راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

سوابق میلیون‌ها بیمه شده اصلی اجباری و خویش فرما سازمان تامین اجتماعی در سامانه سوابق سایت tamin.ir‌ در دسترس است. برای اطلاع از علمکرد سامانه سابقه بیمه در ادامه با تکراتو همراه باشید.

همه سوابق بیمه پردازی شما از قبل از انقلاب تا به امروز، در این سامانه به ترتیب سال ارائه شده و نام کارفرما و شعبه پرداخت بیمه و همچنین مبلغ حقوق و میزان کارکرد، در دسترس خواهد بود. اگر اعتراضی به عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما دارید، از طریق این سامانه، ‌ اعتراض الکترونیکی خود را ثبت کنید تا بررسی شود.

مشاهده سوابق، سوابق تلفیقی، اعتراض به کسری بیمه، ارسال سابقه بیمه به موسسات، ارسال سابقه متقاضیان امتیاز آور شرکت‌های پیمانکاری برای دریافت رتبه از سازمان برنامه و بودجه و درخواست دفترچه، همه از طریق این سامانه که در این گفتار تکراتو به صورت کامل معرفی شده، در اختیار بیمه شدگان گرامی و کارفرمایان قرار دارد.

پرسش‌های خود را از طریق بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید. با تکراتو همراه باشید.

راهنمای سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

به منظور مشاهده سوابق بیمه پردازی خود، بایستی به سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی در این لینک مراجعه کنید. همان طور که در عکس پایین مشاهده می‌کنید، همه کاربران برای ورود به سامانه مشاهده سابق بیمه پردازی خود در سایت سازمان تامین اجتماعی، بایستی کد کاربری و رمز عبور داشته باشند.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 8

منظور از کد کاربری، کد ملی هر بیمه پرداز است. دریافت گذر واژه یا رمز عبور، نیازمند ثبت نام در سامانه است. البته شما می‌توانید هر زمان که نیاز دارید، رمز عبور خود را تغییر دهید. رمز عبور بایستی ترکیب از حروف الفبای انگلیسی و اعداد باشد. مثل: Ab۱۲۳۴. سعی کنید رمز عبور را کلمات قابل پیش بینی مثل ۱۲۳۴۵۶ یا abc۱۲۳ نگذارید تا اگر کسی کد ملی شما را دانست، با چند پیش بینی رمز عبور، به سوابق شما دسترسی داشته باشد.

راهنمای ثبت نام در سامانه مشاهده سوابق سازمان تامین اجتماعی در گفتار دیگری در تکراتو ارائه خواهد شد. فرض بر این است که شما کد کاربری و رمز عبور دارید. لذا وارد کرده و کلمه «ورود» را که در عکس بالا هم مشاهده کردید، کلیک کنید.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 12

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، پیش از ورود به صفحه اصلی و وارد کردن کد کاربری و رمز عبور، از شما خواسته می‌شود که به منظور ورود به پروفایل، صبور باشید. پیغام بالا به نمایش در می‌آید. بعد از گذشت چند ثانیه، شما به صفحه‌ای که تصویر آن در عکس زیر به نمایش درآمده است، منتقل خواهید شد.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 15

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، ورود شما به درگاه متمرکز خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی، خوش آمد گفته شده و نام و نام خانوادگی شما نیز درج می‌شود. این سایت، درگاه خدمات الکترونیکی طرح ملی دکتر نوربخش بوده و بسیاری از خدمات سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران از طریق این درگاه در دسترس است. بنابراین، اگر بیمه پرداز اجباری یا خویش فرما سازمان هستید، از جمله سایت‌ها و درگاه‌هایی که هر ماه باید به آن رجوع کنید، همین سایت است.

این سامانه، سامانه یکپارچه ارائه خدمات الکترونیکی به مخاطبان سازمان تامین اجتماعی است.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 19

در این صفحه، ۳ لینک مهم ارائه شده است که در بالا سمت راست بوده و در عکس فوق، با کادر و فلش زرد رنگ به نمایش درآمده است. شما به منظور مشاهده سوابق خود بایستی به قسمت «بیمه شدگان» مراجعه کنید. وقتی روی قسمت بیمه شدگان کلیک می‌کنید، منوی آبشاری که تصویر آن را در عکس زیر مشاهده می‌کنید، به نمایش درخواهد آمد.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 22

منوی مشاهده سوابق خدمت بیمه شدگان تامین اجتماعی

این منوی آبشاری شامل موارد زیر است که یکی از آن‌ها مربوط به خدمات سابقه است که در عکس مشاهده می‌کنید:خدمات عمومی: خدمات عمومی شامل آدرس و تلفن شعب و کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی در تهران و ۳۱ استان کشور به همراه موقعیت کلیه مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور و فهرست کلیه مراکزخدمات نام نویسی: شامل نام نویسی بیمه شدگان برای نخستین بار، اعلام تغییرات بیمه‌ای، نمایش و اعلام تغییرات افراد خانواده (افراد تحت پوشش)، استعلام اطلاعات هویتی و شماره تامین اجتماعی، استعلام شماره حساب‌های ثبت شده و اعلام شماره حساب بانکیخدمات پرونده الکترونیک: پرونده الکترونیک منخدمات سابقه: شامل مشاهده کلیه سوابق، سوابق و ریز دستمزد بعد از سال ۱۳۸۶، سوابق تلفیقی، ‌ اعلام سابقه به موسسات (مثل دفتر امور پیمانکاران و مشاوران سازمان برنامه و بودجه جهت اخذ گرید پیمانکاری توسط بیمه شده امتیاز آور)خدمات درمانی و دفترچه: شامل درخواست دفترچه غیر حضوری، استعلام برخورداری از حمایت درمانی، راهنمای تصویری استفاده از بخش خدمات درمانی و دفترچهحمایت کوتاه مدت: شامل استعلام استحقاق دریافت کم هزینه ازدواج و درخواست غرامت دستمزد بیماریبازرسی های انجام شده از محل اشتغال: مشاهده بازرسی انجام شده توسط دیگرانامور فنی بیمه شدگان: محاسبه خرید خدمت سربازی و محاسبه مبلغ کمک هزینه ازدواجبازنشستگی: شامل نحوه محاسبه مبلغ مستری بازنشستگان

بنابراین، همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، خدمات سابقه بیمه شدگان در سامانه مشاهده سوابق سازمان بیمه تامین اجتماعی، شامل موارد زیر است:

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 27

مشاهده کلیه سوابقمشاهده سوابق و ریز دستمزد بعد از سال ۱۳۸۶سوابق تلفیقیاعلام سابقه به موسساتاعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد یا اشکالاعتراض به سوابق ناموجودمشاهده عناوین شغلیمحاسبه میانگین دستمزد ۲ سال آخر

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 30

اگر روی گزینه «کلیه سوابق» کلیک کنید، صفحه‌ای که تصویر آن را در عکس بالا مشاهده می‌کنید، به نمایش درخواهد آمد. در بخش اطلاعات هویتی، شماره بیمه، کد ملی، نام پدر، نام، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، محل صدور و شماره مسلسل شناسنامه درج شده است. اگر اطلاعات هویتی نمایش داده شده فوق، با اطلاعات هویتی شما که در سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده، ‌ مغایرت دارد، در اسرع وقت برای رفع مغایرت به شعبه بیمه مراجعه کنید تا با ارائه مستندات، نسبت به رفع مغایرت‌ها اقدام شود.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 33

وقتی روی گزینه مشاهده سوابق کلیک کنید، فهرست کامل از سوابق بیمه پردازی شما در کلیه شعب سراسر کشور از روز اول تا آخرین روز پرداخت بیمه، به نمایش در می‌آید. همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، نام شعبه، نوع سابقه، سال پرداخت، شماره کارگاه و نام کارگاه و ماه‌های پرداخت شده در هر سال، ارائه می‌شود.

اگر احیانا با بررسی سوابق خود متوجه شدید که یک یا چند روز در یک ماه یا چند ماه در یک سال، سابقه بیمه صفر منظور شده، اما در آن روز و ماه و سال، نزد فلان کارفرما، کارکرد داشته و حقوق برای شما رد شده و ۷ درصد حق بیمه کارگری از فیش حقوق شما کسر شده است، بایستی به شعب بیمه مراجعه کرده و درخواست احیای سابقه کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

فرم احیای سابقه بیمه را بایستی براساس اطلاعات شناسنامه و کارت ملی تکمیل کرده و مستندات خود از جمله فیش حقوق، رونوشت قرارداد با کارفرما و هر مستنداتی که نشان‌دهنده رابطه کارگری-کارفرمایی است، در اختیار اداره نام نویسی شعبه مربوطه قرار دهید.

به منظور راستی آزمایی ادعای بیمه شده، کمیته بدوی در شعبه تشکیل و با حضور شما و نماینده دعوت شده کارفرما، ادعا را بر اساس مستندات، بررسی می‌کند. در صورتی که ادعای شما پذیرفته شود، مبلغ روز و ماه‌هایی که بیمه پرداخت نشده محاسبه و توسط واحد درآمد به کارفرما اعلام می‌شود تا نسبت به پرداخت حق بیمه‌های پرداخت نشده در روز و ماه و سال مورد ادعا، ‌اقدام کند.

پس از پرداخت کارفرما، روزهای ادعایی، به سابقه شما باز می‌گردد. البته حق اعتراض کارفرما به رای کمیسیون درباره کسری سابقه بیمه شده، محفوظ است.

گاها برخی از شعب، کارگران را برای احیای سابقه، به کمیسیون حل اختلاف کارگری و کارفرمایی در اداره کار ارجاع می‌دهند تا آن کمیسیون، با بررسی مستندات و دعوت از کارفرما و کارگر، رای صادر کرده و آن را به شعبه بیمه، ابلاغ کند.

به هر حال، به منظور تماشای سوابق پرداخت بیمه تامین اجتماعی، بایستی به سبک و سیاق فوق اقدام کنید.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 43

امکان دیگری که سایت سازمان تامین اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهد، ارائه لیست سوابق تلفیقی است. همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌فرمایید، به جای این که اطلاعات شعبه و کد کارگاه کارفرما و نام کارفرما در سوابق لیست بیمه شما به نمایش درآید، صرفا سال و ماه سوابق بیمه پردازی شما به نمایش در خواهد آمد.

مثلا در عکس بالا مشخص است که صاحب سوابق فوق، در سال ۱۳۸۹، شاهد ۲۷۴ روز پرداخت بیمه بوده و ۱۱ روز کسری بیمه دارد. یا در سال ۱۳۹۳، ۳۵۲ روز سابقه پرداخت بیمه داشته و ۱۴ روز کسری بیمه دارد. چون آبان ۱۳۹۳، صرفا ۱۷ روز کارکرد داشته و ۱۳ روز، کسری این ماه دارد.

اگر کسری ۱۷ روز، قصور کارفرما است، بایستی با مدارک مثبته به شعبه بیمه یا اداره کار مراجعه و از کارفرما بابت عدم رد کردن ۱۳ روز بیمه، شکایت کند. اما اگر برای کارفرما فقط ۱۷ روز کار کرده است، پس کارکرد، صحیح است و اعتراض، پذیرفتنی نیست.

در لیست فوق مشاهده می‌شود که بیمه پرداز، ۴۷۶۸ روز سابقه بیمه داشته که معادل ۱۳ سال و ۲۳ روز می‌شود. اگر خواهان دریافت فایل سابقه هستید، بایستی روی قسمت «دانود فایل سابقه» کلیک کنید. شما می‌توانید با ایجاد صندوق شخصی، نسبت به ارسال سابقه به صندوق شخصی خود برای استفاده‌های بعدی، اقدام کنید.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 49

یکی از خدمات بخش سوابق سایت سازمان تامین اجتماعی که شاید برای بسیاری از خوانندگان گرامی تکراتو، ناشناس باشد، امکان ارسال سابقه به موسسات مورد نظر است. شما در منوی سابقه، بخش «اعلام سابقه به موسسات» را انتخاب کنید که نام انگلیسی آن: INSTITUTION ANNOUNCEMENT HISTORY است.

درخواست اعلام سابقه به موسسات به ۳ صورت ممکن است:کلیه سوابقسوابق و ریز دستمزد بعد از سال ۱۳۸۶سوابق تلفیقیاعتراض به سابقه دارای کسر کارکرد یا اشکال

یکی از خدمات فوق‌العاده سایت سوابق تامین اجتماعی، بخش اعتراض اینترنتی به سابقه دارای کسری کارکرد است. همان طور که در بالا اشاره کردیم، بخشی از مشکلات کارگری و کارفرمایی در کشور مربوط به عدم رد کردن لیست بیمه پرسنل به صورت عمدی یا سهوی بوده که زمینه کسری کارکرد سوابق بیمه پردازان را به دنبال خواهد داشت. تامین اجتماعی در سامانه خود از سال ۱۳۹۶، تلاش کرده تا بررسی درخواست مشتریان را اینترنتی کند.

لذا، شما می‌توانید با مراجعه به بخش «اعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد یا اشکال»، در منوی سابقه خدمت، نسبت به اعتراض اینترنتی اقدام کنید.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 55

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، به منظور اعتراض به هر سال سابقه بیمه پردازی خود که کسری کارکرد داشته یا با اشکال روبرو است، ‌ باید روی قسمت ویرایش کلیک کنید. وقتی کلیک کنید، عکسی که تصویر آن در زیر نمایش داده شده نمایان می‌شود:

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 58

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، اعتراض به کسری سوابق در هر ماه در هر سال، با بلوک‌های سفید رنگ فراهم شده است. اگر فکر می‌کنید در ماه خاصی در فلان سال، کارکرد داشتید، عدد تعداد روز کارکرد را وارد و روی گزینه سبز رنگ تایید، ‌‌کلیک کنید.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 61

در پایین صفحه اعتراض به کسری کارکرد، پس از ثبت ویرایش روزهای کارکرد در ماه و سال مورد نظر، گزینه سبز رنگ به نام تایید و ارسال است که در باکس قرمز رنگ فوق مشاهده می‌کنید. وقتی روی آن کلیک کنید، ‌ پیغامی که عکس آن در تصویر زیر ارائه شده، ‌ به نمایش در خواهد آمد.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه - 64

برای ثبت درخواست اعتراض شما به کسری کارکرد یا اعلام اشکال، روی گزینه موافقم کلیک کنید. این پیغام، موافقت نامه بهره برداری از سرویس‌های غیرحضوری ثبت اعتراض سازمان تامین اجتماعی است. در صورت تایید و ثبت نهایی درخواست، تا زمان رسیدگی کامل به درخواست ثبت شده، امکان ثبت درخواست مجدد فراهم نیست. لطفا دقت کنید که تکرار ثبت درخواست بی‌مورد، به دلیل ایجاد ترافیک کاری و تضییع حقوق سایر بیمه شدگان، موجب لغو امکان ثبت درخواست‌های آتی برای شما خواهد شد.

همان طور که در این اطلاعات تکراتو ارائه شد، بایستی به درستی از صحت کارکرد سوابق بیمه پردازی خود در سامانه تامین اجتماعی مطلع شوید تا شاهد دردسر احیای سابقه و اعتراض و وارد شدن به پروسه وقت‌گیر و زمان بر و هزینه بر ادعای سابقه نشوید. هر ماه، با ورود به پروفایل خود، از صحت پرداخت حق بیمه خود در فلان ماه سال توسط فلان کارفرما، اطمینان حاصل کنید.

توجه کنید که این سامانه هم برای بیمه پرداز خویش فرما و هم بیمه پرداز اجباری بوده و تفاوتی ندارد. فرق بیمه اجباری با بیمه خویش فرما، در بیمه بیکاری است. لذا اگر کارفرما ندارید، ‌ از طریق روش اختیاری (خویش فرما یا صاحبان حرفه و مشاغل آزاد)، خود را بیمه کنید تا از خدمات درمانی و بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوید. بش از ۴۰ میلیون نفر از هموطنان، تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، بزرگ‌ترین سازمان دولتی بیمه‌ای کشور هستند.

اگر با سوالی روبرو شدید، پرسش‌های خود را با تکراتو در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:سامانه ارزی نیما چیست؟ چگونگی بهبود بازار ارز با ارز نیمایی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری2 روز قبل

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

زلزله ۴٫۶ ریشتری در کهگیلویه و بویراحمد/هنوز گزارشی از خسارات جانی و مالی داده نشده است

وانانیوز11 ساعت قبل

رشد ۳۶۴۲ واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

اعتمادآنلاین5 ساعت قبل

پنجمین گل مالکی بازهم علیه اسکوچیچ

ورزش۳9 ساعت قبل

تیرباران ۴ شیطان صفت که دختری را زنده زنده سوزاندند + فیلم و عکس / هند

رکنا1 روز قبل

برتری یک نیمه‌ای ماشین سازی در دربی تبریز

ایلنا1 روز قبل

موضع گیری خصمانه وزیر خارجه عربستان علیه ایران

آفتاب‌نیوز5 ساعت قبل

مدارس گلستان از شیفت بعدازظهر امروز دایر است/ ابهام در تعداد فوتی‌ها

تسنیم14 ساعت قبل

آمار دقیق جانباختگان به تفکیک استان و با هماهنگی قوه قضاییه و وزارت کشور به‌زودی اعلام می‌شود/ نمی‌توان مانند آمریکا به‌صورت فله‌ای گفت هزار نفر کشته شده‌اند/ اظهارات آمریکا بعد از حوادث ایران جنایت جنگی و جرم بین‌المللی است/ تعداد مجروحان نیروی انتظامی از مردم عادی بیشتر است/ پخش اعترافات منش دولت نیست/ دولت هیچ برنامه‌ای برای قطع کردن اینترنت ندارد/ مذاکره با آمریکا فقط در قالب ۵+۱ امکان‌پذیر است

اعتمادآنلاین1 روز قبل

توصیه دادستان نظامی تهران به سربازان غایب

میزان‌آنلاین11 ساعت قبل

سایت قرآنی پایگاه چهارم شکاری دزفول بهره‌برداری شد

خوزستان آنلاین4 ساعت قبل