اگر هر روز زنجبیل بخورید، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
اگر هر روز زنجبیل بخورید، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

اگر هر روز زنجبیل بخورید، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: اگر از آن‌هایی هستید که بدون انواع ادویه‌ها غذا از گلویتان پایین نمی‌رود، سعی کنید کاری کنید که بیشتر ادویه‌تان زنجبیل باشد و درواقع تلاش کنید هر روز بیشتر زنجبیل بخورید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، البته هزاران ادویه مختلف وجود دارد که هر کدام هم منافع بی‌شماری برای سلامتی شما دارند، اما به سهولت می‌توان ادعا کرد که زنجبیل به خاطر منافع زیادی که دارد، در فهرست ادویه‌ها می‌تواند در صدر جدول قرار بگیرد.

زنجبیل هم‌چنین برخلاف بیشتر محصولات غذایی که روزانه مصرفشان می‌کنیم، مزه عالی و درجه یکی هم دارد (البته به شرطی که به این تعریف ما سرکه سیب حسادت نکند و ازمان دلگیر نشود!).

یکی از مهم‌ترین دلایل این‌ واقعیت که زنجبیل برای سلامتی انسان مفیدتر از هر محصول غذایی و هر ادویه آشنا و ناآشنای دیگری است، به وجود ترکیبی به نام جینجرول در زنجبیل بازمی‌گردد. این ماده ضد التهاب است، به این معنی که می‌تواند درد و تورم را تسکین دهد. همچنین می‌توان آن را آنتی اکسیدانی نامید که رادیکال‌های آزاد مضر را در بدن خنثی می‌کند. این می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگی فرد کاهش دهد.

خبری: اخبار سلامت پزشکی

برای یادگیری در مورد بسیاری از مزایای دیگر خوردن زنجبیل هر روز این سایت را بخوانید. فکر می‌کنیم بعد از خوردن زنجبیل و البته دانستن فواید آن شگفت‌زده خواهید شد و احساس خوبی بهتان دست خواهد داد. چنان که به این نتیجه خواهید رسید که زنجبیل می‌تواند بهترین دوست شما در زندگی لقب بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو6 ساعت قبل
مهرمهر17 ساعت قبل
«جویفان چیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «براساس نتایج ما دریافتیم آپنه خواب فاکتور پرخطری برای بروز «ورم ماکولا دیابتی» در افراد دیابتی است.» درمان ورم ماکولا دیابتی در بیماران دچار آپنه خواب بسیار دشوار است و منجر به نابینایی می‌شود. زمانیکه افراد دیابتی کنترل ضعیفی بر میزان قندخون شان داشته باشند، عروق نازک خون در پشت چشم آسیب می‌بینند. به گفته محققان، آپنه خواب ممکن است از طریق افزایش مقاومت انسولین، افزایش التهاب و افزایش فشارخون در گسترش و تشدید این مشکل دیابتی نقش داشته باشد. محققان دریافتند میزان آپنه خواب شدید در بیماران مبتلا به ورم ماکولا دیابتی در مقایسه با افراد فاقد این مشکل به مراتب بیشتر است (۸۰٫۶ درصد در مقابل ۴۵٫۵ درصد). همچنین آنها دریافتند هرچقدر آپنه خواب شدیدتر باشد، ورم ماکولا بدتر خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
موسسه ملی دیابت و گوارش و بیماری کلیوی آمریکا خطر دیابت را بر اساس نمودارهای شاخص توده بندی تقسیم بندی کرده است. ژن‌های خاصی نیز شناسایی شده‌اند که با خطر دیابت نوع ۱ پیوند خورده‌اند. زایمانبه گفته موسسه دیابت کانادا، زنانی که نوزادانی سنگین‌تر از ۹ پوند (۴ کیلوگرم) را به دنیا می‌آورند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند. کلسترول بالاسطوح بالای کلسترول (کلسترول بد) در خون یک عامل خطرآفرین برای دیابت نوع ۲ است. پرفشاری خونخوانش‌های منظم فشار خون بیش از ۱۴۰ بر ۹۰ میلیمتر جیوه با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ پیوند خورده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
یکم تا سی و یکم اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان)، به منظور آگاهی از روش‌های پیشگیری، علائم و درمان سرطان سینه، ماه آگاهی از سرطان سینه نام گرفته است. اعتمادآنلاین|‌ یکم تا سی و یکم اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان)، به منظور آگاهی از روش‌های پیشگیری، علائم و درمان سرطان سینه، ماه آگاهی از سرطان سینه نام گرفته است. سرطان سینه در زنان شایع‌تر است، گرچه احتمال ابتلای مردان نیز به سرطان سینه وجود دارد. اصلی‌ترین علل ابتلا به سرطان سینهممکن است رشد تومور سینه کاملا بدون علامت باشد، ولی شایع‌ترین علایم سرطان سینه عبارتند از: وجود توده در هر ناحیه از سینه و زیر بغل تومورهای مربوط به سرطان سینه معمولا بدون درد هستند. راه‌های پیشگیری از سرطان سینه چیست؟ در ایران بین ۳۲ تا ۳۴ نفر در ۱۰۰هزار نفر از خانم‌ها دچار سرطان سینه هستند؛ ضمن اینکه پیش بینی می‌شود که در دهه آینده نرخ بروز سرطان سینه دو برابر شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
یک روانشناس گفت: اگر در زندگی حالت یکنواختی ایجاد شود، شخص انگیزه‌های لازم را از دست می‌دهد و مشکلاتی مانند افسردگی ایجاد می‌شود. زهرا امام روانشناس و مشاور خانواده درباره تغییرات در زندگی و دوری از یکنواختی اظهار کرد: اگر در زندگی حالت یکنواختی ایجاد شود، شخص انگیزه‌های لازم را از دست می‌دهد، و در خلق وخوی وی مشکلاتی مانند بی حوصلگی، غم واندوه، افسردگی و … ایجاد می‌شود. او درباره راهکار برای رهایی از این حس یکنواختی، گفت: سعی کنید در زندگی همواره خود واقعیتان باشید، فعالیت‌هایی را برای خود در طول هفته داشته باشید تا احساس شادی داشته باشید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. این روانشناس کاهش وابستگی به افراد را از راهکار برای رهایی از این حس یکنواختی دانست و گفت: موسیقی گوش دهید، با خودتان مهربانتر باشید، بالغانه رفتار کنید و اجتماعی باشید. او افزود: دایره دوستی خود را محکم‌تر کنید، استقلال در زندگی داشته باشید و هویت جداگانه خود راحفظ کنید همچنین همواره سعی کنید شادی در خودتان بوجود آورید.
ایلناایلنا1 روز قبل
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سرمایه‌گذاری برای تولید دارو در درجه اول در کشور خودمان و در درجه بعدی در کشورهای دیگر باعث می‌شود تمام کشورهای منطقه از وابستگی دارویی به کشورهای چند ملیتی رهایی پیدا کنند. در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی هم حرف‌های جدیدی برای کشورهای منطقه داریم و می‌توانیم در حوزه خلیج فارس و امرو، ایفای نقش کنیم. وی ادامه داد: برخی از کشورها به دلیل نیاز به اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی و برخی دیگر به دلیل توان سرمایه‌گذاری مشتاق هستند که با ما همکاری کنند. می‌توانیم در درجه اول در کشور خودمان و در درجه بعدی در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری مشترکی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشیم. براین اساس، تمام کشورهای منطقه می‌توانند از وابستگی دارویی به کشورهای چند ملیتی رهایی پیدا کنند و هم اینکه بازار اشتغال و تولید ثروت در منطقه برای نخبگان ما و افرادی که صاحب دانش و فن هستند، فراهم می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر