لزوم حفظ مرجعیت رسانه‌ای شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی و تقویت برنامه‌های شاخص
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
لزوم حفظ مرجعیت رسانه‌ای شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی و تقویت برنامه‌های شاخص

لزوم حفظ مرجعیت رسانه‌ای شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی و تقویت برنامه‌های شاخص

برناخبرگزاری برنا |
رئیس رسانه ملی در مراسم «تجلیل از مجاهدت های رسانه ای خانواده برون مرزی صداوسیما»؛

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، علی عسکری رئیس رسانه ملی، پیمان جبلی معاونت برون مرزی، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور و جمعی از مدیران رسانه ملی در این مراسم حضور داشتند.

سردار سرلشگر حسین سلامی مهمان ویژه این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: بسیار خوشحالم در میان جمع مهمی از سپاه رسانه‌ای حضور دارم که با رشادت‌های خود در میادین مختلف صدای مستضعفان و مظلومان را به گوش جهانیان می‌رسانند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه جهان بر اساس غلبه حق خلق شده، گفت: اصل بر این است که حق در ذات و سرشت خود همیشه پیروز است و باطل اساسا نابود شدنی است و خلقتی ندارد چرا که شر و شرور از جنس عدم هستند و اصالتی برای آنها در هستی وجود ندارد.

وی رسانه‌های برون مرزی را در مقایسه با رسانه‌های غربی در شرایط نابرابر آرایش رسانه‌ای توصیف و تاکید کرد: آنچه که باید به آن توجه داشت این است که اگر یک نفر حقیقت را بگوید و عده زیادی خلاف واقع سخن بگویند جهان به سمت راوی حقیقت می‌رود و این کاری است که رسانه‌های جمهوری اسلامی و محور مقاومت انجام می‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: در دنیای امروز چهره جنگ تغییر کرده است و میدان جنگ از جغرافیایی سرزمینی به جغرافیایی قلب‌ها، تغییر موقعیت داده و شرایط به گونه‌ای است که هر کس بستر ذهن‌ها را کنترل و ذهن را مدیریت کند، در این نبرد موفق‌تر است و این همان نکته کلیدی است که رسالت اصحاب خبر را تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: خبرنگاران باید بدانند معیار اصلی، پیروزی حق است و در این میان روش‌های انتخابی هم مهم است که به وسیله آن بتوانیم به بهترین شکل ممکن حقیقت را به جهانیان نشان دهیم.

سردار سلامی تاکید کرد: به لطف خدا و خون شهدا، رسانه‌های ما رسانه هایی هستند که تعصب دارند و نمی‌توانند نسبت به مسائل مهم و ظلمی که به مظلومان جهان تحمیل شده است، بی غیرت باشند و در مقابل آن سکوت کنند. جنس رسانه‌های ما این است که حتی اگر نبرد رسانه‌ای ما نابرابر باشد، چون بیان کننده واقعیت و حقیقت هستند، حتما پیروز میدان هم می‌شوند.

فرمانده کل سپاه جمهوری اسلامی تاکید کرد: شبکه‌های دشمن با آنکه از سازوکار پیچیده‌ای استفاده می‌کنند، اما شبکه‌های عنکبوتی و سست هستند و برای همین است که هرچه که رسانه‌های معاند در شیپور دروغ گویی خود می‌دمند با افشاگری رسانه‌های محور مقاومت، رشته کارشان از هم می‌پاشد.

وی در همین باره گفت: مهم نیست تعداد رسانه‌های دشمن چقدر باشد، اعتماد و اعتبار بزرگترین سرمایه هر رسانه است که رسانه‌های غرب از آن بی بهره هستند. چه کسی است که فریاد کودک فلسطینی زیرآوار را به گوش جهانیان برساند. چه کسی است که فریاد مظلومانه کودکان یمنی را که از درد و رنج بر خود می‌پیچنند، برای جهان روایت کند. این کار بزرگ را رسانه هایی جمهوری اسلامی و خبرنگارانش به ویژه خبرنگاران معاونت برون مرزی انجام می‌دهند و با مجاهدت‌های خود صدای بی صدای مظلومان را به گوش جهانیان می‌رسانند.

سردار سلامی با گرامیداشت خبرنگاران شهید معاونت برون مرزی تاکید کرد: طلایه داران خبر با حماسه سازی‌های خود برای دفاع از مظلومان و پشتیبانی از جنگ نرم، جان خود را خالصانه را بر کف دست گذاشتند که اگر صدا و قلم آن‌ها نبود، شاهد پیروزی محور مقاومت نبودیم و عقب نشینی دشمن حاصل تلاش مجاهدانه فعالان عرصه خبر است.

مهمان ویژه مراسم مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون تاکید کرد: فلسفه‌ای که غربی‌ها به آن متکی هستند آن‌ها را به زودی شکست می‌دهد، چرا که استراتژی آن‌ها ترویج جاهلیت مدرن و بندگی انسان هاست و این فقط دشمن زاست و از همین نقطه است که آسیب می‌بینند.

فقدان حکمت و رهبری روحانی دو نقطه ضعف بزرگ آمریکاست و اینکه در حل مشکلات و مسائل مهم خود و اتخاذ راهکار مناسب به بن بست می‌رسد و سیاست هایش به نوعی قفل می‌شود، به دلیل نبود یک همین دو اصل است.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: دشمن در حال عقب نشینی و ترک میدان است و انقلاب اسلامی در حال تسخیر دل‌ها، قلب‌ها و ذهن هاست و ما به مرحله‌ای از ایستادگی رسیده‌ایم که در هر میدانی مسلط هستیم و همان طور که بر اساس معیارهای انقلاب پیش می‌رویم، نظام محاسبات دشمن را به هم می‌ریزیم.

سردار سلامی تاکید کرد: عملیات روانی جزء لاینفک کار ماست و این فصل مشترک ما با رسانه است و خبرنگاران صدای حقیقت و سیمای حقیقت و در حال تسخیر حوزه‌های جنگ نرم هستند. این نکته را باید توجه داشت که جریان پیروزی در رسانه نقطه نیست، بلکه مسیر است و باید راه را درست طی کنیم تا به اهداف و آرمان‌های انقلاب به طور کامل دست یابیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی نیز در این مراسم ضمن ادای احترام به شهدای رسانه ملی گفت: در ایام محرم و در آستانه ایام اربعین حسینی باید پیرو حضرت زینب (س) روایتگر این حرکت باشیم.

رئیس رسانه ملی با تاکید بر لزوم رعایت اصل سرعت، دقت، صحت و کیفیت در خبر و ترکیب هنرمندانه آن گفت: بررسی ابعاد جنگ رسانه‌ای و درک عملیات روانی دشمن، ما را در بیان حقایق کمک خواهد کرد چون درک جنگ رسانه‌ای بسیار مهم است و خبرنگاران پیشقراولان جنگ رسانه‌ای نظام اسلامی هستند.

رئیس رسانه ملی بیان کرد: تکثر و تنوع رسانه‌های امروزی به طور طبیعی موجب می‌شود که مرجعیت رسانه ما کاهش پیدا کند و از این رو به طور جدی در پی به کارگیری شیوه‌ها و ابزارهایی باشیم که مرجعیت خود را حفظ کنیم و باید با یادگیری قواعد و استخراج روش‌های نو، مرجعیت خودمان را بر اساس برندینگ و شاخص سازی محقق سازیم.

وی سپس خطاب به خبرنگاران و مدیران معاونت برون‌مرزی تاکید کرد: شما و ما روایتگر واقعیت‌ها هستیم. امروز که جمهوری اسلامی به قدرت بزرگ و بلامنازع تبدیل شده، ماموریت رسانه‌ای ما تبیین این موقعیت است و باید هجمه‌های رسانه‌ای دشمن و حماسه و قهرمانی‌های جریان مقاومت را برای دنیا روایت و در کنار آن افول‌ جبهه مقابل را هم باید روایت کنیم. امروز آمریکا در حال افول و فروپاشی است و شاهد قفل شدن سیاست‌های آمریکا در منطقه هستیم و این نقطه بسیار مهمی است.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: ما به همه شما که رزمنده جنگ نرم هستید افتخار می‌کنیم و امیدواریم بتوانید در این ماموریت همواره با اقتدار ظاهر شوید.

دکتر پیمان جبلی معاون برون مرزی نیز در مراسم «گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون مرزی صداوسیما در خط مقدم مقابله با جنگ نرم» گفت: مهر ماه سالگرد از دست دادن ۳همکار عزیز ما در معاونت برون مرزی است و به همین مناسبت در این ایام مراسم بزرگداشتی به دلیل مجاهدت‌های رسانه‌های برون مرزی برگزار می‌کنیم.

جبلی ادامه داد: در معاونت برون مرزی صداوسیما، ماموریت و رسالت ما به فلسفه وجودی انقلاب اسلامی گره خورده که همانا پیام جهانی انقلاب است و باید دانست انقلاب اسلامی ایران هیچ گاه محدود به مرزهایش نبوده و البته این بدان معنا نیست که نگاه و خاستگاه آن، کشورگشایی بوده بلکه نگاه انقلاب اسلامی که از نگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب تاسی گرفته است، تکیه بر فطرت انسان‌ها دارد که از جنبه جهانی و بین‌المللی برخوردار است.

معاون برون مرزی صداوسیما گفت: رسانه‌های برون مرزی به عنوان تریبون و تبلیغات و رسانه انقلاب فعالیت می‌کنند و ارزش کار در معاونت برون مرزی رسانه ملی به اندازه ارزش رسالت جهانی انقلاب اسلامی است و فلسفه وجودی در شبکه‌های برون مرزی برگرفته از رسالت جهانی انقلاب است و با آن که به لحاظ امکانات و بودجه همپای رقبای خود نیستیم، اما مزیت نسبی و موفقیت شبکه‌های خود را مدیون مزیت جهانی انقلاب می‌دانیم.

وی گفت: رسانه هایی که جهان را به تسخیر خود درآورده‌اند، گوش جهان را کر کردند اما ما در صحنه رقابت رقبای قدرتمند آنچه که به آن افتخار می‌کنیم و به عنوان مزیت نسبی از آن استفاده می‌کنیم، پیام انقلاب اسلامی و پیام انقلاب ویژگی‌های انحصاری و اختصاصی دارد که رقبا نمی‌توانند از آن استفاده کنند و از آن برخوردار نیستند.

وی افزود: اهمیت کار رسانه‌های برون مرزی هر روز که می‌گذرد، بیشتر می‌شود و بیشتر در معرض نگاه مخاطبان از سویی و دشمنی دشمنان از سوی دیگر قرار می‌گیریم.

معاون برون مرزی تاکید کرد: رسانه‌های ما اگرچه در بعد امکانات به جایگاه رسانه‌های دشمن نمی‌رسند، اما از یک امتیاز ویژه استفاده می‌کنیم که به آن می‌بالیم و افتخار می‌کنیم و آن هم پیام انقلاب اسلامی است.

در این مراسم همچنین از مرضیه هاشمی خبرنگار، مجری ارشد و مستندساز شبکه پرس تی وی که سال گذشته بدون هرگونه اتهامی، در آمریکا دستگیر و متحمل حبس در زندانی در این کشور شد، تجلیل شد و جمعی از فعالان برگزیده معاونت برون‌مرزی رسانه ملی مورد تقدیر قرار گرفتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فراروفرارو1 روز قبل
تصاویری جدید از گریم حسام منظور در فیلم «مست عشق» ببینید. به گزارش خبرآنلاین، حسام منظور در نقش حسام‌الدین چلبی، همنشین و شاگرد مولانا ایفای نقش خواهد کرد. شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم سایر بازیگران «مست عشق» هستند. داستان فیلم «مست عشق» همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد. صفحه اینستاگرام فیلم «مست عشق» این تصاویر را به مناسبت تولد حسام منظور که مخاطبان تلویزیون او را با سریال «بانوی عمارت» و «برادرجان» می‌شناسند، منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما به نقل از روابط عمومی ایده بازار امیرکبیر؛ پیرو برگزاری دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی، پیش نشست این رویداد با حضور آقایان دکتر عبدالعظیم بهفر (مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو)، دکتر عبدالحسین قاسم‌زاده (معاون برنامه‌ریزی اداره کل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو) و دکتر شهرام شعیبی (مشاور مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو) برگزار شد تا درباره چالش‌ها و فرصت‌های این صنعت و نیز تبیین اهداف و چشم‌انداز دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی پرداخت. آقای عبدالعظیم بهفر، عضو هیأت علمی سازمان غذا و دارو در خصوص اهمیت این رویداد گفت: با تشکیل سازمان غذا و دارو در سال ۹۰ و با توجه به اهمیت حوزه فراورده‌های آرایشی و بهداشتی، اداره‌کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی را تشکیل دادیم. آقای عبدالعظیم بهفر با اشاره اهدافی که در دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی دنبال می‌شود گفت: این فراورده‌ها را از دو منظر می‌توان نگاه کرد. اول بازار داخلی کشور: طبیعی است که در داخل کشور نیاز‌هایی در این زمینه داریم. در بخش فراورده‌های آرایشی و بهداشتی به راحتی می‌توان ایده‌ای را مطرح کرد که اثبات این ادعای این ایده نسبت به فرآورده‌های دارویی آسان‌تر است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ آقای دکتر سید احمد معتمدی در جلسه مشترک سازمان ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این سازمان بودجه خوبی برای تحقیقات دارد که دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و محققان می‌توانند با تدوین طرح‌های تحقیقاتی مؤثر از این بودجه استفاده کنند. وی با اشاره به آغاز همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو افزود: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا این دانشگاه و سازمان ایمیدرو طرح‌های تحقیقاتی مشترک و اثرگذار با یکدیگر داشته باشند. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه براساس قراردادی که با اتاق بازرگانی تهران دارد در حال پیگیری طرح‌های مختلف از جمله طرح‌های معدنی است. آقای دکتر معتمدی ادامه داد: قرارداد این دانشگاه با اتاق بازرگانی تهران یک فعالیت بلند مدت و مستمر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

چه کسی جایگزین فتحی در استقلال شد؟

خبری15 ساعت قبل

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری1 روز قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری1 روز قبل

توبه مرد در سرنوشت سیاه زن همسایه

خبر فوری15 دقیقه قبل

فیلم/ دور ریختنی‌هایی که چرخ کردند و به مردم فروختند!

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

هوملس: فاوره احساسات و انرژی خود را به ما منتقل کرد؛ بورکی برابر اسلاویاپراگ در سطح کلاس جهانی ظاهر شد

طرفداری21 دقیقه قبل

ارنستو والورده: اضطراب گل نزدن در نیمه دوم روی کار اینتر تاثیر گذاشت؛ آنها برای حضور در جمع ۱۶ تیم به اندازه کافی خوب بودند

طرفداری21 دقیقه قبل

عکس روز: پیاده‌روهای پردود سیدنی

همشهری23 دقیقه قبل

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداری30 دقیقه قبل

چگونه از خراب‌شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری‌کارت

همشهری34 دقیقه قبل