آلمان جایزه هنرمند لبنانی را به دلیل حمایت از فلسطین پس گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
آلمان جایزه هنرمند لبنانی را به دلیل حمایت از فلسطین پس گرفت

آلمان جایزه هنرمند لبنانی را به دلیل حمایت از فلسطین پس گرفت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مسئولان شهرداری آخن در آلمان "ولید رعد"، هنرمند لبنانی را به دلیل حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی "BDS" از دریافت جایزه "نلی زاکس" به ارزش ۹۹۰۰ دلار محروم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، این در حالی است که شهر آخن این هنرمند لبنانی را به خاطر طرح «اطلس غروب» که به جنگ داخلی لبنان طی سال‌های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۴ پرداخته، برنده این جایزه اعلام کرده بود.

اما «مارسل فیلیپ» شهردار آخن در بیانیه‌ای اعلام کرد که طبق تحقیقات انجام شده، مشخص شده که برنده این جایزه از حامیان تحریم رژیم صهیونیستی است و در برنامه‌هایی درباره تحریم فرهنگی این رژیم شرکت داشته است.

زمانی که رعد اعلام کرد که تصمیم ندارد از همراهی با جنبش تحریم رژیم صهیونیستی دست بردارد، این جایزه از او پس گرفته شد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که هیات داوران جایزه ادبی «نلی زاکس» امسال «کامیلا شمسی» نویسنده بریتانیایی-پاکستانی را نیز به عنوان برنده نهایی خود اعلام کرده بود اما پس از چند روز و در تصمیمی عجیب اعلام کرد به دلیل حمایت این نویسنده از تحریم رژیم صهیونیستی و فعالیت‌هایش در حمایت از مردم فلسطین از تصمیم خود صرف نظر کرده‌ و جایزه ۱۵ هزار یورویی را به این نویسنده نخواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر