تأسیس ۲۵۰ شرکت دانش بنیان توسط ایرانیان غیرمقیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تأسیس ۲۵۰ شرکت دانش بنیان توسط ایرانیان غیرمقیم

تأسیس ۲۵۰ شرکت دانش بنیان توسط ایرانیان غیرمقیم

مهرخبرگزاری مهر |
معاون مرکزتعاملات بین الملل معاونت علمی با بیان اینکه ۲۵۰ شرکت دانش بنیان توسط ایرانیان غیرمقیم راه اندازی شده، گفت: نیمی از این افراد در رشته های مهندسی و پزشکی فعالیت دارند.

سید علی حسینی، معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه غالبا نخبگانی که به کشور باز می‌گردند در قالب شرکتهای دانش بنیان، استارت آپها و دانشگاهها فعالیت می‌کنند، گفت: تاکنون به واسطه ۱۲۸۰ نفری که به صورت دائم به کشور برگشته‌اند ۹۳ استارت آپ راه اندازی شده است.

وی با اشاره به فعالیت این نخبگان در شرکتهای دانش بنیان گفت: بیش از ۳۰۰ نفر از این نخبگان در شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کنند و ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر دیگر شرکت دانش بنیان راه اندازی کرده‌اند.

معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حوزه فعالیت نخبگان غیر مقیم افزود: شرکتهای دانش بنیانی که این افراد فعالیت می‌کنند بیشتر در حوزه‌های ای تی، بایوتکنولوژی، تجهیزات پزشکی، سلول بنیادی، نانو و کامپوزیت است.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

حسینی با اشاره به رشته‌های نخبگانی که به کشور برای فعالیت بازگشته‌اند، گفت: ۵۳درصد این افراد در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پزشکی، ۲۳درصد علوم پایه، ۲۰ درصد علوم انسانی، ۴درصد بالینی فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: همچنین ۴۰۰ نفر از این نخبگان عضو هیات علمی دانشگاههای برتر کشور شده‌اند و به تدریس مشغول هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
معاون آموزشی وزارت بهداشت از طراحی نقشه جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: تربیت نیروی انسانی بر اساس نیازهای بومی و نقشه توسعه علمی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به جایگاه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در ارتقای آموزش عالی سلامت، گفت: ارتقا و توانمندسازی بدنه هیئت علمی نظام سلامت یکی از اهداف مهم در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی است. این ماموریت‌ها باتوجه به ظرفیت‌ها و نیازهای مناطق آمایشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی به آنها سپرده شده است. وی افزود: بر همین اساس چارچوب نقشه جامع اعضای هیئت علمی حوزه علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. وی با بیان اینکه تا چند ماه آینده نقشه جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نهایی می‌شود گفت: از این پس جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس این نقشه صورت خواهد پذیرفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل

خط ویژه ژن‌های خوب برای ورود به دانشگاه

الفالف1 روز قبل
۱۴ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اجتماعی الف، ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۳۱۷۴به گزارش الف، این روزها سهمیه فرزندان و همسران هیات علمی دانشگاه‌ها در کنکور به صورت ویژه در کانون توجه قرار گرفته است. به گواه اعدادی که روزنامه شهروند (مبتنی بر مستندات دریافتی از سازمان سنجش) منتشر کرده از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷، ۷۱۹۴ نفر از اعضای خانواده‌های هیات علمی دانشگاه در دانشگاه‌های دولتی انتقالی گرفته یا تغییر رشته داده‌اند. تنها دلیل این اتفاق نیز به هیات علمی بودن یکی از والدین برمی گردد. توضیح ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش درباره سهمیه هیات علمیمشخص است این سهمیه مبتنی بر رانت شکل گرفته، بسیار تبعیض آمیز و در تضاد با عدالت و رقابت سالم آموزشی است. مسئولان درباره سهمیه هیات علمی‌ها چه می‌گویند؟ در این بین منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مدافعان اختصاص سهمیه به نزدیکان اعضای هیات علمی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - سیاوش خیرابی چهره معروف تلویزیونی پستی را به مناسبت سالروز تولد مادر خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید. سیاوش خیرابی چهره معروف تلویزیونی پستی را به مناسبت سالروز تولد مادر خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید: ممنون از سید حجت و محمد عزیز بابت این تولد غافلگیر کننده که برای مادر جان گرفتن، و مهران غفوریان که با نمک وشیرینیه همیشگیش این شب را برای ما به یاد موندنی کردن.
ایسناایسنا26 دقیقه قبل
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در بحث اعتیاد دانش آموزی استان ما از بین ۳۱ استان کشور در ردیف ۳۱ قرار دارد که این نشان دهنده همت و پشتکار و همدلی و یکدلی مسئولین استان است. به گزارش ایسنا، به نقل از شهرداری تبریز، جعفر پاشایی در جلسه امضای تفاهم نامه مشترک بین شهرداری تبریز و اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در خصوص طرح «توسعه ورزش دانش آموزی در مدارس تبریز»، اظهار کرد: طرح‌های زیادی بین آموزش و پرورش استان و شهرداری تبریز اجرا شده است که طرح توسعه ورزش دانش آموزی، درخت کاری، آموزش شهروندی و شهرداران مدارس از جمله این طرح‌ها است. وی تاکید کرد: یکی از طرح‌های تاثیر گذار در حوزه فرهنگی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی طرح توسعه ورزش دانش آموزی است. مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی یادآور شد: با اجرای این طرح، ۲۸ همکار، ۲۸ کلاس و ۲۸ کانون در ۱۲ رشته ورزشی در استان در این طرح در نظر گرفته شده است که ۷۷۷ دانش آموز مستعد در مناطق محروم از طرح توسعه ورزش دانش آموزی در سطح استان بهره‌مند می‌شوند. مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: طرح‌های مشترک اجرایی شده بین شهرداری تبریز و آموزش و پرورش استان تبدیل به مبنا و الگویی جهت اجرا در سطح کشور شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «مربای شیرین» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی به‌تازگی توسط انتشارات معین به چاپ بیست و ششم رسیده است. چاپ اول کتاب «مربای شیرین» از این‌نویسنده سال ۷۷ عرضه شد و حالا نسخه‌های چاپ بیست و ششمش به بازار عرضه شده‌اند. این‌کتاب درباره پسربچه‌ای کنجکاو و پرسشگر است که به دنبال رمز و راز چرایی بازنشدن در مربای شیرین است. اطمینان مردم از مربای شیرین شبدر سلب می‌شود. چاپ بیست و ششم این‌کتاب با ۹۲ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه شده است.

نظرها

اخبار بیشتر