افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری

افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری

ایسناخبرگزاری ایسنا |
جانشین فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف یک تن و 836 کیلوگرم انواع مخدر در شش ماه نخست امسال در سطح استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 19 درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ فضل‌الله برزویی ۹ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: امسال هفته ناجا با شعار «پلیس هوشمند و امین مردم» و بر اساس سه محور تبیین گام دوم انقلاب، نام سال جاری و ۱۲ اولویت اجرایی در طول سال برنامه‌ریزی شده است.

برزویی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ برنامه در هفته ناجا در سطح استان اجرا خواهد شد، افزود: سرکشی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، غبارروبی قبور مطهر شهدا، اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، حضور کارشناسان در مراکز علمی و مساجد، اجرای طرح پاکسازی در حوزهمواد مخدر، سرقت و …، نشست با بزرگان و ریش سفیدان عشایری به منظور پیشگیری از نزاع‌های دسته جمعی، ارائه خدمات رایگان مشاوره‌ای به مردم، ارائه خدمات مضاعف در حوزه خدماتی راهور، گذرنامه و …، اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم و چندین برنامه خدماتی دیگر از جمله این برنامه‌ها هستند.

وی به اقدامات خدماتی سال ۹۸ در شش ماه اخیر اشاره کرد و گفت: ۳۵ هزار و ۲۲۶ فقره پرونده در پلیس پیشگیری ناجا تشکیل شده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است و همچنین ۲ هزار و ۴۴۵ فقره پرونده‌ها به مراکز مشاوره ارجاع که ۷۵ درصد از این پرونده‌ها به صلح و سازش منتهی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در طول این مدت پنج هزار خدمات مشاوره‌ای به مردم داده شده است، گفت: در حوزه اجرای احکام و اوراق قضایی ۱۸۱هزار و ۶۶۳ فقره اجرای احکام صورت گرفته است که ۴۲درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: در همین مدت زمان ۱۴۰ هزار و ۸۸۶ تماس با پلیس ۱۱۰ گرفته شده است که این رقم نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته و ۹۷ هزار تماس به مأموریت عملیاتی منجر شد که ۴۱درصد افزایش حضور مأموران در صحنه را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

برزویی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی مراجعات حضوری به پاسگاه‌ها، ادامه داد: ۱۴هزار و ۴۳۵ تماس با مرکز پلیس ۱۹۷ گرفته شده است که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و شکایت مردم از مأموران ۱۶درصد کاهش و تجلیل از مأموران ۲۵ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان از حذف ضمانت‌نامه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب مشغول به تحصیل خبر داد و گفت: افراد مشغول به تحصیل برای شرکت در پیاده روی اربعین سال جاری به ضمانت‌نامه نیاز ندارند و با گذرنامه می‌توانند از مرز خارج شوند.

برزویی ادامه داد: در سال جاری تا کنون ۲۷ هزار جلد گذرنامه صادر شده است که ۳۳۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه از افزایش ۲۶ درصدی دستگیری سارقان در استان خبر داد و افزود: انهدام باندهای سارقان ۹ درصد افزایش داشته است که نسبت به سال گذشته رشد ۴۵ درصدی را شاهد هستیم.

برزویی گفت: همچنین در حوزه پلیس فتا جرائم یارانه‌ای ۸۶ درصد و جرایم رانندگی نیز ۱۲۱درصد نسبت به سال گذشته افزایش و فوتی‌های تصادف جاده‌ای نیز در سال جاری ۱۹ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش ۴۵ درصدی کیف‌قاپی و کاهش ۴۵ درصدی سرقت محموله، به افزایش ۲۹۷ میلیارد ریالی جرایم اقتصادی اشاره کرد و گفت: این جرایم از نظر ریالی ۱۳ درصد افزایش پیدا کرده است و ۳۷ فقره پرونده در این زمینه با ۱۸درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته تشکیل شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان از کشف یک تن و ۸۳۶ کیلوگرم انواع مخدر در سطح استان و افزایش ۱۹ درصدی کشفیات نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: ۲۰ فقره خانه نگهدارنده مواد مخدر کشف شد و همچنین کشف خودروهای حامل مواد مخدر ۱۰ درصد افزایش داشته است، انهدام باندهای مواد مخدر نیز با افزایش مواجه بوده است و همچنین ۲۸ طرح پاک‌سازی در سطح استان اجرا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری2 روز قبل

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نظرها

اخبار بیشتر