جرئیات بسته تشویقی کارآفرینان اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

جرئیات بسته تشویقی کارآفرینان اعلام شد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته سیاستی، حمایتی و تشویقی ویژه حمایت از کارآفرینان پیشرو را تشریح کرد.

جرئیات بسته تشویقی کارآفرینان اعلام شد - 1

به گزارش ایلنا، «عیسی منصوری» در حاشیه کارگاه آموزشی توسعه اقتصاد و اشتغال روستایی در تبریز با اشاره به اینکه کارآفرینان راهوران اقتصاد هستند و همراهی با آنها منجر به توسعه اشتغال در کشور می‌شود، افزود: این وزارتخانه بسته سیاستی، حمایتی و تشویقی ویژه‌ای برای حمایت از کارآفرینان پیشرو ارایه کرده است که بعد از تصویب و در مرحله اجرا به عزت و کرامت آنان توجه می‌شود.

وی اظهار کرد: در این بسته دسترسی کارآفرینان به مسئولان تسهیل می‌شود، برای آنها ویزا صادر و در کشورهای خارجی به رسمیت شناخته می‌شوند، به لحاظ قانونی از مسیرهای سبز گمرکی برای ورود کالا می‌توانند استفاده کنند، به راحتی با استفاده از این کارت تا حد مشخصی وام دریافت می‌کنند، مکانیزم‌های ضمانتی برای آنها فعال می‌شود تا نیاز به وثیقه نداشته باشند، سرمایه‌گذاری برای آنها راحت‌تر می‌شود و بیمه مالیاتی آنها با مکانیزم خاصی انجام می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این بسته هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است که بعد از نهایی شدن متن آن، در هیات دولت تصویب می‌شود.

منصوری، با اشاره به اینکه امسال نیز مسیر استانی و ملی شناسایی کارآفرینان پیشرو از سوی این معاونت انجام می‌شود، ادامه داد: علاوه بر آن برنامه خاصی از سوی این معاونت برای توسعه خلاقیت و کارآفرینی در مرحله مهدکودک و پیش دبستانی با سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش شروع شده است.

وی یادآوری کرد: با همکاری وزارت آموزش و پرورش، باشگاه کارآفرینان جوان و نوجوان راه‌اندازی و برنامه کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی به صورت پودمانی اجرا می‌شود و با توافق با وزارت آموزش عالی واحدهای انتخابی کارآفرینان آسانتر انجام می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نرخ بیکاری کشور را ۱۰٫۷ درصد و نرخ مشارکت کشور را ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: در سال ۹۷ حدود ۴۶۴ هزار اشتغال جدید براساس داده‌های مرکز آمار ایجاد شده که این تعداد بر اساس آمار مستند این معاونت ۴۷۲ هزار نفر است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

منصوری، با بیان اینکه بخشی از این اشتغال مربوط به اجرای برنامه توسعه اشتغال روستایی این وزارتخانه است، افزود: در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ سهم اشتغال روستایی از اشتغال جدید ایجاد شده در کشور حدود ۳ دهم درصد بود که این میزان در سال ۹۷ به ۲۵ درصد رسید و این دستاورد نشان از اثرگذاری برنامه‌های اشتغال روستایی است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون تلاش می‌شود پوشش بیمه‌ای حداکثری برای آنها ایجاد شود تا ثبات و پایداری شغل در آنها روی دهد و در این راستا برنامه ویژه‌ای برای همکاری با نهادهای مرتبط در حوزه بیمه کشاورزان و روستاییان طراحی شده که در صورت تصویب، دولت دستاوردهای خوبی در این زمینه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ۲ روزه در آذربایجان شرقی برای آشنایی مسئولان دست‌اندرکار و مرتبط با روش‌های جدید در حوزه توسعه اقتصاد و اشتغال روستایی در کشور، اظهار کرد: این کار برای اولین بار در این حوزه انجام می‌شود و این استان به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از ۱٫۵ سال است که تسهیلات مربوط به اشتغال روستایی از سوی این وزارتخانه پرداخت می‌شود، گفت: این الگو از سال گذشته در ۱۲۸ روستا به صورت پایلوت اجرا شد و دستاوردهای مهمی داشت از قبیل اینکه ریالی وام پرداخت نشد ولی بازگشت به روستا اتفاق افتاد.

وی یادآور شد: در این الگو فهم اقتصاد و دینامیک کسب و کار روستا تحلیل می‌شود، سپس با تمرکز بر نیازها، حل مشکلات و توسعه ظرفیت‌های موجود اشتغال روستایی انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر