مرز خسروی باز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

مرز خسروی باز شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مرز خسروی صبح امروز به صورت رسمی بازگشایی شد تا زوار بتوانند از نزدیک‌ترین مرز رسمی به کربلای معلی، راهی عتبات عالیات شوند.

اين خبر در حال تکميل است...به گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ اولین گروه از زائران اربعین بعد از چهار روز وقفه، صبح امروز از طریق مرز خسروی عازم عراق شدند. عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی، روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه، به درخواست مسئولان عراقی متوقف شده بود. این مرز یکی از نزدیکترین مسیر‌ها برای تشرف زائران عتبات عالیات است که در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیجعفر همتی دبیر ستاد اربعین کرمانشاه که در مرز خسروی مستقر است گفت: مرز تردد از مرز خسروی رسما دوباره آغاز شد و زوار می‌توانند برای تردد به این مرز بین المللی مراجعه نمایند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیعصر دیروز، بازوند استاندار کرمانشاه نیز در جلسه ستاد شورای زکات این خبر را تایید کرد و گفته بود که صبح امروز (۱۵ مهرماه) تردد از این مرز رسمی میسر خواهد بود. بنا به گفته فرماندار تردد زوار از مسیر اصلی استان‌های دیالی-بغداد-کربلا خواهد بود و تغییر در مسیر زائران صورت نگرفته است.

مرز رسمی و بین المللی خسروی، نزدیک‌ترین مسیر به کربلای معلی برای زوار ایرانی است و روزانه بیش از یک هزار و ششصد نفر از این مرز به سمت عتبات عالیات حرکت می‌کنند.خانم پانیاز خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از مرز خسروی:

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیسپیدپوشانِ وزارت بهداشت در خدمت زائران اربعینکاروان سلامت وزارت بهداشت، شامل تیمهای پزشکی، بهداشتی، آمبولانس و موتور آمبولانس, امروز از ضلع جنوبی حرم امام خمینی، راهی مسیر زائران اربعین میشود. به گفته مسئولان، امسال خدمات رسانی بهداشتی- درمانی به زائران اربعین, افزایش چشمگیری داشته است.

خبری: اخبار اجتماعی ایران | بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیفاصله مسيرهاي تردد زائران عتبات عاليات از مرز مهران

مرز خسروی باز شد - 12

تردد روان در مرز مهران

تردد ۳۰۰ هزار نفری زوار در شش روز اخیر از مرز مهران

استاندار ایلام: از ابتدای ماه صفر تا دیروز ۳۰۰ هزار نفر از مرز بین المللی مهران تردد کرده‌اند.

قاسم سلیمانی دشتکی با بیان اینکه خوشبختانه تردد در مرز مهران بسیار روان است افزود: دیروز بیش از ۵۷ هزار زائر از مرز مهران به کشور عراق سفر کردند.

وی یادآور شد: در مرز مهران موکب‌ها زودتر از موعد مقرر هم در داخل خود استان ایلام و هم آن سوی مرز داخل خاک بدره عراق در حال دایر شدن هستند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ استان معین و بسیاری از نهاد‌ها و ارگان‌ها و تعداد زیادی از مردم در حال استقرار موکب‌ها هستند تصریح کرد: حدود ۱۷۰ موکب در مسیر‌های مختلف استان و تا پایانه مرزی مهران راه اندازی می‌شود.

استاندار ایلام افزود: موکب‌ها علاوه بر امکانات تغذیه، آب امکانات سرویس بهداشتی و نمازخانه در کنار آن‌ها فراهم شده که زوار ساعاتی استراحت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رصد مداوم وضعیت گود برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وی گفت: شایعاتی منتشر شد که حرکاتی در خاک این گود انجام شده و به این واسطه برج میلاد هم در کنار آن حرکت کرده و به این واسطه برج کج شده است. آقای صبوری دیلمی افزود: برج میلاد اصلا ربطی به این گود ندارد، زیرا فاصله آن تا گود بسیار زیاد است. وی افزود: تاکید می‌کنم که این گود هیچ ربطی به برج میلاد ندارد و پایش سلامت این برج همیشه در حال انجام است و فاصله‌اش با گود زیاد است. ولی فعلا هیچ حرکت غیرمجازی نداشتیم برای همین در سالن همایش‌های برج میلاد مراسم برگزار می‌شود. هم اکنون هم بر اساس نوع همکاری میان حوزه عمرانی و سازمان مشارکت‌های شهرداری انجام گرفته است.

فروش صندلی پزشکی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

استفاده از سلول بنیادی در ترمیم ضایعه نخاعی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

ماجرای هزینه‌های خدمات ارتباطی اربعین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی زائران اربعین از گرانی تعرفه‌های خذمات ارتباطی و رومینگ تلفن همراه در ایام اربعین در عراق گلایه داشته‌اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مشترکان اپراتورهای تلفن همراه می‌گویند هزینه‌ها فراتر از آنچه اعلام شده بود محاسبه شده است.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم | بازجویی علیرضا نوری‌زاده از شیرین نجفی: تو عاشق زم بودی؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر