جامعه نیازمند ایثار و شهادت‌طلبی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. فرهنگ

جامعه نیازمند ایثار و شهادت‌طلبی است

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
جامعه نیازمند ایثار و شهادت‌طلبی است - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - بابل - مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران اجازه تجاوز به دشمن نمی‌دهد، گفت: جامعه امروز نیازمند فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت طلبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس با بیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند.

مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح ادامه داد: پایه و اساس حاکمیت در جامعه امروزی کرامت انسانی است، چیزی که در ادبیات غرب جایگاهی برای آن وجود ندارد و ملت غرب برای آن حق حیاتی قائل نیست و این با اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی ما متفاوت است.

سردار دهقان با اظهار اینکه حضور مردم، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جوانان در دوران دفاع مقدس تعیین کننده بوده‌ است گفت: دشمن به دنبال آن است که با گرفتن چنین ظرفیت هایی، حصرهای مختلف را براین کشور تحمیل کند تا بتواند ذلت را بر این ملت حکمفرما کند و دیگران در راه استقلال و آزادی گام برندارند.

وی افزود: دشمن باید بداند که ما در مقابل هر تجاوزی درس بزرگی به متجاوز می‌دهیم و ملت ایران زیر بار هرذلتی نخواهد رفت ودر مقابل زورگویان که به ظاهر دارای قدرت مادی هستند تسلیم نخواهد شد و ملت ایران حتی به دلسوزی دشمن هم نیاز ندارد واز حق خود عدول نخواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

مشاور فرماندهی‌ معظم کل قوا در حوزه پشتیبانی از نیروهای مسلح بیان کرد: دشمن می‌خواهد به ملت ایران القا کند که مسیر شما رفاه و آسایش به دنبال ندارد و برای دستیابی به امکانات و رفاه و آسایش باید تمکین کنید، دشمن می‌خواهد به ملت ایران بگوید که دوره انقلابی بودن تمام شده و دوره جدید دوره عرفی بودن است و می‌خواهند ملت ایران بپذیرد که جایی برای ایدئولوژی مذهبی در دنیای امروز وجود ندارد و نسخه غلط خویش را برای این ملت الگوسازی کند.

وی ادامه داد: دشمن درصدد آن است که برای ملت ایران تبیین کند که استقلال هزینه‌های گزافی به دنبال خواهد داشت و دشمنان به دنبال حذف شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد.

مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس نباید اجازه کمرنگ شدن ارزش‌های دفاع مقدس را بدهند. امروز اگر این مسئولیت ایجاد شده را امانت تلقی کنیم زیر بار بداخلاقی‌های صورت گرفته نخواهیم رفت و با تمام جراحت‌های ایجاد شده بر اذهان عمومی جامعه و تمام بداخلاقی هایی که به عنوان ارزش شناخته شده است شانه خالی نخواهیم کرد و دشمن بداند مردانه، استوارتر وبا بهره گیری از تجارب دفاع مقدس ایستادگی خواهیم کرد.

جامعه نیازمند ایثار و شهادت‌طلبی است - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر