‌ها توزیع شده و اخلالی وجود نداشته است. با یک نگاه صرف به توزیع دارو این موضوع درست است و شایذ نتوان اختلال تلقی کرد اما با نگاه کلان این استدلال رد می‌شود توزیع همراه با قیمت گذاری و تبعیض بوده است که زمینه‌های جذب شرکت‌ها فراهم شده و رقابت بین آنها از بین رفته و در نهایت سبب اخلال شده است.

خبری: بهترین اخبار کوتاه سلامت

نماینده دادستان به موضوع انحصار دارو اشاره کرد و گفت: وضعیت انحصار در مقابل وضعیت رقابت است و هر بار انحصار صورت گیرد رقابت مختل می‌شود چرا که علت آن روی‌های ضد رقابتی است در نظام حقوقی ایران انحصار عبارت است از وضعیتی در بازار که چند تولید کننده به میزانی دسترسی داشته باشند و قدرت تعیین قیمت را داشته باشند به موجب قانون اخلال در رقابت از مواردی که موجب انحصار و تداوم ثروت می‌شود.

به گفته نماینده دادستان اخلال در توزیع ناشی از قیمت‌گذاری محرز است.

نیازابادی تصریح کرد: به گواه اطهارات شکات و نظریه کارشناسی واصله، وجوه اخذ شده و صرف آن در مسائل شخصی شرکت‌ها را دچار کمبود نقدینگی کرده است و در زمان اندکی شرکت‌ها دچار بحران شدند.

وی ادامه داد: علی‌رغم درخواست شرکت‌های تامین کننده دارو از شرکت رسا برای پرداخت دیون خود این شرکت هیچ فعالیت و اقدامی انجام نداده است.

نماینده دادستان با انتقاد از برخی نکات مطرح شده قبل از برگزاری جلسه نخست دادگاه گفت: پیش از آغاز دادگاه از سوی نزدیکان و همچنین خود متهم اعلام شده که موضوع بدهی است و از این طریق قوه قضائیه را متهم به سیاسی کاری کردند متاسفانه وقتی قرار است قانون علیه خود ما باشد آن را برنمی‌تابیم و سعی در ایجاد مانع برای آن داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: رفاهی - تلاش برای ترک سیگار در اوکراین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کی یف، نیمی از هشت میلیون سیگاری در اوکراین بدنبال جایگزینی برای ترک سیگار هستند. پانزده درصد از آنها بدون اطلاع از مضرات سیگار الکترونیکی بدلیل بو و طعم جذابتر در واقع از سیگاری به سیگاری دیگر پناه آورده‌اند. روسلان: صاحب کافه و فروشنده سیگارالکترونیکیپروفسور اروین لوکاچ جراح و متخصصمحققان حالا به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف سیگارهای الکترونیکی باعث آسیب به ریه و احتمال عفونت ریوی را درفرد افزایش میدهد. هفتاد و دو درصد از افراد سیگاری میگویند اگر به گذشته باز گردند هیچگاه سیگار کشیدن را تکرار نخواهند کرد
برنابرنا1 روز قبل
پلیس هند مادری بی رحم را به جرم قتل عمد دو دختر ۸ و ۹ ساله‌اش دستگیر و زندانی کرد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ گزارش پلیس حاکی از آن است که متهم که دچار افسردگی حادی شده بود و مدام با همسر خود درگیری داشت در طی اقدامی هولناک به همراه دو دخترش خود را داخل چاه آب انداخت و خودکشی کرد. به گفته شاهدان عینی، زن جوان کمی بعد از پریدن در چاه، به کمک طنابی که به موتور آب وصل بود خود را نجات داد، اما بچه‌ها غرق شدند. گفتنی است که پلیس این زن را به جرم قتل دخترانش بازداشت و راهی زندان کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
مصرف الکل و مواد مخدر شبیه کوکایین و مت امفتامین (شیشه) از علل خطر ساز سکته در سنین پایین می‌باشد. بیماری‌های قلبی شامل اختلال در ریتم (ضربان) قلب مثل فبیریلاسیون دهلیزی خطر سکته مغزی را ۵ برابر می‌کند. اختلال دریچه‌های قلب و سکته مغزی هم از علل خطر ساز هستند‌. عوامل خطر ساز غیر قابل تغییرسن: پس از ۵۵ سالگی یه ازای هر ۵ سال افزایدش سن خطر سکته مغزی ۲ برابر می‌شود‌. سابقه سکته مغزی افرادی که سابقه قبلی سکته مغزی دارند مستعد سکته دوباره هستندپیشگیری و درمان: - کنترل فشار خون زیر ۱۳۵/۸۵- مصرف نمک زیر ۱۵۰۰ میلی گرم در روز یا نصف قاشق.
همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر در فکر کاهش وزن هستید یا می‌خواهید از افزایش وزن پیشگیری کنید، با ما همراه باشید. ناهار | دیر بخورید چاق می‌شویداولین مطالعات درباره تاثیر زمان خوردن ناهار بر افزایش وزن روی موش‌ها انجام شد که نشان می‌دهد خوردن یک ناهار پرکالری دیرهنگام می‌تواند به افزایش وزن بیشتری منجر شود. البته در کنار این عوامل تا به امروز محققان روی تاثیر این ناهار خوردن دیرهنگام بر میزان باکتری‌های دهانی نیز مطالعاتی انجام داده‌اند. شام | نقطه مقابل صبحانهمطالعات متعددی تا به امروز تایید کرده‌اند که خوردن شام دیرهنگام با افزایش وزن ارتباط دارد. اگر شما بتوانید چنین فاصله‌ای را رعایت کنید به احتمال زیاد می‌توانید خود را از عوارض خوردن شام دیرهنگام مصون دارید.
الفالف1 روز قبل
مرضیه شهریاری تصریح کرد: ماده‌ها روزانه دو تا سه تخم در ﻣﺤﻞ اﺧﺘﻔﺎی ﺧﻮد ﻣﺜﻞ ﺷﮑﺎف ﯾﺎ درز ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن و وﺳﺎﯾﻞ ﻣﻨﺰل ﻣﯽ ﮔﺬارﻧﺪ. مرضیه شهریاری اضافه کرد: در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﺳﺎس ﻫﺎ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ در ﻃﻮل روز و در اتاق‌های ﺗﺎرﯾﮏ نیز ﺧﻮن خواری می‌کنند. ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺳﺎس ﻫﺎ ﺗﺤﺮﯾﮏ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺳﺮﯾﻊ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪ، ﭼﻮن ﺳﺎس ﻫﺎ ﺑﺎل ﻧﺪارﻧﺪ دارای ﻗﺪرت اﻧﺘﺸﺎر ﻣﺤﺪودی هستند و ﺑﺮ ﺣﺴﺐ ﺗﺼﺎدف ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ از ﯾﮏ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن دﯾﮕﺮ ﺑﺮوﻧﺪ. یا موقع مسافرت و اقامت در هتل، امکان راه یافتن حشره به چمدان و انتقال به منزل وجود دارد. تمیز نگه داشتن نقاط تاریک و درز‌های موجود در منزل از دیگر راه‌های کنترل ساس است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها