از حضور جوانان به عنوان مخاطب اصلی بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود/ دگرگونی اشتغال کشور با ورود بازی‌های رایانه‌ای داخلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی

از حضور جوانان به عنوان مخاطب اصلی بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود/ دگرگونی اشتغال کشور با ورود بازی‌های رایانه‌ای داخلی

برناخبرگزاری برنا |
تندگویان در راستای تفاهم‌نامه همکاری وزارت ورزش و بنیاد بازی‌های رایانه‌ای مطرح کرد:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛محمدمهدی تندگویان در ابتدای امضا تفاهم‌نامه همکاری وزارت ورزش و بنیاد بازی‌های رایانه‌ایبا اشاره به موضوع بازی‌های رایانه‌ای گفت: حوزه بازی‌های رایانه‌ای و بحث تولید محتوا و ورود به فضای مجازی جز موضوعات مهمی است که در دو سال گذشته در کشور بر خلاف اینکه نهاد‌های بسیاری برای آن وجود دارد، مغفول مانده و هیچ سیاست مشخصی برای آن وجود نداشته است.

او ادامه داد: این موضوع جز موارد اساسی و مشکلاتی است که در کشور وجود دارد و باید یک چاره اندیشی درستی برای آن بیندیشیم. البته در این حوزه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش و وزارت ورزش و همینطور تشکل‌های جوانان حضور دارند که می‌توانند به صورت حرفه‌ای به کار خود ادامه دهند با این وجود نیازمند سیاست گذاری کلان در حوزه بازی‌های رایانه‌ای هستیم.

معاون جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه امیدواریم  با انجام چنین تفاهم‌نامه‌هایی به یک جمع بندی مشخص برسیم، عنوان کرد: در بحث چشم اندازهایی که در رابطه با حوزه جوانان وجود دارد، کاملا آماده‌ایم تا با به کارگیری سمن‌های جوانان و پتانسیل‌های موجود همراه و همسو باشیم تا کار کشوری را برنامه ریزی و اجرا کنیم.

او در ادامه تصریح کرد: مخاطب ما در بازی‌های رایانه‌ای جوانان هستند. همچنین در تولید، بهره برداری و رونق نیز جوانان حضور دارند و با قشر دیگری طرف نخواهیم بود. در واقع اگر بتوانیم همان مدل شبکه سازی که برای سازمان‌های مردم نهادمان داریم را در مورد بحث بازی‌های رایانه‌ای قرار دهیم و آن را به عنوان یک شبکه مطرح کنیم، بهره برداری مناسبی صورت می‌گیرد و نتیجه درستی خواهیم گرفت.

معاون امور جوانان با تاکید بر اینکه حضور سازمان های مردم نهاد  در گذشته نگاهی داوطلبانه بود، گفت: امروز می‌بینیم سازمان‌های مردم نهاد در موارد مختلف ورود پیدا کرده و حتی بحث معیشتی با استفاده از آن را در پیش گرفته‌اند.

تندگویان افزود: طی دو سال گذشته تحول مثبت در حوزه سازمان‌های مرده نهاد ایجاد شده است و در حوزه مشخصی از پروسه اشتغال قرار گرفته‌اند. اما عملا می‌بینیم که در بخش توانمند سازی جوانان که رسالت کار ما بود، موفق شده‌ایم و توانستیم سبک اشتغال سودآوری را در بین جوانان راه اندازی کنیم.

او از حضور تشکل‌های فعال در زمینه بازی‌های رایانه‌ای در راستای امضا تفاهم‌نامه همکاری خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص تشکل‌های علاقه مند در مرحله بعد به شبکه کشوری معرفی می‌شوند و می‌توانیم یک دوره کارگاهی مشخص را برای این افراد برگزار کنیم.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار فرهنگی هنری جهان

معاون امور جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر جوانان بخش زیادی از وقت روزانه خود را به بازی اختصاص می دهند، گفت: به جز موضوع آسیب‌های وارد شده در این حوزه باید توجه داشته باشیم بازاری در کشور وجود دارد که از پتانسیل بالا در زمینه انگیزه بخشی به جوانان می‌تواند استفاده کند. به علاوه این شبکه در مواردی می‌تواند کار تحقیقاتی انجام داده و بررسی کند که چه مدل از بازی در کدام بخش از کشور مورد پسند است.

تندگویان توضیح داد: باید جوانانی را که امکان فعالیت در راستای بازی‌های رایانه‌ای دارند به کار گیریم؛ زیرا بحث امروز ما در امور جوانان تبدیل اوقات فراغت به اوقات فراغت اشتغال آور است.

معاون جوانان وزارت ورزش تاکید کرد: مهارت سازی باید به مثابه یک فرهنگ در کشور باشد. اما امروز مشکل اساسی ما این است که سیستم آموزش و پرورش، هیچ نوع مهارتی را به دانش آموختگان یاد نمی‌دهد. در واقع باید دانست، اگر می‌خواهیم به سمت کشوری حرکت کنیم که اشتغال در آن حرف اول را میزند ابتدا باید ۴۰ درصد از زمان آموزش را به مهارت آموزی اختصاص دهیم. این درحالی است که متاسفانه همواره بچه‌ها را به سمت کنکور و حضور در دانشگاه‌ها سوق داده‌ایم بدون آنکه آینده و اشتغالی را برای آن‌ها متصور شویم.

او تصریح کرد: در این راستا می‌توانیم شبکه اشتغال، تولید و ایجاد انگیزه را با برگزاری فستیوال‌های استانی در بین جوانان ایجاد کنیم. در این راستا امیدواریم آموزش و پرورش نیز به جمع ما بپیوندد زیرا نیازمند مشارکت هرچه بیشتر نهاد‌های مختلف کشوری در این زمینه هستیم.

تندگویان ادامه داد: در موضوعاتی مانند سواد رسانه‌ای و استفاده درست از فضای رسانه آموزش و پرورش می‌توان بسترسازی مناسبی کرد. بعلاوه در خصوص فیلترینگ‌هایی که انجام می‌شود نیز باید روش درستی به کار گرفت زیرا عملکرد امروز تنها راه فرار را به جوانان ما با دور زدن فیلترینگ نشان می‌دهد در حالی که می‌توانیم از کاربران ۱۵ میلیونی این بازار استفاده درست‌تری داشته باشیم.

او در پایان گفت: ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان به نحوی که منافع کشور در آن باشد بهترین دستاوردی است که انتظار می‌رود در حوزه بازی‌های رایانه‌ای اتفاق بیافتد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترور مجری تلویزیون در کردستان عراق (+ فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آمانج بابانی مجری شبکە تلویزیون «ان آر تی» کردستان عراق و لانە محمد همسرش بە همراە فرزندشان ترور شدند. به گزارش عصرایران به نقل از تلویزیون NRT، این حادثه در ورودی ترمینال «شارزور» در شهر سلیمانیه روی داده و هر ۳ قربانی نیز بر اثر اصابت گلوله به سر، جان خود را از دست دادند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ویدیوی از محل ترور و خودروی که آمانج بابایی و خانواده اس در در آن ترورشدند.

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی

جت آموزشی، رزمایشی یاسین آماده آموزش پیشرفته خلبانان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه پرواز رسمی جت آموزشی یاسین که صبح امروز در پایگاه شهید نوژه همدان انجام شد، در خصوص اهمیت و ویژگی‌های این هواپیما بیان کرد: جت آموزشی یاسین دقیقا مطابق با نیاز‌های آموزشی نهاجا ساخته شده و از آن در مقطع آموزش پیشرفته خلبانان استفاده خواهد شد. امیر نصیرزاده گفت: کارشناسان و خلبانان نیروی هوایی ارتش از ابتدای کار ساخت این هواپیما در کنار متخصصان صنعت دفاعی بودند و از این جت آموزشی بسیاری از نیاز‌های ما را برآورده خواهد کرد. او با بیان اینکه کار ساخت هواپیمای آموزشی از رزمی نیز سخت‌تر است، تصریح کرد: در هواپیمای آموزشی خلبانان جوان آموزش می‌بینند و برای همین باید از یک قابلیت بالا برخوردار باشند ودیدیم که خلبان ما به چه اطمینان خاطری با این هواپیما پرواز کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ ۱٫۷ میلیون زائر اربعین به کشور بازگشته‌اند/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست/ فیلم: دعای برخی زائران برای ایران و ایرانیان

تابناکتابناک1 روز قبل
مسیرهای بازگشت زائران یکطرفه نشده استسردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای اطراف چهارپایانه مرزی اربعین گفت: ‌ حدود سه میلیون زائر به کشور عراق سفرکرده‌اند که بالغ بر ۹۷ درصد این افراد از مرزهای زمینی تردد کرده‌اند و همین موضوع نیز نیازمند یک هماهنگی و عملیات وسیع بود که پلیس با اتخاذ تدابیر مناسب اقدام به مدیریت این افراد کرد. بیش از نیمی از زائران اربعین به کشور بازگشته‌اند و از طریق راه‌های مواصلاتی در حال بازگشت به شهرهای خود هستند و پلیس برای بازگشت این افراد نیز درآماده‌باش کامل است. رییس پلیس راهور ناجا در مورد وضعیت ترافیکی جاده‌های اطراف چهارپایانه مرزی اربعین نیز گفت: وضعیت ترافیک در محورهای رفت و برگشت به پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه پرحجم اما روان است، در برخی از نقاط محورهای منتهی به مهران نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین بازگشت از مهران هستیم که ماموران پلیس با حضور در محل اقدامات خود برای روانسازی ترافیک را در دستور کار قرار داده‌اند. وی در مورد اینکه آیا احتمال اعمال محدودیت تردد در برخی از محورهای پرترافیک وجود دارد یا خیر خاطرنشان کرد: ‌تاکنون نیازی به یکطرفه کردن مسیری وجود نداشته اما در صورتی که چنین نیازی باشد موضوع از قبل اطلاع‌رسانی شده و مسیر به صورت مقطعی با محدودیت ترافیکی روبه‌رو خواهد شد. هادیانفر در مورد تصادفات رانندگی نیز گفت: تقریبا ۶۵ درصد حوادث رانندگی مربوط به زائران اربعین در چند روز اخیر ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که منجر به واژگونی خودرو یا انحراف به چپ آن شده است، در همین راستا نیز توصیه ما به زائرانی که با خودروی شخصی به پایانه‌های مرزی رفته‌اند این است که پس از ورود به کشور خواب و استراحت کافی داشته باشند و پس از آن پشت فرمان خودرو بنشینند.

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر