کشف زمین‌خواری ۲۷ هکتاری در پرونده هفت‌سنگان قزوین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
کشف زمین‌خواری ۲۷ هکتاری در پرونده هفت‌سنگان قزوین

کشف زمین‌خواری ۲۷ هکتاری در پرونده هفت‌سنگان قزوین

فارسخبرگزاری فارس |
مشاور رئیس قوه قضائیه گفت: در پرونده هفت‌سنگان قزوین، زمین ۲۷ هکتاری جدیدی کشف شده که توسط تعاونی سازمان‌های اداری تصرف و گزارش آن به رئیس قوه قضائیه ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، ناصر سراج در حاشیه انتخاب هیأت منصفه دادگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران، گفت: بنده ۴۰ سال سابقه کار در قوه قضائیه دارم و بارها درخواست بازنشستگی‌ام را قبول نکردند و در نتیجه با فشار خودم از سازمان بازرسی کل کشور خارج شدم و گفتم که یک جوان بیاید که بتواند کار را بهتر انجام دهد.

مشاور رئیس قوه قضائیه در مورد شایعات مطرح شده در پرونده هفت‌سنگان قزوین نیز گفت: این پرونده از سال ۵۷ مطرح بوده و همان سال‌ها این زمین را قطعه بندی و واگذار کردند و افرادی به عنوان تعاونی زمین‌ها را خریداری کردند.

سراج گفت: علاوه بر آن زمین ۲۷ هکتاری از زمین‌های کنار این تعاونی هم کشف کردیم که سازمان‌های اداری در آن دست داشتند و آن را قطعه بندی کرده‌اند.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

وی تصریح کرد: چهار گزارش در این زمینه تهیه شد و به آیت الله رئیسی دادم که ایشان هم دستور اکید برای بررسی داد.

مشاور رئیس قوه قضائیه مورد باستی هیلز و لواسانات نیز گفت: گزارش‌های آن تهیه شده که مورد توجه رئیس قوه قضائیه قرار گرفته است. در مورد لواسانات نیز گزارش‌های متعددی تهیه شد که خود آیت الله رئیسی گفت، بهترین گزارش بود و دستور بررسی این موارد را هم داده و در آینده اقدامات خوبی روی این مسائلی که مطرح شده صورت خواهد گرفت و پاسخ افکار عمومی داده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آزاده اولیایی مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی بر خانواده کانابیس‌ها از جمله حشیش و گل متمرکز است. وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی، اعتیاد به هر ماده مضر از جمله سیگار را دربر می‌گیرد. وی درباره اعتیاد به گل و حشیش اظهار کرد: باور اشتباهی بین دانشجویان شکل گرفته است مبنی بر این‌که گل اعتیادآور نیست. مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: با برگزاری کمپین و ساخت کلیپ در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داریم. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
سید مناف هاشمی، معاون پیشین برنامه ریزی شهرداری در دوره قالیباف و استاندار معزول گلستان قرار است به عنوان معاون امور مناطق شهرداری تهران منصوب شود. بر خلاف اخبار منتشرشده در خصوص مخالفت شورای شهر با این انتصاب، اخبار رسیده حکایت از آن دارد کرد که اعضای شورای شهر تهران مخالفت چندانی با این انتصاب نداشته‌اند. در همان زمان، محمود صادقی، نماینده تهران گفته بود: «آقای مناف هاشمی ظاهرا علاقه‌ای به حضور در گلستان ندارند و به همین دلیل دایم مشغول رایزنی است تا به تهران بیاید. با این وصف مشخص نیست چرا پیروز حناچی شهردار منتخب اصلاح طلبان در تهران چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. بعید است کسی از اصلاح طلبان به شرط آن که که به منافع شهر تهران و بازدهی آن فکر کند، خواستار حضور مناف هاشمی در شهرداری شود؛ آن هم با این کارنامه مشخص او.
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحانیه لباف روانشناس و مشاور درباره راهکاری جلوگیری از فحاشی کودکان اظهار کرد: وقتی کودکی فحاشی را یاد می‌گیرد و الفاظ بد به کار می‌برد، باید ریشه یابی شود. اخبار اجتماعی - این روانشناس بیان کرد: گاهی یک مشکل آزادهنده مانند حسادت به فرزند تازه متولد شده، ناکامی، منع از کاری نادرست و … موجب می‌شود که کودک شروع به فحاشی کند، لذا باید به موقعیتی که کودک الفاظ بد به کار می‌برد، توجه کنیم. وی با بیان اینکه زمانی که کودک فحاشی می‌کند والدین نباید هیچ واکنشی نشان دهند، افزود: والدین باید پس از یافتن علت فحاشی کودک، با ترفندهای تشویقی مشکل را حل کنند، به عنوان مثال «هروقت فحش ندی، می‌برمت پارک». لباف ادامه داد: اگر تشویق کردن جوابگو نبود، از ترفند محرومیت استفاده کنند، به عنوان مثال؛ «هروقت فحش بدی، نمی‌توانی کارتن ببینی». وی اضافه کرد: هنگامی که کودک را به دلیل فحاشی کتک می‌زنیم، اعتماد به نفس او کاهش می‌یابد و در این وضعیت کودک پرخاشگر شده و احساس حقارت در او شکل می‌گیرد، همچنین در آینده رفتار نامناسبی خواهد داشت و زمینه ایجاد اختلالات مانند سلوک در او ایجاد می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر