پاکستان مدعی عدم قرار گرفتن نامش در لیست سیاه FATF شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
پاکستان مدعی عدم قرار گرفتن نامش در لیست سیاه FATF شد

پاکستان مدعی عدم قرار گرفتن نامش در لیست سیاه FATF شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
در حالیکه طی ماه‌های اخیر شائبه قرار گرفتن نام پاکستان در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار داشت دولت اسلام آباد خبر تازه‌ای در این خصوص منتشر کرد.

به گزارش افکارنیوز،

دولت اسلام آباد که طی ماه‌های اخیر تحت فشار FATF قرار داشت و احتمال قرار گرفتن نام خود در لیست سیاه این گروه را نیز می‌داد این بار با قاطعیت از عدم قرار گرفتن نامش در لیست تحریم این گروه خبر داد.

اخبار بین‌الملل-گزارش‌ها حاکی است مسئولین دولت اسلام آباد مدعی شده‌اند: به دلیل حمایت کشورهای چین، ترکیه و مالزی نام پاکستان در لیست سیاه FATF قرار نمی‌گیرد و تلاش‌های هند نیز در این خصوص بی نتیجه باقی خواهد ماند.

قرار است طی روزهای آتی وزیر اقتصاد پاکستان راهی آمریکا شده و نشستی با مسئولین گروه ویژه اقدام مالی و صندوق بین المللی پول برگزار کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وزارت دارایی پاکستان در این خصوص تصریح کرده است: ما باید حمایت سه کشور عضو FATF را جلب می‌کردیم تا از قرار گرفتن در لیست سیاه این گروه نجات پیدا کنیم و این اتفاق نیز رخ داد.

این در حالی است که دولت عربستان که داعیه دار حمایت از پاکستان است و از اعضای FATFنیز به شمار می‌رود حاضر نشد به نفع اسلام آباد رای دهد.

نام پاکستان در لیست خاکستری این گروه قرار دارد و طبق ادعای اسلام آباد همین موضوع باعث رغبت کم سرمایه گذاران خارجی برای حضور در خاک پاکستان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب19 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.
الفالف1 روز قبل
گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. گروه سیاسی الف، ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۷۲۵۰۴۷خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید: *شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و … رو هم اگه میتونین دستگیر کنین. *** «حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است: *احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند.

دعوای رسانه‌ها بر سر دستگیری روح الله زم

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همانطور که رهبری فرمودند، راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد و برای این مذاکره ایران همچنان به طرح چهار ماده‌ای خود برای پایان درگیری در این کشور استوار است. نکته سوم از بیانات رهبری مبنی بر این است که با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد. امروز سعودی‌ها برای خروج از باتلاق یمن، دست به دامان جمهوری اسلامی ایران شدند. سعودی‌ها باید از مواضع جنگ طلبانه و مغرورانه خود دست بردارند تا بتوانند با کشور قدرتمند ایران وارد مذاکره شوند. بنابر گزارش مهر، وی اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی نوکر جیره خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم و بیان کرد: یقینا چنین اقداماتی بی پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند.
فراروفرارو1 روز قبل
سید عطاالله مهاجرانی در واکنش به اعترافات جدید روح‌الله زم سرشبکه آمدنیوز در توئیتر خود نوشت: آمدنیوز شبکه خبری پوششی بوده است برای سرویس‌های امنیتی. ظاهرا خبرنگار آمدنیوز بوده، می‌دانسته که رصد می‌شود، پول می‌خواهد، پول پول! تا گزارش عملیات در سوریه را قبل از عملیات بدهد. کدام عملیات، کی و از کدام محور و نقطه؟ خبر؟! او هم‌چنین نوشت: از فرانسه و دستگاه امنیتی فرانسه باید پرسید، حفاظت سنگین و گارد محافظ سه نفره همیشگی برای زم به چه دلیل برقرار بوده است؟ رئیس دستگاه امنیتی فرانسه به قول مسئول فنی آمدنیوز، چرا در روز پرواز با زم ملاقات کرده است؟ آمد نیوز برای سرویس فرانسه چرا اهمیت درجه اول داشته است؟

نظرها

اخبار بیشتر