عده‌ای کثیری از شهروندان، بدون بلیط سوار مترو می‌شوند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

عده‌ای کثیری از شهروندان، بدون بلیط سوار مترو می‌شوند!

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- معاون فرهنگی و اجتماعی مترو تهران گفت: فرهنگ خرید بلیط مترو هنوز در فرهنگ ما جانیوفتاده است و روزانه فرار از بلیط اتفاق می افتد. تاریخ انتشار: 14:43 - 15 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۶۴۴۹

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مدتی است که کلیپ عجیبی در نمایشگرهای متروی تهران پخش می‌شود؛ کلیپی که این نکته را به ذهن مخاطب متبادر می‌کند که «مردم ایران کلا بلیط مترو نمی‌خرند و بدون پرداخت هزینه سوار مترو می‌شوند.» سوال اینجاست که آیا آماری در مورد افرادی که بدون خرید بلیط، مترو سوار می‌شوند وجود دارد و یا اینکه فراوانی این موضوع آنقدر زیاد است که باید کلیپ‌هایی از این دست، تولید و پخش شود؟! به نظر نمی‌رسد که اگر یک توریست این کلیپ‌ها را ببیند قضاوت خوبی از مردم ایران داشته باشد!

کد ویدیو دانلود

احسان بیسادی معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اما نظر متفاوتی دارد؛ بیسادی با اشاره به اینکه معضل فرار از بلیت هنوز در سرتاسر دنیا وجود دارد، به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می‌گوید: «فرهنگ خرید بلیط مترو هنوز در فرهنگ ما جا نیافتاده است و عده‌ای کثیری از شهروندان، هنوز بدون پرداخت هزینه بلیط درخواست رد شدن از گیت‌های ورودی مترو را دارند. به همین دلیل بیشتر محتوای تولید شده در مترو به این مسئله اختصاص دارد.» بیسادی تنها به گفتن «عده‌ای کثیری از شهروندان» بسنده کرد و آماری در این خصوص عنوان نکرد.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

«آیا توریست‌ها با دیدن این فیلم حس خوبی نسبت به مردم ایران پیدا می‌کنند؟» بیسادی اینگونه به این سوال پاسخ می‌دهد: «از این قبیل فیلم‌‎ها در متروی پاریس و لندن هم پخش می‌شود اما هیچکس این انتقاد را ندارد!» البته «این فیلم‌ها جان مایه طنز داشته است.»

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در خاتمه البته این نکته را هم اضافه کرد: متاسفانه شرکت مترو به عنوان شرکتی که با پول مردم اداره می‌شود، از این مسئله بسیار متضرر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میوه فروشان مزاحم

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مردم و کسبه منطقه ۱۵ نسبت به این موضوع اعتراض دارند و می‌گویند حدود ۴ سال است که میوه فروشان سیار مزاحم کسب درآمد شده‌اند. برخی شهروندان می‌گویند مکان‌های مناسبی برای ساماندهی میوه فروشان در این منطقه وجود دارد، اما متاسفانه تا الان اقدامی انجام نشده است. همچنین تردد خودرو‌های امدادی در این منطقه مشکل شده است.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
سه‌سال بعد از جنگ وقتی در یک مدرسه نگهداری کودکان بازمانده از جنگ، از او خواستند «خانه» را نقاشی کند، این خط‌خطی‌ها را کشید. به اسم آشنایی کودک با تکنولوژی، تفریح بخشیدن یا دست به سرکردن، آنها را در فضای مجازی رها نکنیم. گلوله می‌خورند، زخمی می‌شوند و بعد ممکن است مثل تراسکا، خط‌های بی‌معنی بر دیوار روحشان بکشند. این فقط فضای مجازی نیست که پر از گلوله و خون شده، بخش‌های خبری تلویزیون هم خون‌چکان هستند. خیلی زود بزرگ می‌شوند و دنیا هم به این جنونش آنقدر ادامه می‌دهد تا آنها هم اندازه کافی خشم و خون و جنگ و گلوله ببینند.

دستگیری شرور شرق تهران

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. این سری هم اقدام به فحاشی و تخریب خودروهای مردم کرده است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
پیاده‌روی اربعین در سال ۹۸ نیز همچون سال‌های گذشته به پایان رسید و زائران حسینی در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند. بر همین اساس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با انتشار نزدیک به ۲ هزار مطلب در قالب‌های گوناگون خبر، گفت‌وگو، گزارش میدانی، گزارش‌ تصویری، ویدئو و … در انعکاس این رویداد بزرگ جهان اسلام سهیم شده است. انعکاس اخبار پیاده‌روی اربعین در این خبرگزاری از نگاه حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و … انجام شده است. همچنین گزارش‌های میدانی، تصویری و فیلم از شهرهای مرزی و کشور عراق، پوشش خبری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی، برگزاری مراسم اربعین در استان‌های مختلف ایران منتشر شده است. انعکاس اخبار پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی، حضور مسئولان کشوری و لشکری در حاشیه پیاده‌روی اربعین، تشریح اقدامات کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین، عزاداری هزاران نفر از دانشجویان در محضر رهبر معظم انقلاب، تمهیدات پلیس برای تسهیل تردد زائران اربعین و تعهدات زیرساختی اربعین برای سال‌های آینده نیز از دیگر موضوعات و رویدادهایی است که مورد بررسی قرار گرفته است.
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، شهربانو امانی در صد و هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به سخنان اردکانیان وزیر نیرو گفت: ۹۰ درصد آب کشور را بخش کشاورزی مصرف می‌کند. عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در وزارت نیرو چه اقدام جدی برای این موضوع انجام شده است؟ آیا صرفا بالا بردن قیمت آب راهکار مناسبی است یا باید به سمت کاهش مصرف آب برویم. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به نظر می‌رسد باید از مردم برای تغییر الگوی مصرف آب استفاده کرد زیرا مردم سرمایه تمام نشدنی هر کشوری هستند و می‌توانند به کمک اجرای سیاست‌های شما بیاید. امانی گفت: با تعداد زیادی از کارگران فضای سبز صحبت کردم اما همگی می‌گویند آب چاه را استفاده می‌کنیم فارغ از اینکه آب چاه هم مهم بوده و نباید از سفره‌های زیر زمینی بیش از حد استفاده کرد. عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در کشور ژاپن که جزیره است و مشکل آب ندارد یازده بار آب چرخانی می‌شود اما در کشور ما که مشکل جدی آبی داریم این اقدام نمی‌شود.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
با استناد به آمارهای مرکز آمار ایران، ۷۵ درصد از کارگران حداقلی‌بگیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان زیر خط فقر زندگی می‌کنند. سال‌هاست تلاش برای افزایش منطقی دستمزد کارگران با مانع مواجه می‌شود. با این حساب، ۷۵ درصد از کارگران حداقلی‌بگیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان زیر خط فقر زندگی می‌کنند. آمارها می‌گویند تنها ۳۳ درصد کارگران از حداقل‌های یک زندگی متوسط برخوردار هستند. در این شرایط اما هنوز نشست سه‌جانبه دولت، شورای عالی کارفرمایی و شورای کارگری بر سر افزایش منطقی دستمزد کارگران به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر