کنفرانس وحدت اسلامی تحریم شکن است/ اربعین؛ مانور جبهه مقاومت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
کنفرانس وحدت اسلامی تحریم شکن است/ اربعین؛ مانور جبهه مقاومت

کنفرانس وحدت اسلامی تحریم شکن است/ اربعین؛ مانور جبهه مقاومت

مهرخبرگزاری مهر |
آیت الله اراکی گفت: راهپیمایی، اربعین مانور جبهه مقاومت است. این راهپیمایی یک مراسم مذهبی صرف نیست بلکه نماد پشتیبانی از مقاومت، اعلام مقابله با ظلم و ستم و حمایت از آرمانهای سیدالشهداست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله اراکی در جلسه ستاد اجرایی کنفرانس که عصر امروز ۱۰ مهرماه با حضور معاونین و مسئولان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: کنفرانس وحدت، یک بسیج علیه جریانهای تفرقه گراست.

وی با بیان این مطلب افزود: گستره فعالیتهای مجمع جهانی تقریب مذاهب، بسیار دامنه دار است، فعالیتهایی از قبیل پروژه‌ها و برگزاری کنفرانسهای متعدد در خارج از کشور و در مناطق سنی نشین کشور و …؛ در سه ماهه اخیر امسال چند برنامه در خارج از کشور از جمله در ترکیه، عراق و لبنان داشته‌ایم، لیکن کنفرانس وحدت از همه اینها مهمتر و اثرگذارتر است.

آیت الله اراکی اظهار کرد: خود نفس برگزاری کنفرانس وحدت، یک اقدام اثر گذار است، دلیل این مدعا، عکس العملها و نبرد روانی است که دشمن قبل و بعد از کنفرانس نسبت به برگزاری آن از خود نشان می‌دهد و شاهد هستیم که بسیاری از رسانه‌های عربی، عبری و غربی به نمایش برنامه هایی علیه این کنفرانس می‌پردازند، همه اینها نشان دهنده اهمیت و تأثیر این کنفرانس است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: در این شرایط که استکبار و اذناب و هم پیمانان آن علیه ایران متحد شده و در پی محاصره اقتصادی و سیاسی و فرهنگی آن هستند، کنفرانس وحدت می‌تواند رفتارهای خاص دشمن علیه ما را به انفعال بکشاند.

وی با تأکید بر اینکه، کنفرانس وحدت اسلامی خود یک اقدام تحریم شکن است، اظهار کرد: همه ساله شخصیتهای برجسته و مهمی از کشورهای مختلف در این کنفرانس شرکت می‌کنند که هرکدام، نماینده یک جمعیت اصیل از ملیتهای مختلف هستند و حضور هر یک از این شخصیتها به شکلی اعلام بیعت با رهبر معظم انقلاب، اعلام حمایت و پیشتیبانی از سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و اعلام حمایت از جبهه مقاومت است.

آیت الله اراکی تأکید کرد: کنفرانس وحدت، ابعاد گسترده‌ای دارد و نباید به آن به عنوان یک کنفرانس محدود نگاه شود، امیدواریم بتوانیم با توجه به ابعاد گسترده این کنفرانس، بهترین بهره برداری را از آن داشته باشیم.

خبری: اخبار اجتماعی ایران | جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: امروز ابرقدرتها در برابر جبهه مقاومت زانو می‌زنند، اینکه امروز آمریکایی‌ها در برابر ایران مستأصل شده و درخواست مدارا کردن دارند، اینکه ایران اعلام کرده در برابر تحریمها ایستادگی می‌کند، اینکه مردم ایران فشار تحریم را تحمل می‌کنند و از نظام حمایت می‌کنند، حضور بیش از انتظار و دهها میلیونی مردم ایران در راهپیمایی‌های اعلام حمایت از نظام از جمله راهیپمایی روز قدس و راهپیمایی ۲۲ بهمن و راهپمایی گسترده اربعین، همه و همه نشان دهنده شکست برنامه‌های دشمن است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه تصریح کرد: راهپیمایی، اربعین مانور جبهه مقاومت است، این راهپیمایی یک مراسم مذهبی صرف نیست، بلکه یک راهپیمایی ضد آمریکایی است؛ راهپیمایی اربعین نماد پشتیبانی از مقاومت، اعلام مقابله با ظلم و ستم و حمایت از آرمانهای سید الشهدا است.

آیت الله اراکی تأکید کرد: کنفرانس وحدت امسال اعلام پیروزی است، اینکه ما می‌توانیم طی سی و سه سال و در سخت‌ترین شرایطی که از جانب دشمن با آن مواجه بودیم، این کنفرانس را با حضور چشمگیری برگزار کنیم، نشان دهنده پیروزی و اعلام این نکته است که سیاستهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در عرصه وحدت، از استحکام برخوردار بوده و روز به روز در حال پیشرفت است.

وی اظهار کرد: امروز جریان تکفیر منزوی شده و گفتگوی غالب، همگرایی است؛ کنفرانس وحدت امسال، به شکلی اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در مقابل جریانهای تکفیری در جامعه اسلامی و در جهان است.

آیت الله اراکی در پایان ابراز امیدواری کرد: کنفرانس وحدت پیش رو، برای اسلام و مسلمین و جبهه مقاومت، سراسر منفعت باشد.

در ادامه این جلسه، معاونین مجمع تقریب و مسئولان کمیته‌های مختلف سی و سومین کنفرانس وحدت، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های خود برای برگزاری هرچه بهتر کنفرانس به محضر آیت الله اراکی رساندند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر