معاون اول رئیس جمهور فقط ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد/ روستاییان می‌توانند درآمدزایی داشته باشند/ باید مردم را در اقتصاد مشارکت دهیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

معاون اول رئیس جمهور فقط ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد/ روستاییان می‌توانند درآمدزایی داشته باشند/ باید مردم را در اقتصاد مشارکت دهیم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید اجازه داد بدهی دولت به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مانند بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی افزایش یابد.

معاون اول رئیس جمهور فقط ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد/ روستاییان می‌توانند درآمدزایی داشته باشند/ باید مردم را در اقتصاد مشارکت دهیم - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا عزیزی با اشاره به اختصاص ۱٫۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی گفت: هدف از اختصاص این میزان پول‌پاشی نیست؛ با پول‌پاشی اشتغال ایجاد نمی‌شود. باید با ارائه آموزش‌ها حین راه‌اندازی اشتغال راندمان فعالیت‌های اقتصادی را در روستاها افزایش دهیم. ضمن اینکه باید از تکنولوژیهای جدید بهره بگیریم؛ چه در حوزه دام و چه در حوزه کشاورزی.

وی با اشاره به درآمدهایی که روستائیان می‌توانند از فعالیت‌های اقتصادی برای خود ایجاد کنند، گفت: روستائیان می‌توانند با فعالیت‌هایی مانند گاوداری، گوسفندداری و غیره ده‌ها میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند اما این کاملا به خلاقیت خودشان بستگی دارد. ممکن است عده‌ای بگویند مسئولان بسیار بیشتر از این حرف‌ها درآمد دارند و نباید روستائیان را بیهوده دل‌خوش کرد اما سال گذشته من درخواست دادم که حقوق‌های وزرای دولت و معاون اول رئیس جمهور را ارائه کنند فهمیدم که معاون اول رئیس جمهور تنها ۱۰ میلیون تومان و وزراء هم ۸ تا ۹ میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با بیان اینکه باید بدنه دولت را کوچک کنیم و مردم را در اقتصاد مشارکت دهیم، گفت: در ایران با ۸۲ میلیون نفر جمعیت به ازای هر سه نفر یک کارمند و در ژاپن با ۱۲۸ میلیون نفر جمعیت به ازای هر ۳۰۰ نفر یک کارمند وجود دارد. این نشان می‌دهد که دولت در ایران به چه اندازه بزرگ است. بزرگی دولت موجب شده که حجم زیادی از بودجه صرف امور جاری کشور، حقوق امور جاری وزارتخانه‌ها و پرداخت حقوق کارمندان شود. در این شرایط پولی برای عمران کشور باقی نمی‌ماند.

وی در ادامه با اشاره به ضریب پشتیبانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: ضریب پشتیبانی این صندوق هم‌اکنون ۱۰ به یک است که باید مراقب باشیم بیش از این پایین نیاید. درضمن نباید اجازه دهیم بدهی دولت به صندوق بیمه اجتماعی به اندازه بدهی دولت به سازمان اجتماعی افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر