مرادی: صداوسیما به وضعیت ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای توجه کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
مرادی: صداوسیما به وضعیت ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای توجه کند

مرادی: صداوسیما به وضعیت ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای توجه کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان این که صدا و سیما باید به وضعیت درونی خود توجه داشته باشد اظهار کرد: لازم است این سازمان به وضعیت قراردادی ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه ای در سراسر کشور توجه کند.

به گزارش ایسنا، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: از عزم و اراده ریاست قوه قضاییه در برخورد با مفسدین اقتصادی تشکر می‌کنم. این حرکت ایشان بارقه‌ای از امید در دل مردم کشور روشن ساخت. لازم است در خصوص سفری که به بندرعباس داشتند و دستورات قاطعی که برای احقاق حق مردم صادر کردند قدردانی کنیم.

وی افزود: در ایام پایانی عمر مجلس هستیم کارنامه مجلس در دست مردم است این ملت بهترین ارزیاب عملکرد ما نمایندگان هستند. دغدغه معیشت مردم علاوه بر دولت بر دوش مجلس هم است. مردم به بهانه برجام شرایط اقتصادی سختی را تحمل کردند و برای این دشمن دلشاد نشود خم به ابرو نیاورند. آیا می‌توان سوء مدیریت‌ها را ناشی از تحریم دانست؟ جا داشت که در این شرایط سخت مسئولین از تشریفات زائد پرهیز کرده و از ریخت و پاش‌های بی رویه خودداری می‌کردند.

نماینده مردم بندر عباس با اشاره به مشکلات بازنشستگان بیان کرد: آنها جوانی خود را پای خدمات ارزشمند برای نسل کنونی و نسل آینده قرار دادند چرا دولت اراده‌ای برای رفع مشکلات این عزیزان در زمینه حقوق و مزایا و درمان از خودش ندارد؟ ما نمایندگان باید صدای رسای این قشر باشیم.

مرادی گفت: مردم اعم از کارگر و کاسب، معلم و کارمند، کشاورز و صیاد چنین وضعیتی را تحمل می‌کنند آن وقت چه معنایی دارد که مناطق آزاد ما در آزار رساندن به مردم و ایجاد نارضایتی از یکدیگر سبقت بگیرند. در هرمزگان مصداق عینی مردم آزاری را در منطقه آزاری می‌بینیم. آیا برای دولت فامیل بازی در انتصابات مقدم بر زمین خواری و دریا خواری است و اخذ عوارض بی دلیل از مردم بومی مقدم بر فامیل بازی است. دادخواهی از این مردم زجرکشیده برای دولت چه جایگاهی دارد؟

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

نماینده مردم هرمزگان تصریح کرد: مطالبه‌گری مردم هرمزگان از گذشته بیشتر شده است و به فضل الهی در آینده به حقوق کامل خود در زمینه اشتغال، بهداشت و درمان، توسعه مدارس دست پیدا خواهند کرد. امروز آثار مطالبه‌گری در هرمزگان مشهود است؛ به صدا و سیما که همواره بی‌عدالتی‌های موجود را در کشور به نمایش می‌گذارد توصیه می‌کنم نگاهی به درون خود داشته باشد و ببیند چگونه ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای در سراسر کشور صادقانه مشغول خدمت بوده و در انتظار تبدیل وضعیت هستند؛ به ازای هر ۵۰ هزار تومان حق الزحمه یک روز بیمه برای آنها محاسبه می‌شود که به خاطر دستمزد پایان گاهی حقوق یک ماه آن به ۱۰ روز بیمه هم منتج نمی‌شود.

وی در تذکری به وزیر راه گفت: به فکر راه‌های استان باشید و با تخصیص قیر و منابع از تعطیلی پروژه‌ها جلوگیری کنید. همچنین وزیر بهداشت به وضعیت بیمارستان‌های هرمزگان توجه کند لازم است که وزیر آموزش و پرورش مشکلات نیروهای حق التدرسی هرمزگان را حل کند و به معیشت معلمان توجه کند. همچنین رئیس جمهور به وعده‌های خود در خصوص هرمزگان اهتمام بورزد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، شرکت آتیه اوج سفر، شرکت سفرکارت ملی و دفتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی ازجمله زیر مجموعه‌های این شرکت هستند. اگر سری به سایت سفرکارت ملی بزنید در نگاه نخست با سایت رزرواسیون آنلاین هتل و بلیط روبه رو می‌شوید. درواقع می‌توان گفت کارمندان دولت که ازجمله کاربران اصلی طرح سفرکارت بودند خاطرات بدی از این طرح در ذهن خود دارند. و در این شرایط صحبت از راه‌اندازی باشگاه‌ مشتریان در سفرکارت ملی به میان آمده است. کلوپی که قرار است اعضای آن، مشتریان سفرکارت ملی باشند.

نظرها

اخبار بیشتر