هدف‌گذاری دانشگاه فردوسی برای جذب ۲۰۰۰ دانشجوی عراقی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

هدف‌گذاری دانشگاه فردوسی برای جذب ۲۰۰۰ دانشجوی عراقی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی با اشاره به تحصیل 800 دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد از برنامه‌های این دانشگاه برای افزایش این تعداد به 2000 دانشجو خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیر کل دانشجویی و اعزام بورسیه وزارت آموزش عالی عراق به همراه معاونان و کارشناسان خود از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند.

در دیدار این هیات با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل گزارشی از دیدارها و بازدیدهای این هیأت ارائه کرد.

در این نشست دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه با اشاره به تحصیل ۸۰۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد به برنامه‌های دانشگاه برای افزایش این تعداد به ۲۰۰۰ دانشجو اشاره کرد. وی برنامه‌های دانشگاه برای ارتقاء کیفی آموزشی و پژوهشی دانشجویان بین‌الملل را معرفی کرد و برخی از تفاهم‌های انجام شده میان دانشگاه و وزارت آموزش عالی عراق را برشمرد.

دانشگاه فردوسی انتخاب اول دانشجویان عراقی

در ادامه دکتر علا، مدیر کل دانشجویی و اعزام بورسیه وزارت آموزش عالی عراق با تشکر و قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد برای فراهم آوردن بستر مناسب برای تحصیل دانشجویان عراقی، زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه را بسیار مناسب ارزیابی کرد که البته در بخش خوابگاهی نیازمند مساعدت بیشتر دانشگاه است. وی با تمجید از رتبه ۵۰۰ بین‌المللی دانشگاه، شهرت دانشگاه فردوسی مشهد در کشور عراق را به گونه‌ای ارزیابی کرد که آن را تبدیل به انتخاب اول دانشجویان عراقی تبدیل کرده است.

دکتر بهرامی، معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد به آمادگی دانشگاه برای پذیرش استادان دانشگاه‌های عراق برای فرصت مطالعاتی و دوره‌های پسادکتری اشاره کرد و دکتر پیش قدم، معاون آموزشی دانشگاه نیز ضمن معرفی الگوی مفهومی آموزش برنامه‌های دانشگاه برای ارتقاء کیفی آموزشی دانشجویان عراقی از جمله دستیار آموزشی، دوره‌های تکمیلی، استاد مشاور بین‌الملل را معرفی کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

دکتر سپهر، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی نیز برنامه‌های دانشگاه برای هفتاد سالگی دانشگاه را برشمرد و از هیات عراقی برای حضور در این برنامه‌ها دعوت کرد. دکتر تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان نیز به ارائه گزارشی از برنامه‌های آموزش زبان فارسی در مرکز به دانشجویان و ۶ شعبه مرکز در عراق پرداخت.

در پایان این برنامه دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه با تشکر از حضور هیات عالی رتبه وزارت آموزش عالی عراق، دیدگاه‌های این هیات نسبت به دانشگاه را بسیار مهم تلقی کرد.

وی حرکت بین‌المللی‌سازی دانشگاه را در گام‌های اولیه خود دانست که بر اساس برنامه‌های دانشگاه شتاب بسیار مناسبی یافته است به گونه‌ای که دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه یکی از دانشگاه‌های برتر ایران و منطقه در سطح بین‌الملل شناخته می‌شود.

کافی، دیپلماسی علمی ایجاد شده میان ایران و عراق را پایاترین روابط میان دو کشور دانست که بیشترین منافع را در بلند مدت برای دو ملت در پی خواهد داشت.

وی رویکرد باز دانشگاه فردوسی مشهد به دانشجویان و استادان عراقی را نشانه هدف اصیل دانشگاه برای ارتقاء دانش در کشور عراق تلقی کرد که این رویکرد در هیچ کشوری برای عراقیان قابل ملاحظه نخواهد بود.

گفتنی است هیات ۶ نفره وزارت آموزش عالی کشور عراق به دعوت مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد برای گسترش روابط و افزایش حضور دانشجویان عراقی به مشهد آمدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر