اعتراف دروغ به قتل برای رهایی از شرایط زندان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
اعتراف دروغ به قتل برای رهایی از شرایط زندان

اعتراف دروغ به قتل برای رهایی از شرایط زندان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
پسری جوان که مدتی بعد از دستگیری به اتهام زورگیری به یک فقره قتل اعتراف کرده بود، اکنون می‌گوید به‌دلیل شرایط بدی که در زندان داشت، به‌دروغ چنین ادعایی را مطرح کرد تا بلکه از آن وضعیت خلاص شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این متهم ۲۵ساله و همدستش خردادماه از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. این دو نفر با پرسه‌زنی در خیابان‌ها سراغ افراد تنها می‌رفتند و با تهدید چاقو و قمه از آنان زورگیری می‌کردند.

بعد از دستگیری این متهمان هفت مال‌باخته آنها را به‌عنوان سارق شناسایی کردند. یکی از آنها گفت: شب در حال عبور از خیابان بودم که موتورسیکلتی مقابل پایم ترمز کرد و این دو جوان درحالی‌که چاقو در دست داشتند، مرا تهدید کردند. آنها مرتب تأکید می‌کردند اگر مقاومت کنم، مرا می‌زنند به‌همین‌دلیل، تسلیم شدم و آنها همه پول‌هایم را سرقت کردند.

شکات دیگر نیز جملاتی مشابه را به زبان آوردند و از خشن‌بودن زورگیران سخن گفتند. این در حالی بود که دو متهم در ابتدا ارتکاب هرگونه جرمی را انکار می‌کردند اما حتی دوستان آن دو نیز علیه‌شان شهادت دادند و گفتند این دو نفر از آنان نیز دزدی کرده‌اند.

به‌این‌ترتیب، دو زورگیر روانه زندان شدند تا اینکه یکی از آنها به نام جواد از زندان نامه‌ای به کارآگاهان نوشت و ادعا کرد مرتکب قتل شده است. او در این نامه توضیح داد: من و همدستم در خیابان‌های خلوت پرسه می‌زدیم و بعد از شناسایی افراد فقط از آنها زورگیری می‌کردیم. در یکی از سرقت‌ها طعمه‌ای که انتخاب کرده بودیم، تسلیم ما نشد و سعی کرد مقاومت کند. به‌همین‌دلیل، من او را با چاقو زدم و آن مرد غرق در خون روی زمین افتاد و به‌احتمال بسیار زیاد کشته شد. من و دوستم سریع از آنجا فرار کردیم اما من در همه این مدت بابت کاری که انجام داده بودم عذاب وجدان داشتم تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتم واقعیت را فاش کنم تا بلکه از این عذاب راحت شوم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث چند روز اخیر

پس از اعترافات تازه جواد پرونده بار دیگر به جریان افتاد و بازپرس دستور داد در این‌باره تحقیق شود اما کارآگاهان هیچ نشانه‌ای از قتل مورد ادعایی جواد به‌دست نیاوردند و معما پیچیده‌تر شد.

جواد دیروز از زندان به دادسرای جنایی تهران انتقال یافت تا درباره ادعای جدیدش توضیح دهد. او وقتی مقابل بازپرس ایستاد، گفت ادعایش درباره قتل دروغ بود.

این جوان توضیح داد: پدر و مادر من سال‌ها قبل جدا شده و هر دو ازدواج مجدد کرده‌اند. من با پدر و نامادری‌ام زندگی می‌کردم و وضع خوبی نداشتم. از نظر مالی نیز در تنگنا بودم به‌همین‌دلیل، با همکاری دوستم شروع به زورگیری کردم. وقتی دستگیر شدم و به زندان افتادم، شرایط برایم خیلی سخت شد. زندانیان دیگر مرا اذیت می‌کردند. آنها مجبورم می‌کردند کارهای شخصی‌شان را انجام دهم، برایشان غذا بپزم، لباس‌هایشان را بشویم و هر کاری که داشتند به من محول می‌کردند. شرایط آن‌قدر برایم سخت شده بود که ترجیح می‌دادم بمیرم. پیش خودم فکر کردم از مرگ بالاتر چیزی نیست به‌همین‌دلیل، به‌دروغ نامه‌ای نوشتم و به قتل اعتراف کردم تا بلکه از این وضعیت خلاص شوم.

بنا بر این گزارش، اکنون اعترافات تازه جواد در پرونده ثبت شده است و تحقیقات از او همچنان ادامه دارد تا بالاخره واقعیت مشخص شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقدام خجالت آور امید برک با ۸ زن جلوی چشمان همسرش / ناگفته هایی از قاتل زنان در بزرگراه کرج + فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، امید برک با وجود سن و سال کمش در عرض یک سال جان ۱۰ زن را گرفت و با فروش طلاهای آنها زندگی کرد. همه چیز از بهمن سال ۸۶ در کمالشهر کرج آغاز شد. در خیابانی در منطقه کمالشهر جسد زنی ۳۵ ساله کشف شد که بر اساس شواهد در محل دیگری با روسری خفه شده و بعد به محل کشف جسد آورده شده بود. تحقیقات در مورد این قتل به نتیجه‌ای نرسیده بود تا اینکه یک ماه پس از کشف اولین جسد پیکر دومین قربانی مطابق با همان رد جنایت اول کشف شد. عزیزمحمدی در اظهاراتی گفت: زنی کنار دست این قاتل می‌نشست که معلوم نشد همسرش است و طلاهای زنان را می‌گرفت و به آنها تجاوز می‌کرد! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چپ شدن ناگهانی خودرو حین لایی کشیدن + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در شهر سن پترزبورگ روسیه حین لایی کشدن در خیابان با یک خودروی دیگر برخورد کرد. این تصادف منجر به چپ شدن خودروی این راننده بی احتیاط شد. در این حادثه به هیچ کس آسیبی نرسید. بیشتر بخوانید: تصادف وحشتناک تریلی با دو خودرو پس از عبور از چراغ قرمز + فیلمانتهای پیام/عاقبت ویراژ دادن در خیابان + فیلم

آتش گرفتن پالایشگاه سانفرانسیسکو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، آتش سوزی در دو مخزن نفت نزدیک یک پالایشگاه در سانفرانسیسکوی آمریکا موجب ایجاد انفجار و نشت مواد شیمیایی در منطقه شد. به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، براساس هشدار مقامات محلی، آتش سوزی در دو مخزن تاسیسات ذخیره نفت نواستار نزدیک یک پالایشگاه در شهرستان کنترا کاستا در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا روی داد. در پی این آتش سوزی انفجاری نیز در این محل اتفاق افتاد. در این آتش سوزی به هیچ فردی آسیب نرسیده است. بیشتر بخوانید: سکوت مقامات آمریکایی در قبال آتش سوزی کالیفرنیا + فیلمانتهای پیام/حریق در کالیفرنیا + فیلم
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ کامران زنگیشه با اشاره به برپایی ۵۰ باب چادر توسط سازمان بهشت زهرا (س) گفت: این چادرها در منطقه «حولی» نجف تحت نظارت و مدیریت ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت می‌کنند و روزانه تا سقف ۱۰ هزار نفر برای اسکان در این چادرها پذیرش می‌شوند. وی اظهار کرد: دو دستگاه خودروی اطفای حریق و ۴۰ نفر از پرسنل آتش نشانی با تجهیزات انفرادی نیز نسبت به پوشش ایمنی صحن حضرت زهرا (س)، آشپزخانه‌های زیر صحن و موکب اسکان استانداری تهران اقدام می‌کنند. زنگیشه تصریح کرد: همچنین شهرداری تهران به منظور کمک به همکاران عراقی خود، تجهیزاتی شامل ۴۰۰ عدد انواع مخزن پسماند، ۲۷ تن کیسه پسماند و سایر موارد نظیر انواع جارو و فرغون در قالب ۴ تریلی از تهران به نجف منتقل کرده که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیدن لاستیک لودر که فضایی مانند انفجار بمب ایجاد کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران10 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پاره شدن و ترکیدن لاستیک چرخ ماشین‌های سنگین می‌تواند علاوه بر خسارت‌های مالی، آسیب جانی هم به افراد وارد کند. بیشتر بخوانید: نشست وحشتناک پل اصلی اسالم در اثر سیلابانتهای پیام/لحظه ترکیدن لاستیک غول آهنی + فیلم

فیلم/ اعتراض دانشجویان به روحانی با ترک جلسه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر