جامعه نیازمند ایثار و شهادت طلبی/ به متجاوزان درس بزرگی می‌دهیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

جامعه نیازمند ایثار و شهادت طلبی/ به متجاوزان درس بزرگی می‌دهیم

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
جامعه نیازمند ایثار و شهادت طلبی/ به متجاوزان درس بزرگی می‌دهیم - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - بابل - مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران اجازه تجاوز به دشمن نمی‌دهد، گفت: جامعه امروز نیازمند فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت طلبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردارحسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بابیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند.

وی ادامه داد: پایه و اساس حاکمیت در جامعه امروزی کرامت انسانی است، چیزی که در ادبیات غرب جایگاهی برای آن وجود ندارد و ملت غرب برای آن حق حیاتی قائل نیست و این با اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی ما متفاوت است.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوره دفاع با اظهار اینکه حضور مردم، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جوانان در دوران دفاع مقدس تعیین کننده بوده‌ است گفت: دشمن به دنبال آن است که با گرفتن چنین ظرفیت هایی، حصرهای مختلف را براین کشور تحمیل کند تا بتواند ذلت را بر این ملت حکمفرما کند و دیگران در راه استقلال و آزادی گام برندارند.

سردار دهقان افزود: دشمن باید بداند که ما در مقابل هر تجاوزی درس بزرگی به متجاوز می‌دهیم و ملت ایران زیر بار هرذلتی نخواهد رفت ودر مقابل زورگویان که به ظاهر دارای قدرت مادی هستند تسلیم نخواهد شد و ملت ایران حتی به دلسوزی دشمن هم نیاز ندارد واز حق خود عدول نخواهد کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وی بیان کرد: دشمن می‌خواهد به ملت ایران القا کند که مسیر شما رفاه و آسایش به دنبال ندارد و برای دستیابی به امکانات و رفاه و آسایش باید تمکین کنید، دشمن می‌خواهد به ملت ایران بگوید که دوره انقلابی بودن تمام شده و دوره جدید دوره عرفی بودن است و می‌خواهند ملت ایران بپذیرد که جایی برای ایدئولوژی مذهبی در دنیای امروز وجود ندارد و نسخه غلط خویش را برای این ملت الگوسازی کند.

وی ادامه داد: دشمن درصدد آن است که برای ملت ایران تبیین کند که استقلال هزینه‌های گزافی به دنبال خواهد داشت و دشمنان به دنبال حذف شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد.

سردار دهقان در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس نباید اجازه کمرنگ شدن ارزش‌های دفاع مقدس را بدهند. امروز اگر این مسئولیت ایجاد شده را امانت تلقی کنیم زیر بار بداخلاقی‌های صورت گرفته نخواهیم رفت و با تمام جراحت‌های ایجاد شده بر اذهان عمومی جامعه و تمام بداخلاقی هایی که به عنوان ارزش شناخته شده است شانه خالی نخواهیم کرد و دشمن بداند مردانه، استوارتر وبا بهره گیری از تجارب دفاع مقدس ایستادگی خواهیم کرد.

جامعه نیازمند ایثار و شهادت طلبی/ به متجاوزان درس بزرگی می‌دهیم - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: روند مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی در طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته اما کافی نیست. محمد زمانی، اظهار کرد: رویکرد آموزش‌وپرورش این است که دانش‌آموزان معلول در کنار دانش‌آموزان عادی و در مدارس آن‌ها درس بخوانند. وی با اشاره به تحصیل ۱۶۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه در ۲۷ مدرسه استثنایی و ۴۰ کلاس خاص تصریح کرد: علاوه بر این ۲۵۰ دانش آموز با نیازهای ویژه استان در طرح تلفیقی تحصیل می‌کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آموئزش و پرورش خراسان‌جنوبی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هفت گروه دانش آموز با نیازهای ویژه از خدمات حمایتی آموزش و پرورش استثنایی استان، برخوردار شده‌اند، ادامه داد: این خدمات شامل ارائه خدمات درمانی، جراحی، کاشت حلزون، توان بخشی، گفتار درمانی و برخورداری از سرویس رایگان ایاب و ذهاب است. وی از پیشگیری به عنوان کلید غلبه بر معلولیت‌ها یاد کرد و افزود: تفاوت، تطابق و تعادل اصول زیربنایی آموزش و پرورش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در خراسان جنوبی هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| نورالدین زرین کلک در یک کلیپ انیمیشنی کوتاه، توضیحاتی پیرامون نحوه ساخت انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر می‌دهد که با تکنیک دوبعدی ساخته‌شده است. او توضیح می‌دهد که شخصا به انیمیشن‌های دوبعدی بیشتر از انیمیشن‌های سه‌بعدی امروزی علاقه‌مند است. زرین کلک می‌گوید: «صدها هنرمند باید دست‌به‌دست هم بدهند تا یک انیمیشن سینمایی ساخته شود، مثلا انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» از ۱۶۵ هزار و ۵۸۸ فریم تشکیل‌شده است که روی هرکدام حداقل پنج فرایند تکنیکی انجام‌شده است.» گفتنی است ساخت انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» از مرحله نگارش فیلم‌نامه از سال ۱۳۸۷ آغازشده و در سال ۱۳۸۹ به تولید رسیده است. تولید این انیمیشن سینمایی در سال ۱۳۹۶ به پایان رسید و مراحل پس از تولید آن آغاز شد. همچنین «آخرین داستان» به‌عنوان نماینده سینمای ایران در فهرست اولیه اسکار ۲۰۲۰ قرار دارد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
زیر عکس نوشته شده بود شهید علیرضا ماهینی فرمانده جنگ‌های نامنظم. نمی‌دانم چرا آن روز آن عکس را به خانه بردم و چرا هر چه می‌گذشت ارتباطم با آن بیشتر و بیشتر می‌شد. این ماجرا بهانه‌ای شد برای آغاز سفر …» گفتنی است شهید علیرضا ماهینی در سال ۱۳۳۵ در محله جلالی بوشهر چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه‌های نبرد شتافت و به علت رشادت‌ها و شجاعتی که از خود نشان داد، به رده‌های بالای فرماندهی ارتقاء یافت و توسط شهید چمران به فرماندهی گردان‌های مجرب عملیاتی در ستاد جنگ‌های نامنظم انتخاب شد. با شهادت دکتر چمران، فرمانده‌ای بخشی از ستاد جنگ‌های نامنظم منطقه جنوب را پذیرفت و در این عرصه رشادت‌های وی به حدی بود که او را فاتح بستان، سوسنگرد و مالک اشتر زمان لقب دادند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
معاون میراث‌ فرهنگی، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، گفت: پرونده مهارت‌های سنتی ساختن و نواختن دوتار در اجلاس کمیته میراث بشری ناملموس یونسکو مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا محمدحسن طالبیان عصر دوشنبه افزود: این اثر میراث‌فرهنگی ناملموس به آثار ثبت‌شده کشور در فهرست میراث جهانی ناملموس افزوده شود. ثبت جهانی میراث برای گسترش اجرای مفاد کنوانسیون‌‌های حفظ میراث فرهنگی صورت می‌گیرد. میراث را به دو دسته تقسیم کرده‌اند: میراث ملموس و میراث ناملموس. میراث فرهنگی ناملموس توسط یونسکو به عنوان همتای میراث جهانی یونسکو ترویج می‌شود و تمرکز عمده آن بر جنبه‌های ناملموس فرهنگ است.

نظرها

اخبار بیشتر